Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Новите игри изискват DX11... което ме ограничава :mad:

Моята машина наричана накратко "дядото" подкарва всичко до DX10 което е тавана на моята видео карта.

Ето малко информация за дядото:

MB: https://www.asus.com/Motherboards/P5N72T_Premium/

CPU: https://ark.intel.com/products/33924/Intel-Core2-Quad-Processor-Q9550-12M-Cache-2_83-GHz-1333-MHz-FSB

GPU: https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ENGTX285HTDP1GD3/

RAM: 2x http://www.kingston.com/datasheets/khx6400d2_2g.pdf

Замислям се да сменя видео картата и сложа още 2x2гб рам, но ме притеснява факта, че новата видео карта ще се спъва от останалите неща...

Дядото до този момент не ме е предал и аз няма да го предам :despicable-me-2-minion-3::min08:

Когато правих конфигурацията всичко беше почти най-доброто на пазара, но времето не спира за никого и нищо!!! 

Какво бихте ме посъветвали? 

Редактирано от IZSLEDOVATEL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко повече рам и една GTX770 втора ръка за 180-190лв и ще литне :) Захранването какво е?

Ако ще се играят игри с тая видеокарта дето си в момента не става. Така че съвета е такъв - сменявай я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, eminem_vr написа:

Малко повече рам и една GTX770 втора ръка за 180-190лв и ще литне :) Захранването какво е?

Ако ще се играят игри с тая видеокарта дето си в момента не става. Така че съвета е такъв - сменявай я.

Захранване: http://www.coolermaster.com/service/support/model/RS-700-ASAA-A1/

Мисля за нова видео карта, но каква?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора ти с клок се равнява на i3-7100 ориентировъчно. Настоящата ти карта е малко над нивото на новите GT 1030.

Имайки предвид горното, то адекватната карта, която ще разкрие потенциала си, е максимално GTX 1050 Ti или RX 460/560.

Ако цените им ти се струват непосилни, може да се ориентираш към втора ръка.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, baikolio95 написа:

Процесора ти с клок се равнява на i3-7100 ориентировъчно. Настоящата ти карта е малко над нивото на новите GT 1030.

Имайки предвид горното, то адекватната карта, която ще разкрие потенциала си, е максимално GTX 1050 Ti или RX 460.

Ако цените им ти се струват непосилни, може да се ориентираш към втора ръка.

По нагоре от GTX 1050 Ti не може така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, IZSLEDOVATEL написа:

По нагоре от GTX 1050 Ti не може така ли?

Може. Щом дъното ти позволява може да сложиш и 1080. Въпроса е че процесора ще я спъва. Според процесора ти ги е казал ориентировъчно. Гледах наскоро обяви в базар и olx понеже търсих евтина геймърска карта втора ръка. Има обяви за тая дето споменах по нагоре, ще сработи с процесора добре и ще си играеш доста тежки заглавия почти на максимални настройки, говорим за максимална резолюция 1080p (не знам какъв монитор ползваш) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-нагоре процесора ще ги спъва, а и цените на картите над 1050 Ti са неадекватно високи все още...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, eminem_vr написа:

Може. Щом дъното ти позволява може да сложиш и 1080. Въпроса е че процесора ще я спъва. Според процесора ти ги е казал ориентировъчно. Гледах наскоро обяви в базар и olx понеже търсих евтина геймърска карта втора ръка. Има обяви за тая дето споменах по нагоре, ще сработи с процесора добре и ще си играеш доста тежки заглавия почти на максимални настройки, говорим за максимална резолюция 1080p (не знам какъв монитор ползваш) 

Монитор ще се взема нов.. все още не съм решил какъв, но най вероятно 22-ка или около.

преди 10 минути, baikolio95 написа:

По-нагоре процесора ще ги спъва, а и цените на картите над 1050 Ti са неадекватно високи все още...

Кога се очаква да поевтинеят? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора ще се товари на 100%, а картата ще си "почива". Иначе можеш да я сложиш, щом си решил.

Говорим за карта струваща 1900лв. с ДДС и ползването и на 22" монитор е меко казано учудващо...

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, baikolio95 написа:

Процесора ще се товари на 100%, а картата ще си "почива". Иначе можеш да я сложиш, щом си решил.

Говорим за карта струваща 1900лв. с ДДС и ползването и на 22" монитор е меко казано учудващо...

Добре разбрах, че не си заслужава да вземам GTX1080TI освен ако не правя нова конфигурация.

GTX 1050 Ti е добра така ли или има и нещо малко по-добро което да мога да използвам на Дядото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Парите до "малко по-доброто" можеш да ги вложиш в SSD /плюс добавянето на памет което си предвидил/. За FullHD резолюцията на 22" монитор 1050 Ti е достатъчна според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, IZSLEDOVATEL написа:

Какво ще стане ако сложа http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=57442 не питам само за да се намирам в приказки?

Ще стане ракета с дизелов двигател. Ама не като на Цацаров. Демек няма абсолютно никакъв смисъл. И понеже не питаш само да се намираш в приказки, за парите дето струва тази карта, ще си сглобиш цяла конфигурация дето ще е по-добре от сегашната ти. 

Процесора ти е стар вече. Да, все още се държи, понеже навремето е бил най-доброто на пазара, но от тогава минаха доста поколения процесори. За най-новата видеокарта на пазара, трябва и подходящ процесор, рам (със съответното дъно) и ново захранване. А и SSD ще си е на мястото в такава конфигурация. Демек остана ти кутията. 

770 е по добре от 1050 за игри. Няма да я намериш нова обаче. Или ако случайно ти попадне няма да е на цена която си заслужава. 1050 обаче върви на съвсем други цени на пазара и ще е по-слаба. Но е нова.Не си казал че ще играеш, но се предполага че това е най-тежката задача дето ще му задаваш на "дядо ти". 

Понеже все пак си разпитваш за 10-ките и не ми обръщаш внимание, явно си искаш ново. 1050ti е добър избор в такъв случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, eminem_vr написа:

Ще стане ракета с дизелов двигател. Ама не като на Цацаров. Демек няма абсолютно никакъв смисъл. И понеже не питаш само да се намираш в приказки, за парите дето струва тази карта, ще си сглобиш цяла конфигурация дето ще е по-добре от сегашната ти. 

Процесора ти е стар вече. Да, все още се държи, понеже навремето е бил най-доброто на пазара, но от тогава минаха доста поколения процесори. За най-новата видеокарта на пазара, трябва и подходящ процесор, рам (със съответното дъно) и ново захранване. А и SSD ще си е на мястото в такава конфигурация. Демек остана ти кутията. 

770 е по добре от 1050 за игри. Няма да я намериш нова обаче. Или ако случайно ти попадне няма да е на цена която си заслужава. 1050 обаче върви на съвсем други цени на пазара и ще е по-слаба. Но е нова.Не си казал че ще играеш, но се предполага че това е най-тежката задача дето ще му задаваш на "дядо ти". 

Понеже все пак си разпитваш за 10-ките и не ми обръщаш внимание, явно си искаш ново. 1050ti е добър избор в такъв случай.

Написал съм го още в самото начало "Новите игри изискват DX11... което ме ограничава :mad:" мисля, че ставя ясно... всичко до DX10 ми върви, но искам да играя DX11... заглавия..

Има какво да се играе :14:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, IZSLEDOVATEL написа:

Написал съм го още в самото начало "Новите игри изискват DX11... което ме ограничава :mad:" мисля, че ставя ясно... всичко до DX10 ми върви, но искам да играя DX11... заглавия..

Има какво да се играя :14:

Не те ограничава само DX11. За новите заглавия на пазара в момента и максимални или близки настройки на 1080p те ограничава рам, процесор и видеокарта. А че има какво да се играе е ясно. Пасианси може да си редиш. HalfLife2, CS1.6 и много други. 

Понеже навремето си взел най-доброто на пазара, ме навежда на мисълта че ти се иска и сега да поглеждаш към най-доброто. Само дето ситуацията е малко по различна. За да наслагаш най-доброто в тая кутия ще идеш към 5 цифрена сума. Не че и навремето са били евтини, ама сега са още по-скъпи най-скъпите. А да сложиш на сегашната конфигурация най-добрата видеокарта няма смисъл, защото за да и сложиш по-късно като ъпгрейд подходящ процесор трябва да дойде с ново дъно и рам. Ако искаш да я съживиш тая кутия за колкото може по-малко пари е друго. Ама няма как да  стане дядо ти млад и енергичен вече. 

gtx770 поддържа DX11. Да не би да си останал с друго впечатление ..... 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 18.09.2017 г. в 14:30, eminem_vr написа:

Не те ограничава само DX11. За новите заглавия на пазара в момента и максимални или близки настройки на 1080p те ограничава рам, процесор и видеокарта. А че има какво да се играе е ясно. Пасианси може да си редиш. HalfLife2, CS1.6 и много други. 

Понеже навремето си взел най-доброто на пазара, ме навежда на мисълта че ти се иска и сега да поглеждаш към най-доброто. Само дето ситуацията е малко по различна. За да наслагаш най-доброто в тая кутия ще идеш към 5 цифрена сума. Не че и навремето са били евтини, ама сега са още по-скъпи най-скъпите. А да сложиш на сегашната конфигурация най-добрата видеокарта няма смисъл, защото за да и сложиш по-късно като ъпгрейд подходящ процесор трябва да дойде с ново дъно и рам. Ако искаш да я съживиш тая кутия за колкото може по-малко пари е друго. Ама няма как да  стане дядо ти млад и енергичен вече. 

gtx770 поддържа DX11. Да не би да си останал с друго впечатление ..... 

Вчера правих конфигурация в МОСТ.комп и дойде малко над 5к всичко, но малко ми се вижда скъпо :14:упс не е вчера а в петък!!!

Всичко ще върви на макс и ще изкара колкото Дядото, но ми се ще да вдигна малко Дядката за втори комп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, IZSLEDOVATEL написа:

Вчера правих конфигурация в МОСТ.комп и дойде малко над 5к всичко, но малко ми се вижда скъпо :14:

Всичко ще върви на макс и ще изкара колкото Дядото, но ми се ще да вдигна малко Дядката за втори помп...

i3 3220(около твоя +/- 10%) + gtx770 + 8GB DDR3 1600 в на детето компютъра подкарват най тежките заглавия в момента на 1080p като се намаля тук там по малко. Говорим за заглавия като GTA5, Mafia III Stones Unturned, Deus Ex Mankind Divided, Just Cause 3, Fallout 4 и др. Все настройки близки до максималните изпробвани лично от мен, а и от детето де :)  Няма смисъл да се изхвърляш по-нагоре защото процесора ще те спъва. На това дъно няма как да правиш ъпгрейд на процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, IZSLEDOVATEL написа:

Вчера правих конфигурация в МОСТ.комп и дойде малко над 5к всичко, но малко ми се вижда скъпо :14:упс не е вчера а в петък!!!

Всичко ще върви на макс и ще изкара колкото Дядото, но ми се ще да вдигна малко Дядката за втори помп...

Разбери, че за резолюции под 4К няма нужда от най-скъпата машина. Ето ти калкулирани конфигурации за игри, които не надвишават 3500лв. по цени в Amazon.co

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, baikolio95 написа:

Разбери, че за резолюции под 4К няма нужда от най-скъпата машина. Ето ти калкулирани конфигурации за игри, които не надвишават 3500лв. по цени в Amazon.co

Някои хора имат това за хоби. Имат малко по-нормални доходи и могат да отделят по-голяма сума. Маниаци или както искаш ги наричай, но има хора които искат компютъра им да е най-доброто на пазара в момента. Много по-евтино хоби е от това с автомобилите например :)  Може да е ненужно, но пък поне година всички плъзгачи да са в дясно, без да се намаля нищо. И да може да се ползва поне няколко години преди да се мисли за ъпгрейд. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, baikolio95 написа:

Аз за това съм тук.. за съвет, но предпочитам да се лиша от нещо и да дам малко повече пари за най-най и да забравя 7-10 години за подобрения :) 

преди 27 минути, eminem_vr написа:

Някои хора имат това за хоби. Имат малко по-нормални доходи и могат да отделят по-голяма сума. Маниаци или както искаш ги наричай, но има хора които искат компютъра им да е най-доброто на пазара в момента. Много по-евтино хоби е от това с автомобилите например :)  Може да е ненужно, но пък поне година всички плъзгачи да са в дясно, без да се намаля нищо. И да може да се ползва поне няколко години преди да се мисли за ъпгрейд. 

Именно :) на Дядката до сега не съм му пипал нищо само една изгоряла лан карта от токов удар... не признаха проблема от Чез или Булсатком!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, adersa написа:

Ще е много трудно на SSD да цъка игри .

SSD-то ще е за WIn-a, но и на него може да се играе, но му се съкращава живота!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, IZSLEDOVATEL написа:

SSD-то ще е за WIn-a, но и на него може да се играе, но му се съкращава живота!

Aз играя от няколко седмици вече на моето WoW и живота си му седи на 98% (2% му смъкнах с копане), а това е играта убиец на харддискове. Там се пише и пренаписва нон-стоп нещо.

А по темата ти - една 1050Ti  максимум на дядо ти и с парите за 1080Тi и конфигурацията за 5 бона ,една конфигурация със сериозни процесор ,дъно и памет и някаква "по-обикновенна" карта. Защото 1080Тi "влачи" и по-сериозен монитор. А там се влиза в омагьосан кръг.Иначе ако си решил да си безкомпромисен, чакаш някоя седмица, дъниш 6-ядрения Интел,който ще излезе дотогава, дъниш една Ti и стабилни останали компоненти и бой за 5-6 години на 1080р(а в близките 1-2 години и повече резолюция). Тъкмо с охлаждане ,кутия и т.н. ще си стигнеш "бюджета".С паметта трябва да побързаш обаче - очаква се до нова година DDR4 да поскъпне с още поне 40%. Не че не скочи двойно за една година ,но още повече...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Tommygun написа:

Aз играя от няколко седмици вече на моето WoW и живота си му седи на 98% (2% му смъкнах с копане), а това е играта убиец на харддискове. Там се пише и пренаписва нон-стоп нещо.

А по темата ти - една 1050Ti  максимум на дядо ти и с парите за 1080Тi и конфигурацията за 5 бона ,една конфигурация със сериозни процесор ,дъно и памет и някаква "по-обикновенна" карта. Защото 1080Тi "влачи" и по-сериозен монитор. А там се влиза в омагьосан кръг.Иначе ако си решил да си безкомпромисен, чакаш някоя седмица, дъниш 6-ядрения Интел,който ще излезе дотогава, дъниш една Ti и стабилни останали компоненти и бой за 5-6 години на 1080р(а в близките 1-2 години и повече резолюция). Тъкмо с охлаждане ,кутия и т.н. ще си стигнеш "бюджета".С паметта трябва да побързаш обаче - очаква се до нова година DDR4 да поскъпне с още поне 40%. Не че не скочи двойно за една година ,но още повече...

По-горе в темата стана дума и за GTX 770 втора употреба... мнение? До сега се ровя из нета, но не намирам никъде нова такава с изключение на OLX- там има 2-3.

1050 TI ли е максимума, може ли 1060 или няма да мога да използвам потенциала и заради остарелия хардуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.