Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 10 минути, IZSLEDOVATEL написа:

Не каза мнение за видео карта...

И какво не разбра от 2-я мой цитат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 17 минути, XECUTIONER написа:

Нямам нужда да си търся клипове за каквото и да било. Сори Радославе, но се ''измъкваш като глист от буца'' като повечето потребители тук. Какво написах? 100% от потребителите, с които съм имал вземане - даване относно технологии. Обаче има нещо вярно в предпоследното ти изречение. Познай какво!:)

Аз съм писал каквото трябва, въпроса е, че ти не написа нищо съществено, нито даде тестове, нито доказателства и само си знаеш твоето. Няма за какво да споря с теб, няма смисъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, XECUTIONER написа:

И какво не разбра от 2-я мой цитат?

Аз го тълкувам по два начина, ОК приемам ги и двата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, IZSLEDOVATEL написа:

GTX 770 е по-добре от GTX 1050. 

GTX 1050 е 75w, а пък 770 е 230. Това и е плюса на 1050. Не трябва да е проблем ако захранването е това от втория пост.

Ако пък искаш нова 1050, тогава влизаш тука например и гледаш коя е с най-високи честоти и бууст: https://www.techpowerup.com/gpudb/2875/geforce-gtx-1050

Тоест ей това от наличните в сайтовете: http://www.vario.bg/asus-rog-strix-geforce-gtx-1050-oc-strix-gtx1050-o2g-gaming-90yv0ad0-m0na00 - това лично според мене си е скъпа, за 330 има 1050Ti. 

преди 42 минути, Радослав Матев написа:

Аз съм писал каквото трябва, въпроса е, че ти не написа нищо съществено, нито даде тестове, нито доказателства и само си знаеш твоето. Няма за какво да споря с теб, няма смисъл.

Нещо бъркаш картите ми се струва. 1050Ti може и да е по-добре в най-новите игри заради 4GB памет, но не и 1050 без Ti, след като тя е само с 2GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж клипа, за който съм дал линк, а и покрай него има много други подобни и тогава коментирай какво бъркам и какво не.

Ето ви и още малко тестове тук: https://www.gamersnexus.net/guides/2665-gtx-770-in-2016-benchmark

Като не ви харесват, или както XECUTIONER твърди, че клиповете и сайтовете не били доказателства, но и той незнае кое, тествайте си ги сами да видим.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Радослав Матев написа:

Като не ви харесват, или както XECUTIONER твърди, че клиповете и сайтовете не били доказателства, но и той незнае кое, тествайте си ги сами да видим.

Точно защото си ги тестваме знаем за какво иде реч. И поради ред други причини, които не те касаят, защото си далеч от тази материя и не виждам смисъл да споделям/е каквото и да било в публичното пространство. Нали знаеш, че този форум и някой и друг с такава насоченост в БГ е за ламери?! Чисто и просто разпускаме.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Радослав Матев написа:

Виж клипа, за който съм дал линк, а и покрай него има много други подобни и тогава коментирай какво бъркам и какво не.

Добре, както кажеш. Човека да си избира.

преди 21 минути, Радослав Матев написа:

Автора, аз те съветвам така. 

Ако си намерил здрава и добра карта втора употреба и се чудиш дали нея или 1050, то взимай GTX770.

Нова 1050 е 280 лева, нова 1050Ti ти е 330-350. Определено 280 за 1050 за мене са много и не си струва. Решиш ли 350 за 1050Ti, тогава да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, XECUTIONER написа:

Точно защото си ги тестваме знаем за какво иде реч. И поради ред други причини, които не те касаят, защото си далеч от тази материя и не виждам смисъл да споделям/е каквото и да било в публичното пространство. Нали знаеш, че този форум и някой и друг с такава насоченост в БГ е за ламери?! Чисто и просто разпускаме.;)

Щом разпускането ти се свежда до това да се драчиш с хората и да ги наричаш ламери, без да кажеш нищо смислено, личи си колко си близо ти до материите. И повярвай, много по-близо съм до материите, отколкото си мислиш.

преди 17 минути, Julius Decimus написа:

Добре, както кажеш. Човека да си избира.

Ако си намерил здрава и добра карта втора употреба и се чудиш дали нея или 1050, то взимай GTX770.

Нова 1050 е 280 лева, нова 1050Ti ти е 330-350. Определено 280 за 1050 за мене са много и не си струва. Решиш ли 350 за 1050Ti, тогава да.

Според мен и двата варианта не струват, най струва GTX 1050ti. GTX 1050 нова се намира и за под 250 lv: http://www.vario.bg/komponenti-video-karta?32[]=GTX+1050&32[]=GTX+1050+Ti&price=&orderby=price-asc

1050ti в същия линк има и за 313 лв. Аз не бих се набутвал 200 лв, дори и 150 са много за карта без гаранция отпреди 4 години, не се знае колко и как е ползвана, не се знае колко ще изкара, може и да е ремонтирана/нагрявана, много по-лакома за ток и гореща, със сходна/дори и по-лоша производителност при игри, вече стара технология при налични много по-добри варианти и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Радослав Матев написа:

Щом разпускането ти се свежда до това да се драчиш с хората и да ги наричаш ламери, без да кажеш нищо смислено, личи си колко си близо ти до материите. И повярвай, много по-близо съм до материите, отколкото си мислиш.

Да, добре. Но по-горе ти дадох предложение, а получих...какво? Да си търся клипчета. Щом мислиш, че си специалист ми пиши на ЛС да се договорим за тестовете. Иначе за мен си или поредното хлапе с комплекси или най-обикновен ламер и мисля използвам абсолютно по предназначение това определение.

Лягам си. Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, XECUTIONER написа:

Да, добре. Но по-горе ти дадох предложение, а получих...какво? Да си търся клипчета. Щом мислиш, че си специалист ми пиши на ЛС да се договорим за тестовете. Иначе за мен си или поредното хлапе с комплекси или най-обикновен ламер и мисля използвам абсолютно по предназначение това определение.

Лягам си. Лека вечер!

Мерси за хлапето, отдавна не го бях чувал (все пак съм набор 79) :) Както казах, хората са тествали достатъчно и са дали резултати, които говорят достатъчно, не съм милионер да си хвърлям парите на вятъра. Имам една GTX 970 и Xeon e3-1225 v2 съответно и с други части, които ползвам. Имам и Asus Rog G551jm, други боклуци не ми трябват да купувам. Ако случайно ми попадне GTX 770 мога да я тествам, имам и приятел с GTX 1050ti и ще ти пратя резултата. Аз си казах моето мнение, мисля че е достатъчно убедително. А ти си стой с убежденията отпреди 4 години, че GTX 770 е много добра карта (била е за времето си, но технологиите бързо се развиват, и колкото и да не ти се вярва вече бюджетна видео карта с видимо по-слаби параметри се изравнява с нея, дори я задминава)! Лека и на теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 19.09.2017 г. в 9:59, IZSLEDOVATEL написа:

Ето две карти на които се спрях след вашите препоръки:

1 - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=56688

2 - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=58019

Аз имам своите предпочитания за марка, но ще се радвам на още малко мнения :) 

Ето двете карти на които съм се спрял :)  явно сте пропуснали този пост...

Чистата 1050 я пропускам и бих казал, че не съм голям фен на втората ръка, но 2х2 гига рам ще трябва да е втора ръка защото такава няма къде да намеря нова :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих взел Asus Strix - уж е по-добро охлаждането, ползвам Asus Strix GTX 970 и съм доволен, в IDLE режим вентилаторите не работят (може да си ги настроиш), а и на Asus boost-а е повече - някой друг кадър отгоре евентуално. MSI не ги знам как са, иначе реално няма особени разлики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Julius Decimus написа:

Честно казано GTX770 намерих само две в OLX.. има малко повече GTX 9++ карти или аз не знам къде да търся втора ръка :eek: 

преди 14 минути, Радослав Матев написа:

Аз бих взел Asus Strix - уж е по-добро охлаждането, ползвам Asus Strix GTX 970 и съм доволен, в IDLE режим вентилаторите не работят (може да си ги настроиш), а и на Asus boost-а е повече - някой друг кадър отгоре евентуално. MSI не ги знам как са, иначе реално няма особени разлики.

Наборе и аз натам клоня пък и ASUS е предпочитаната от мен марка :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Досега много неща на Asus съм ползвал, имах едно старо дъно с Core 2 duo, изкара доста години и го продадох. Старата ми карта Asus 8800GT умря след дълги години служба, съживявах я няколко пъти във фурната, но вече не работи. Ползвам лаптоп Асус G551jm, има 2 гаранционни ремонта и то по моя вина, но още си го ползвам и работи перфектно, макар и с изтекла гаранция вече - сменена термопаста, няколко дупки в корпуса под вентилатора и температурите са перфектни в сравнение с фабричните (пак си грее доста, но много по-поносимо). На нашите им бях взел преди 2 години и половина лаптоп Asus с много слаби параметри просто за интернет и той още работи без проблеми. На приятели съм поръчвал части Асус и не са имали грижи, така че мога да кажа, че и аз съм им фен :)  А и от сервизното им обслужване съм много доволен също - работих в Технополис над 5 години на рекламации и знам кое какво е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Радослав Матев написа:

Докажи ми, че становището ми не е вярно! Ето ти и доказателство: GTX 1050 VS GTX 770 - 1080p Benchmarks

И още малко подробности: http://hwbench.com/vgas/geforce-gtx-1050-vs-geforce-gtx-770

Има и много други подобни, чакам да ме обориш с доказателства!

770 е едни 20% по-добра при игрите от чистата 1050. По-добра е и от 1050ti. Клипчета в тубата не са доказателство много отдавна, особено от каналчета с по 5 абоната. Просто са фалшиви. Внимателно си проверявай информацията преди да съветваш, а и хич недей да спориш с хора дето са по-наясно от теб с материята. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Julius Decimus написа:

Ако беше чел темата от самото начало, нямаше да броиш стотинки и левчета, че и 1050 да бутате в сметките. Човека и на 1080Ti е навит...

1050Тi е неговата карта, и това беше казано още в началото. Темата стана 3 страници лакардии, дразги и тъпчене на едно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, eminem_vr написа:

770 е едни 20% по-добра при игрите от чистата 1050. По-добра е и от 1050ti. Клипчета в тубата не са доказателство много отдавна, особено от каналчета с по 5 абоната. Просто са фалшиви. Внимателно си проверявай информацията преди да съветваш, а и хич недей да спориш с хора дето са по-наясно от теб с материята. 

Хайде още един разбирач.... Те хората само фалшиви работи в интернет качват, дал съм и друг сайт с графики, не само с клипчета, ако си чел изобщо. Също и в твоята тема с GTX 770 съм писал. Като толкова разбираш, качи тестове на новите игри с твоята GTX 770 да видим как се държи и ще сравним. Ето и тука мога да ти дам 1050ти какви кадри при коя игра вади: https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Desktop.181032.0.html

Не мога да разбера ти и този XECUTIONER какви сте такива тролове, като досега освен че нищо не разбирам и вие сте най-кадърните нищо друго съществено не сте написали. Като толкова разбирате обяснете ни на нас НЕРАЗБИРАЩИТЕ защо вашите твърдения са верни?? Ако беше вярно досега да сте дали доказателства някакви досега 100 пъти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, baikolio95 написа:

Човека и на 1080Ti е навит...

1050Тi е неговата карта, и това беше казано още в началото. Темата стана 3 страници лакардии, дразги и тъпчене на едно място.

Какво то....? Ааа....сега видях.

Значи проблема е генерален тука (с решението кое би било най-добре). За цената на 1080Ti ще можете да му направите изцяло нов конфиг с 1060/1070 и Райзен 5. А и има и захранване както виждам. Това е по-доброто от 1050Ti, и пак по-доброто от 1080Ti на сегашния му конфиг. Съгласен ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Julius Decimus написа:

Какво то....? Ааа....сега видях.

Значи проблема е генерален тука (с решението кое би било най-добре). За цената на 1080Ti ще можете да му направите изцяло нов конфиг с 1060/1070 и Райзен 5. А и има и захранване както виждам. Това е по-доброто от 1050Ti, и пак по-доброто от 1080Ti на сегашния му конфиг. Съгласен ?

Напълно съгласен, но той е на принципа - всичко почти на макс да се купи веднъж, и да кара 8-10г. Процесора му, според мен наистина не е още за пенсиониране и ще кара поне още 2г. с него и една 1050Ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, Радослав Матев написа:

Хайде още един разбирач.... Те хората само фалшиви работи в интернет качват, дал съм и друг сайт с графики, не само с клипчета, ако си чел изобщо. Също и в твоята тема с GTX 770 съм писал. Като толкова разбираш, качи тестове на новите игри с твоята GTX 770 да видим как се държи и ще сравним. Ето и тука мога да ти дам 1050ти какви кадри при коя игра вади: https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Desktop.181032.0.html

Не мога да разбера ти и този XECUTIONER какви сте такива тролове, като досега освен че нищо не разбирам и вие сте най-кадърните нищо друго съществено не сте написали. Като толкова разбирате обяснете ни на нас НЕРАЗБИРАЩИТЕ защо вашите твърдения са верни?? Ако беше вярно досега да сте дали доказателства някакви досега 100 пъти!

Такаа...според теб това, което ти предложих за начин на доказване, а именно да направим реални тестове не е меродавно, но инфо от нета те задоволява?! Дерзай тогава - Nvidia GTX 770 vs Nvidia GTX 1050.

П.П. И да поясня, че тролове са тези, които участват тук без капка знания, но твърдят, че са прави в своите разсъждения(ако могат да бъдат наречени така твоите напъни). Не се заяждам. Само констатирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какво? Според теб аз да съм дал някакви по-различни резултати? Виж долу, където са игрите - нали за това става въпрос, че се ползва картата, а не за рендиране и подобни: 1050 почти доближава в Grand Theft Auto V, DOTA 2  и League of Legends. А ако смениш горе на 1050ti, резултатите съвсем се изравняват, че и 1050ti води, като изключим отново първите две игри. Подобни са резултатите, които съм дал и аз, ако изобщо си ги гледал! Така че за какво ми спориш и ти незнаеш, тъй като в темата ставаше въпрос точно за игри....?!? Аз предложих по-добра алтернатива за цената въз основа на това, че се взема нещо по-ново, икономично, с гаранця и т.н., сега ако се търси на места максимална производителност е друг въпроса. А според теб тези карти, които аз съм дал не стават за нищо. Да не говорим, че на 1080p съвсем спокойно могат да се играят всички игри и с 1030 карта, макар и на medium/low за по-тежките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Радослав Матев написа:

И какво? Според теб аз да съм дал някакви по-различни резултати? Виж долу, където са игрите - нали за това става въпрос, че се ползва картата, а не за рендиране и подобни: 1050 почти доближава в Grand Theft Auto V, DOTA 2  и League of Legends. А ако смениш горе на 1050ti, резултатите съвсем се изравняват, че и 1050ti води, като изключим отново първите две игри. Подобни са резултатите, които съм дал и аз, ако изобщо си ги гледал! Така че за какво ми спориш и ти незнаеш, тъй като в темата ставаше въпрос точно за игри....?!? Аз предложих по-добра алтернатива за цената въз основа на това, че се взема нещо по-ново, икономично, с гаранця и т.н., сега ако се търси на места максимална производителност е друг въпроса. А според теб тези карти, които аз съм дал не стават за нищо. Да не говорим, че на 1080p съвсем спокойно могат да се играят всички игри и с 1030 карта, макар и на medium/low за по-тежките.

Ха-ха, 19 кадъра ги нямаш за нищо? Това е една много малка извадка от игри, които не се опират на видеото. Та, ти по-напред в темата твърдеше, че 1050 е по-бърза от 770. Аз ти показвам, че не е така от хиляди тестове на потребители, а ти ми пишеш, че не знам за какво споря! Нещо не разбирам. При това горните резултати са осреднени. Помисли! 

П.П. Радославе, спорът е излишен, а замазването от твоя страна само те излага. Дай да спрем. Поне на мен не ми е приятно да продължавам да контактувам с човек, който не пада по гръб с единствената цел да докаже, че е по. Няма смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Радослав Матев написа:

..........Да не говорим, че на 1080p съвсем спокойно могат да се играят всички игри и с 1030 карта, макар и на medium/low за по-тежките.

Човече предлагам от сега нататък повече да четеш и по-малко да даваш' съвети. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, XECUTIONER написа:

Ха-ха, 19 кадъра ги нямаш за нищо? Това е една много малка извадка от игри, които не се опират на видеото. Та, ти по-напред в темата твърдеше, че 1050 е по-бърза от 770. Аз ти показвам, че не е така от хиляди тестове на потребители, а ти ми пишеш, че не знам за какво споря! Нещо не разбирам. При това горните резултати са осреднени. Помисли! 

П.П. Радославе, спорът е излишен, а замазването от твоя страна само те излага. Дай да спрем. Поне на мен не ми е приятно да продължавам да контактувам с човек, който не пада по гръб с единствената цел да докаже, че е по. Няма смисъл. 

Ами имаше и такива тестове, където я даваха с повече кадри, може и да е било от съответната игра. Просто идеята ми беше, че е по-ново нещо и върши перфектна работа, дори се конкурира с другата карта, ама вие само знаете да нападате и си знаете своето. Пак казвам, това е моя преценка, ако имах избор бих си взел нова карта вместо стара и ползвана, дори и на места по-слаба.

@eminem_vr :

Ще давам, като има такива като тебе, дето не разбират и се правят само на умни! Хайде влачи:

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-1030-Desktop.223522.0.html

Като те мързи да търсиш, ако искаш има и още ревюта и тестове, но си ги намери сам! Това по принцип не се води геймърска карта, но за непретенциозни хора с нисък бюджет върши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към автора: Говориш за старата си машина и нова към която искаш да се насочиш главно според мен.

Да започнем от старата.

Избери си сам понеже не си много по втора употреба реших да ти предложа все пак карта в гаранция(само трябва да се свържеш и да разбереш към кой магазин се отнася гаранцията). Дал съм и линк за 1050ti карта също.

GeForce GTX 770 JETSTREAM OC GDDR5 288лв. с остатъчна гаранция 1г. до 14 септември 2018г. 

EVGA GEFORCE GTX 1050 TI GAMING 04G 313лв. Това е като най евтин вариант по скъпа не ти и трябва тази е достатъчна за дядото.

Ето ти и рам памет като твоята: Kingston hyperX / 2GB DDR2 /800 / 2.0V

Лично аз не виждам голям смисъл да даваш живот на дядото след като ще събираш нова мощна и актуална машина. Просто като седнеш на нея ще забравиш за дядото и единствения смисъл от него е, някой друг да сяда на него ако ще го ползва за игри. Ако пък не ще е за интернет и филми, то няма смисъл да се дават тия 350лв на дядото, ами ще е по добре да се вложат в бюджета за новата машина. Бюджет който не е упоменат все още. Ако все пак държиш на дядото да живне, ще има ли монитор и за него, понеже беше споменал за монитор но не разбрах за дядото ли ще е. Защото тъка ще трябват ДВА монитор което е равно на 600лв.

Все пак ще ти дам примерна конфигурация за момента за да се ориентираш какви части вървят сега за да изпиташ пълното удоволствие във всяка една игра та дори и най новите като най добро fps на високи настройки при 1080p та дори и 4K:

Не искам да намесвам 4К защото там е друга вода просто го споменах като опция която не е невъзможна. Относно 1080p тук удоволствието е гарантирано на 100% за тези части и пари.

Кутия: CORSAIR CARBIDE SERIES SPEC-01 RED LED

Дъно: ASROCK AB350 PRO4

Процесор: AMD RYZEN 5 1600

Рам памет: TEAMGROUP T-FORCE VULCAN RED DIMM KIT 16GB

Видео карта: EVGA GEFORCE GTX 1080 SC GAMING ACX 3.0

Захранване: SEASONIC M12II-520 BRONZE EVO EDITION 520W

Твърд диск: SEAGATE BARRACUDA COMPUTE 1TB

Мек диск ;) SANDISK X400 256GB SD8SN8U

2527лв всичко общо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.