Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 26 минути, septemberrain написа:

Емил Костов, нещо май не мога да те разбера напълно, извинявай. Искаш да напиша IP адресът ми с цифри ли? Под устройство какво разбираш, би ли изброил едно, аз мислех, че е Google Chrome. И мрежата не е ли на Vivacom, тъй като интернет доставчикът ми са те. 

Три пъти написах какво искам да направиш. В зависимост от това през коя мрежа си се вързала ще ти дава различен IP адрес, а сайта няма да покаже мястото където си. да не говорим, че това са твои ИП адреси към които ТВОИТЕ устройства са се свързвали. Google профила ти ги помни и ти ги показва всичките. Както се случва и при мен. Хакери няма. Свободна си обаче да вярваш и да се плашиш от каквото пожелаеш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Емил Костов написа:

Не е вярно!

Вярно е. Аз съм със статичен IP адрес и ми се променя, но рядко. Няма как завинаги да си с едно и също IP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, ама на мен ми е смешно...е*ах тия хакери...;)

Това за местонахождението не го гледай, защото не винаги отговаря, това не е GPS.

FB.png

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Audi Power написа:

Вярно е. Аз съм със статичен IP адрес и ми се променя, но рядко. Няма как завинаги да си с едно и също IP.

Значи не си със статичен. С динамичен си просто пула, който има твоя доставчик е ограничен и затова ИП адреса се сменя рядко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Значи не си със статичен. С динамичен си просто пула, който има твоя доставчик е ограничен и затова ИП адреса се сменя рядко!

Със статичен съм. Ти все разбираш все тва все онова, все другите знаят много по-малко от теб.

Редактирано от Audi Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Audi Power написа:

Със статичен съм. Ти все разбираш все тва все онова, все другите знаят много по-малко от теб.

Не ми се спори с теб. Кажи тогава какъв е смисъла от статичния ИП адрес след като той се сменя според теб.

Ето ти и малко информация прочети я ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Не ми се спори с теб. Кажи тогава какъв е смисъла от статичния ИП адрес след като той се сменя според теб.

Ето ти и малко информация прочети я ако искаш.

Не знам какъв е смисъла, но при мен се сменя и то рядко. При динамичния винаги след рестарт от рутер, а при мен- не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Audi Power написа:

Не знам какъв е смисъла, но при мен се сменя и то рядко. При динамичния винаги след рестарт от рутер, а при мен- не.

Казах ти защо при теб го сменя рядко. Просто пула от динамични адреси, който ти има доставчика е ограничен и при рестарт устройството в повечето случаи си взема същия IP адрес. Аз съм на Блозу, вече МТЕЛ и положението е същото. IP адрес ми почти не се сменя.

Ако си със статичен IP адрес и той се сменя това означава, че доставчиак ти има проблем в мрежата и не си изпълнява задълженията по договор. За статичен IP адрес се плаща повече и точно това е целта. Да не се променя незаивисмо дали рестартираш, ресетваш или подменяш даденото оборудване. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто мобилният интернет често има динамичен адрес та за това. Свързваш се към различни кули които са в различни мрежи. Както вече споменаха хората..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо да помоля админа ако питането не е за тук да го премести в подходящата тема

Така, снощи докато се псувахме в един форум ми изпратиха моят IP  адрес с предупреждение че следващия път ще ме хакнат. Проблемът не е с хакването, проблемът ми е че според мен  е невъзможно да се стигне до ИП адреса тъй като всичко минава през сървър. Говорил съм с по грамотни от мен в тази област и казват че щом се минава през сървър не може да се стигне до ИП адреса. Аз лично преди около 2-3 години се опитах да проследя един потрбител- стигнах до някакъв сървър в Севлиево и до там. Та как е стигнал до моят ИП адрес даденият потребител и как да се предпазя от второ такова проследяване. Наясно съм че се ползуват проксита и тор, но аз си имам рутер, а тези неща са зад рутера. Тоест си мисля че рутера си има адрес и каквото и да направя няма да се скрия. Така ли е или аз греша. Използувам хром и уиндоус 7, ако това има значение.

И сега погледнах не мога да отворя темите във форума през прокси

Редактирано от v_tin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой точно адрес ти показаха и как се свързва рутерът ти към интернет (pppoe, static IP, dynamic IP и т.н.)? Ако имаш публичен адрес на рутерът, лесно ще го видят, администраторите на сайтът примерно. Ако са показали вътрешният ти адрес зад рутера, тогава става интересно. Попрочети какво е WebRTC и как да го изключиш. Само един съвет от мен - интернет никога не е било анонимно място, последно време пък изобщо. Но не си мисли, че с детски мечти за хакване се стига далече, ако това всъщност е целта на въпросът ти. Попрочети и как работи интернет и защо с Tor всъщност няма да ти видят истинският адрес. А прокситата отдавна са умряла работа, популярните се блокират от повечето сайтове, или ти режат доста протоколи, така че напрактика няма да сърфираш нормално. Има си други начини...

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎21‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 1:48, RagnerBG написа:

Кой точно адрес ти показаха и как се свързва рутерът ти към интернет (pppoe, static IP, dynamic IP и т.н.)? Ако имаш публичен адрес на рутерът, лесно ще го видят, администраторите на сайтът примерно. Ако са показали вътрешният ти адрес зад рутера, тогава става интересно. Попрочети какво е WebRTC и как да го изключиш. Само един съвет от мен - интернет никога не е било анонимно място, последно време пък изобщо. Но не си мисли, че с детски мечти за хакване се стига далече, ако това всъщност е целта на въпросът ти. Попрочети и как работи интернет и защо с Tor всъщност няма да ти видят истинският адрес. А прокситата отдавна са умряла работа, популярните се блокират от повечето сайтове, или ти режат доста протоколи, така че напрактика няма да сърфираш нормално. Има си други начини...

Много сложно става. Значи както писах докато се псувахме , опонента ми казва имам подарък и ми изпраща снимка на някакъв орел с надпис ти си под наблюдение , ИП адреса- проверих го  същия е, но дава съвсем друго населено място, друга операционна система, друг браузър. Поинтересувах се, прокситата не вършат работа, инсталирах някакъв хокс от Гугъл - впн, иска само да се активира когато започне сърфирането, влизам навсякъде където поискам. А какъв е този вътрешен адрес и публичен адрес. иМАМ РУТЕР, КОМПЮТРИТЕ СЕ СВЪРЗВАТ БЕЗЖИЧНО КЪМ ТОЗИ РУТЕР И  това е . А да и мисля че с тор , не ме пускаха някой сайтове. Това преди много време- може би 4-5-6 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, v_tin написа:

А какъв е този вътрешен адрес и публичен адрес. иМАМ РУТЕР, КОМПЮТРИТЕ СЕ СВЪРЗВАТ БЕЗЖИЧНО КЪМ ТОЗИ РУТЕР И  това е

Публичният ти адрес е лесен, обаче тези компютри зад рутерът получават локален адрес от него. С WebRTC може да се види и този адрес, както и много друга информация, така че ако си в голяма мрежа с много компютри, могат да те разберат точно кой си и зад рутер. Примерно, хвърли едно око тук -- https://whoer.net/ :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 дена доставчика ми смени ип - то и незнам защо за 12 години това ми е 3-то ип

1-я и 2-я път бе заради скъан кабел пред блока сега обаче са под земята и незнам защо - само зннам че като си плащах таксата са одобрени по някакъв Евро проект, за подобряване на услугите/скоростите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.09.2017 г. в 1:48, RagnerBG написа:

Не ми стана ясно какво да направя webrtc. Изтеглих и инсталирах днс лиик стоп/или каквото беше. Имам инсталиран някакъв ВПН -Хокс. Това ще спре мераклиите да ми видят адреса ли, автоматично ли се включва. Между другото всички програми показват държавата, областа и съвсем различен град от моя. Защо е така?? А също и различни данни от компютъра ми- например показва уйндоус НТ а аз съм със 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, с VPN ще виждат друга информация и друго местоположение. При VPN ти правиш заявка за отваряне на сайт през друг компютър/сървър, реално той прави заявката към сайта и после ти препраща отговорът, за това сайта ще вижда неговите данни и адрес. Комуникацията между теб и VPN сървърът е по защитен канал. Има много инфо в мрежата. Колкото до WebRTC, това си е нещо като пробойна, през която някой достатъчно умел, може да ти види реалните данни и зад VPN. Какви са реалните ползи от него? За мен никакви, все едноточно за лийкване е създадено. Какво да направиш - ами изключи го, ако прецениш. Има инфо, как да се направи, на много места.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.