Премини към съдържанието
problem33

Премахване на коронка на зъб

Препоръчан отговор

Здравейте сложиха ми коронка на няколко зъба, метална и не ми е удобна нито ми е красиво нищо че е на задни зъби и смятам да ходя да си я махам и да си поръчвам друга. Въпроса ми е дали боли как се маха това залепено нещо от зъба ... Трудно ли е ? или има начини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с пилене се маха

с пилене може и да стане удобна

и аз имам една метално керамична ако можех да върна времето щях да си сложа само метална

половинчата работа ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз си сложих някакви които вътре се вижда сребърно и нито са удобни, нито ми харесват... И ме е страх как ще ги махне и да не ми счупи останалото от зъба докато ги маха, че отиде... :@

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....  пили се и става удобно като предишните зъби

търкаш едни листчета  със зъбите и където ти надстърча ти го пили  в началото, 1 седмица може да има малко неодубство докато свикнеш

неудобството е само визуално  ако се притесняваш   някой да ти гледа металната корона>

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, те са метални и тях не можело да се пилят направо ми ги залепи.... и нищо, аз знам за пиленето ама, на тоя метал как да го пили, че да пасне....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя зъболекър не е читав

първо се пробва без лепило

и се напасва и  може да се получи да не влиза и я вадии я пили с машинката  и се полира и след това с лепило и ако се случи да е по висока пак се пили и се полира мисля че  хром-ванадий .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...  ходи при друг зъболекар  където ще ти каже че може да се оправи  и може да се пили

няма махане

има рязане....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престани с глупостите и си живей живота. Никой няма да ти гледа коронката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, problem33 написа:

Сега не ми е толкова за коронките и цвета, а че ми пречи да си затворя устата?!

Ами процедурата е следната. Отиваш на зъболекар, той ти маха тази коронка, почиства отново зъба и ти слага нова. За болка няма да те боли, защото ще ти сложи упойка и така. Процедурата ще отнеме малко време. И ако ще я правиш отиди при наистина КАДЪРЕН зъболекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как упойка, те зъбите са умъртвени и пломбирани под тази коронка... питах го зъболекаря, каза без упойка ще ти ги махам ...нали все пак за залепени на зъбите, как ще боли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те зъбите се умъртвени ама венците  не са 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При сваляне на коронки не се слага упойка. Използва се един накрайник, който действа като чукче. Провира се между коронката и венеца и започва да чука надолу. Не е точно болезнено, но заради костната звукова проводимост ударите се чуват доста силно в цялата глава, така че не може да се нарече приятно усещане.

Друг е въпросът, че поне от 20 години насам нито един уважаващ себе си зъболекар не използва метални коронки. Когато клиентът не разполага с достатъчно средства се поставят метало-керамични - метал (задължително от сплав, която не съдържа никел), покрит с керамика. За да са удобни и трайни, особено важно е напасването на коронката в контактните точки. Затова често зъболекарят връща по 3-4 и повече пъти коронката на зъботехника, докато той я направи да пасва идеално. Цената е около 250 лв на зъб. Когато клиентът има пари, поставя се изцяло керамична коронка. Тя струва между 600 и 700 лева. Недостатъкът на метало-керамиката е, че с времето венците се отдръпват нагоре от метала, след 15-20 години максимум шийката на зъба се оголва и трябва да се поставят нови коронки. Освен това металът пречи на рентгеновите лъчи, така че ако под коронката започне да се образува кариес, който преминава в пулпит и гангрена, това не може да е установи с рентгенова снимка и зъбът да бъде излекуван навреме. Случва се зъбът под метало-керамиката да се разруши напълно и когато това бъде установено, единственото решение е да се извади корена. След това - или мост, или имплант... При пълната керамика тези проблеми липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.