Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ето как се справих с един свищящ твърд диск.
Виси сега на зидарски конец, за да не предава вибрациите на кутията, която иначе усилва шума както кутия на китара усилва звука от струните. Кутията е от времето когато имаше и четец за дискети, от някаква доста тънка ламарина и капаци свалящи се и от двете страни. Та е много песнопойна горката, па и има доста дупки отстрани.
Сега само вентилатора на процесора ръмжи.  В захранването няма вентилатор.

shumHDD.jpg

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
  • Харесва ми 5
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Виси сега на зидарски конец, за да не предава вибрациите на кутията, която иначе усилва шума както кутия на китара усилва звука от струните. Кутията е от времето когато имаше и четец за дискети, от някаква доста тънка ламарина и капаци свалящи се и от двете страни. Та е много песнопойна горката, па и има доста дупки отстрани.

shumHDD.jpg

Ха така! Покажи на тези западняци какво може да сътвори едно българче от Михайловградска околия! Белким и те научат че по света има чук, тесла, жица и дюлгерски канап. Ама като им го показваш, махни поне макарата с канапа, за да не знаят произхода му! Иначе, току виж си останал без лиценз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешно си го направил. Така е много по добре:

От години го ползвам този метод и не е мръднало. Грам вибрация няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто можеше да сложиш гумени подложки на твърдият диск както е монтиран...
Белгиец, липсваха ми циганиите ти. Никой друг тук не може да се мери с теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, skalata_73 написа:

Белжо президент fahnen_0044.gif

Е, пари нямаме, ама идеи не ни липсват....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Белгиеца написа:

shumHDD.jpg

Това е възможно най-малоумното нещо, което съм виждал.... Хардовете, не са предназначени да са в различно от хоризонтално положение, тоест легнали....Малко акъл се иска за да се проумее това. На Ваше място не бих се гордял със "изобретението" си....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Viiipeer написа:

Това е възможно най-малоумното нещо, което съм виждал.... Хардовете, не са предназначени да са в различно от хоризонтално положение, тоест легнали....Малко акъл се иска за да се проумее това. На Ваше място не бих се гордял със "изобретението" си....

Ще работи, виждал съм конфигурации където е така поставен. Но на конци, където като бутнеш кутията твърдият диск ще се клати като махало и ще се повреди, понеже главите ще се забият в плочата..това вече е лошо!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Viiipeer написа:

Това за хоризонталното положение не е вярно. Могат да работят във всяко едно положение, стига да не ги движиш по време на работа. В много сървъри и NAS-ове дисковете са вертикално поставени.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става, като накланяш лаптопа? Или като го носиш из къщи? Няма никакво значение как е поставен диска докато работи. Във всяко едно положение може да се повреди, стига да му се приложи достатъчна сила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ZeroG написа:

А вентилатора на процесора  защо си оставил, а не го подмениш с парче поцинкована ламарина?  Ще пасне и изрезка  от улук или кюнец.

Специално за теб снимах преди малко, това елегатно решение на справяне с шума от бръмчащи вентилатори. Правил съм го преди десетина години. Обърни внимание че има превключвател и вентилаторът може да е изключен напълно, да се върти с бърза скорост или да се върти бавно ( почти безшумно ). Естествено синият вентилатор е уж от тихичките.
Тази година го пусках и си работеше още компютъра.
Охлаждане му пусках като правех видео обработка, иначе за зяпане на форуми си бачка и без да се върти вентилатора.
За новия Пентиум от 2 по 3,3 гигахерца на горната снимка, не знам дали ще стане номера да не го охлаждам ако му сложа голям радиатор. Но той е за 10 годишния ми син, на когото не му пречи че шуми леко компютъра. Ще си гледа ХД видео от ютюб детето с един пингвин от породата Минт.

remak.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белжи. Тос компютър ако го и поочистиш може да се кандидатираш с нововъведението си за харда в  NASA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, *LZ4JW* написа:

Ама като им го показваш, махни поне макарата с канапа, за да не знаят произхода му! Иначе, току виж си останал без лиценз!

Конецът е белгийски бе, купувах го миналия месец, щото ставах зидар по неволя. Изградих стена от леки бели блокове и преградих хола та станаха две стай от по 4 на 4 метра, да ми е по-топло.
Всичко ми се отдава на мен, ето гледай и снимка. Сега в двете стай по един 50 инчов самсунляк и няма да си пречат телевизорите. Ти за това не си се сетил до сега.

stena.jpg

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 42 минути, Белгиеца написа:

Конецът е белгийски бе, купувах го миналия месец, щото ставах зидар по неволя. Изградих стена от леки бели блокове и преградих хола та станаха две стай от по 4 на 4 метра, да ми е по-топло.
Всичко ми се отдава на мен, ето гледай и снимка. Сега в двете стай по един 50 инчов самсунляк и няма да си пречат телевизорите. Ти за това не си се сетил до сега.

stena.jpg

Как да не съм се сетил бре? Аз тук се убих да ти давам номера на телефона като майстор зидар, но може и да съм збъркал някоя цифра. Простено ми е щото съм стар. Виж,споменаването на канапа от мен хептен не си го разбрал. Не че е белгийски или от Папуа, просто да не научават хората че ползваш канап. Казваш им че е модел вибростъклена нишка с марка ADA123QQЕ 03/40 и да вървят да си го поръчват. Това дето си преградил хола на две е добре. Поне ще ти е по леко като чуваш само охкане, но не виждаш кво правим с женичката ти! Смятам, не си ревнивец, пък и за теб ще има.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Viiipeer написа:

Всъщност хардовете си работят без проблем във вертикално положение, дори е по-спецификация. Под ъгъл не трябва да се поставят. Дори съм тествал - работещ харддиск го завъртам и при определен ъгъл се случва да изключи. Има някаква, вградена защита.

Относно обезшумяването на дискове, с ластици е класика, дори се продаваха такива. Друг вариант, който присъства и в комплектът на някои кутии, е с гумени уплътнения като тези:

Zalman-Z11-Plus-HDD-installation.jpg&sp=

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
    • от milva0720 M
      Здравейте,
      От няколко дни от телефона ми LG H440N Spirit LTE се чува допълнителен шум при възпроизвеждане на звук. Например, когато звъни алармата, когато звъни телефона, когато получавам нотификация се чува пращене тип радиостанция от говорителчето. След приключване на оригиналния звук, пращенето продължава около 1-2 секунди и спира. Понякога изведнъж по време на издаването на звука пращенето спира и всичко става нормално, а понякога се оправя след няколко часа. Не е изпускан във вода, не са влизали пръски от каквато и да е течност в говорителя. Не е бил на влажно място. Не е в гаранция. Android 6.0 Marshmallow. Имате ли идея от какво може да се е получило това нещо и как бих могъл да го оправя, без да го водя на сервиз.
    • от Marto_BG
      Здравейте отново. Преди два дни си купих вентилатор на deepcool 120mm със синя подсветка. Когато пусна компютъра новия вентилатор който съм го сложил отпред шуми доста силно. Имате ли идея как да намаля шума от вентилатора. Благодаря на тези които отговорят!  Ето малко информация за вентилатора:
      Ниво на шум 26,8dB
      Обороти в минута 1300 rpm

• от WhiteTooth
      Здравейте приятели ,притежател съм на преносим компютър ,който не е нов ,но все пак бих казал че ми върши почти отлична работа.
      Та ,от доста време машинката издава шум ,по моя преценка шума идва от вентилатора ,въпроса ми е ако го дам на техник който да го почисти шума ще изчезне ли? Смисъл ,от закупуването му никога не е чистен ,знам че по този начин има вероятност да издаде багажа по-бързо ,но.. приемете ме за мърляв. Ако някой е имал подобен проблем и знае как да реша проблема с шума ще съм благодарен!
    • от DarkEdge
      Инсталиране на Windows без външен инсталационен носител на BIOS MBR машини

Ще инсталираме нова ОС на втори дял на твърдия диск в качеството си на помощна  система без използването на DVD, флашка или външен диск, с помощта на локален диск и безплатни приложения. 

На всек компютър UEFI интерфейсът изглежда различно. Главнното е да се рабере къде именно на вашия компютър да се включи режима на съвместимост с други операционни системи (Legacy) и как да изключим протокола за безопасно зареждане (Secure Boot), който не позволява ноутбука да стартира от произволен зареждащ носител, освен от инсталационния диск със заводския Windows. На HP Pavilion 17-та серия примерно изглежда така:

Раздел System Configuration - опция Boot Options. Преминаваме в Legacy Support и включваме режима на съвместимост с други операционни системи (Enabled). После включване на Legacy, протоколът за безопасно зареждане (Secure Boot) "отсича" в автоматичен режим и само след това може да се инсталират нови 64-битови операционни системи.

Няма да се занимаваме с вече инсталираната операционна систем на диск (C:), а диск (D:) ще използваме за експерименти. Диск (E:) е хранилище (кино, музика и др.).  Често питат, защо се  "държат" две системи на един компьютър. Моят вариант на отговор е много прост. За да има резервна аварийна ОС.

И така - подготовили сме Windows ISO-образа и програмите GimageX и Bootice. Щракваме двукратно по ISO-образа. Виртуалният диск със системните файлове е готов за работа. Стартираме GimageX с  администраторски права.
      1. Раздел Apple
      2. Source - намираме файла install.wim. Пътят примерно е такъв: DVD-диск (G:) - sources - install.wim
      3. Destination - указваме раздела под новата операционна система, в нашия случай това е (D:)
      4. Image - избираме редакция
      5. Apply - прилагаме
      Ще започне разгръщане  на образа – налага се да изчакаме.

Добавяме системата в менюто за зареждане. За целта ще използваме  Bootice. Стартираме програмата с администраторски права и избираме BCD - BCD of current system - Easy mode.

1. Add и от изпадналото меню избираме New Windows 7/8/8.1 entry – добавяме запис за новата система
      2. Disk - избираме твърдия диск
      3. Partition - избираме дела на новата система
      4. OS title - редактираме названието
      5. Boot file - задължително проверяваме разширението на файла winload да е efi. Ако то е .exe – преименуваме го на .efi
      6. Language – en-US
      7 и 8. Save current system после Save Globals - запазваме настройките

Смело презареждаме системата и инсталираме новата операционна система. Вече имаме две операционни системи на нашия компютър/ноутбук.

Подобни теми:
      Инсталиране на Windows без външен инсталационен носител на BIOS машини
      Лесно инсталиране на Windows с помощта на инструментите на Hiren's Boot CD

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.