Премини към съдържанието
2249

Компютър не излиза в списъка на мрежата

Препоръчан отговор

Привет.

Ситуация - три компютъра в мрежа зад рутер. Един от тях/Win 10/ не излиза в списъка на мрежата при натискане на Network. Отметките за споделянето са маркирани.По ИП има връзка с него. При вписване на името му в лентата - има достъп до него и до споделените му ресурси. Но не излиза в списъка. Когато му напиша името и получа достъп - излиза в списъка. До преди седмица проблемът не съществуваше. Свързвам го с това /може и да не съм прав/, че тогава идва външна компютърна фирма за да поправи калпаво направена мрежа от доставчика. Тогава забелязах, че единия младеж пипаше настройките на мрежовата карта за да разбере защо няма 1 Гбит връзка и махаше отметки/това не ти трябва/. Ходих във фирмата и обещаха да дойдат, но обещанието не е като изпълнението ... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва компютрите да са в един и същи workgroup, както и на всички компютри да е пуснат client for microsoft networks и file and printer sharing for microsoft networks

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Питоня написа:

Трябва компютрите да са в един и същи workgroup, както и на всички компютри да е пуснат client for microsoft networks и file and printer sharing for microsoft networks

Така е, но явно не си обърнал внимание, че до преди седмица проблемът не съществуваше, т.е. тези изисквания са изпълнени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, 2249 написа:

Така е, но явно не си обърнал внимание, че до преди седмица проблемът не съществуваше, т.е. тези изисквания са изпълнени.

Значи може младежът от компютърната фирма да е махнал отметка, която не трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може. Аз затова така подробно обясних, белким някой се сети ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Services дали са пуснати "SSDP Discovery" и "UPnP Device Host", или поне да са на Auto. По-принцип, аз лично, изрично ги забранявам, но може и да има някакво отношение. За мрежовата карта, не знам как е на 10-ка, не пречи да разрешиш всички протоколи, или едно по-едно да тестваш (с рестарт след всяко разрешаване).

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/21/2017 в 22:56, RagnerBG написа:

Виж в Services дали са пуснати "SSDP Discovery" и "UPnP Device Host", или поне да са на Auto. По-принцип, аз лично, изрично ги забранявам, но може и да има някакво отношение. За мрежовата карта, не знам как е на 10-ка, не пречи да разрешиш всички протоколи, или едно по-едно да тестваш (с рестарт след всяко разрешаване).

Благодаря за отговора.

И двете услуги работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.