Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не знам дали съм в точния раздел за тема... 

Имам рутер, с който работя вече няколко години, не съм променяла парола или друго. Не съм променяла нищо по телефона си също. Вчера на телефона ми (Samsung S6) се показа надпис "Натиснете за да се свържете с RED (рутера)" При опит за свързване веднага излиза надпис "the requested url /generate_204 was not found on this server".

Разбира се опитах с рестарт на рутера, телефона, "забравяне" на паролата и вкарване на ново, но проблемът си стои. 

Ще съм благодарна ако получа съвет. 

21850405_1348379588608132_356942287_n.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли да рестартирате рутъра? Това е проблем с DNS адресирането или със SSID.
Други устройства имат ли проблем със свързването с този рутър?
А рутърът какъв модел е?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз по-горе писах, че рестартирах и телефона, и рутера. Телефоните на другите в къщи нямат проблем, свързани са, както и камерите (които са през интернет).

За модела нямам представа за съжаление, а в момента не съм при него, за да погледна, чак утре ще мога да проверя.TP link почти сигурно.

TP link 840w - е рутера.

Има и  "ACCESS POINT" , мисля че такъв като на снимката по-долу:

64386.970x0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард ресет на телефона тогава, щом другите нямат проблем (Преди това си запазете всички важни неща в облачна услуга или СД карта, защото ще ви изтрие всичко от телефона). :)

Информация как да ресетнете телефона!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще опитам. Ако пак ми дава проблем ще пиша отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Елица Овчарова написа:

Телефоните на другите в къщи нямат проблем, свързани са, както и камерите (които са през интернет).

Ако другите телефони и камери работят през същия рутер и само вие нямате интернет, то проблема е в телефона ви. Да не би случайно скоро да сте си свалили ново приложение(програма)? Може би някоя програма прави проблема. Променя настройките за свързване. Може би е време да направите някаква профилактика на софтуера който работи в телефона?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз много-много не инсталирам приложения. Скоро със сигурност не съм. Ами ще опитам първо да нулирам настройките за мрежи. Дано стане. После ще опитам с тотален ресет :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.