Премини към съдържанието
atkinson

Общ въпрос за вентилатор на лаптоп

Препоръчан отговор

Бях си занесъл лаптопа на профилактика, че загряваше повече от предполагаемото. След като си го взех вече готов, температурите определено паднаха, но се появи едно съвсем тихо, но специфично бръмчене. Занесох им го отново за рекламация и днес получих обаждане, че вентилаторът е за смяна. Попитах ги как така до преди профилактиката го нямаше този шум и те ме убеждават, че не съм го чувал, защото е работил на пълни обороти. Това възможно ли е да е истина чисто технически, защото аз като клиент е разбираемо да се съмнявам, че те са ми повредили вентилатора по време на самата профилактика, за което надали ще си признаят? Какво е вашето мнение? 

Основният ми въпрос е, дали е възможно ако вентилаторът е повреден, специфичното бръмчене да се проявява само при по-ниски обороти, а при максимални обороти да се заглушава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 1 час, atkinson написа:

Бях си занесъл лаптопа на профилактика, че загряваше повече от предполагаемото. След като си го взех вече готов, температурите определено паднаха, но се появи едно съвсем тихо, но специфично бръмчене. Занесох им го отново за рекламация и днес получих обаждане, че вентилаторът е за смяна. Попитах ги как така до преди профилактиката го нямаше този шум и те ме убеждават, че не съм го чувал, защото е работил на пълни обороти. Това възможно ли е да е истина чисто технически, защото аз като клиент е разбираемо да се съмнявам, че те са ми повредили вентилатора по време на самата профилактика, за което надали ще си признаят? Какво е вашето мнение? 

Основният ми въпрос е, дали е възможно ако вентилаторът е повреден, специфичното бръмчене да се проявява само при по-ниски обороти, а при максимални обороти да се заглушава?

Възможно е при по ниски някакви обороти вентилаторът да изпада в резонанс с нещо друго покрай него и затова да се чува осезателно. Това е трябвало да го "забележите"още в сервиза,защото в такъв случай трудно бихте убедил сервизните специалисти в това, че те са го предизвикали.

Добавено: Често,може да се случи от не достатъчно затягане на болтчетата на вентилатора и самият той да изпада в резонанс при определени обороти. Желателно е да се провери,ако имате тази възможност. Успех от мен!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и като е освободен от пепеляците вентилаторът да е освободил създадените луфтове и сега, вече чиуст да се проявява такава вибрация..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.