Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте 
Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

AP_Mode.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вторият рутър свържи към първия не през WAN порта, а през LAN. Забрани на втория DHCP
http://www.wikihow.com/Connect-Two-Routers

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо ти е да го удължаваш през устройството просто удължи кабела мисля че не е никакъв проблем,освен ако нямаш ясна причина да слагаш второто устройство 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.09.2017 г. в 14:47, Venci Velikov написа:

Здравейте 
Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

AP_Mode.png

Mоля да уточниш какво искаш да постигнеш, че не много ясно:

1. Просто се налага да удължиш LAN кабела на ISP, който влиза в жилището

2. Искаш да имаш свързани жични и/или безжични клиенти в две (или повече) помещения

3. Тези клиенти, жични или безжични, в един субнет ли трябва да са

4. Налага ли се използването на "Guest" сегмент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      COMPLETE INTERNET REPAIR
      Живеем в епоха на интернет и с широко използваните технологии идват нови проблеми. Тъй като услуги като Facebook, Twitter, YouTube, счетоводство, резервни копия и редактори на документи стават все по-популярни, повечето хора не могат да функционират без интернет. Но какво да направите, когато вашата интернет връзка се разпадне. Да, разбира се; техникът е опция, но това е скъпа опция. Тук идва Complete Internet Repair.

Complete Internet Repair е мощен безплатен инструмент с отворен код за ремонт на интернет връзки. Моля, имайте предвид, че не е в състояние да отстрани проблеми с хардуера или да включи вашия ISP. Накратко; Complete Internet Repair ще се опита да поправи вашата интернет връзка.

Основен екран на Complete Internet Repair Build 5.1.0.3911
      КАКВО МОЖЕ ДА СЕ РЕМОНТИРА
       Ще трябва да запомните две златни правила за всяка помощна програма за ремонт .
      Първо; Не се опитвайте да поправите нещо, което не е счупено - може да го счупите.
      Второ: инструмемтът не може да поправи всичко, не сме като всевиждащия и всезнаещ Оракул, не можем да предвидим всяка ситуация, но всичко това казва: Complete Internet Repair трябва да може да помогне с повечето от вашите проблеми с интернет. интернет може да помогне (без обещания), ако имате някой от следните проблеми:
      o                    Проблем с интернет или мрежата след премахване на рекламен софтуер, шпионски софтуер, вирус, червей, троянски кон и др.
      o                    Проблем с интернет или мрежата след премахване на рекламен, шпионски софтуер, вирус, червей, троянски кон и др.
      o                    Няма достъп до никой уебсайт или има достъп само до някои уебсайтове.
      o                    Изскачащ прозорец с описание на грешка, свързана с проблем с мрежата.
      o                    Няма свързаност с мрежата, поради грешки в системния регистър.
      o                    Проблем с DNS търсене.
      o                    Неуспешно подновяване на IP адреса на мрежовия адаптер или други DHCP грешки.
      o                    Проблем с мрежовата връзка със съобщение за ограничена или липсваща връзка.
      o                    Обновяването на Windows не работи.
      o                    Имате проблеми при свързването със защитени уеб сайтове (напр. банкиране).
      o                    Internet Explorer спря да работи или се срива през цялото време.
      o                    Проблемни настройки на прокси сървъра.
      o                    Няколко други интернет грешки, но няма да се обсъждат всички тук.
      ОТСТРАНЯВАНЕ НА ПРОБЛЕМИ С МОДЕМА
      Както споменахме по-горе, Complete Internet Repair няма да поправи хардуерните проблеми. Ако Complete Internet Repair не помогне с проблемите ви с интернет, проверете следните основни стъпки за отстраняване на неизправности, преди да позвъните на техник:
      o                    Уверете се, че модемът е свързан, включен и работещ.
      o                    Уверете се, че всичко е свързано или ако използвате безжична връзка, уверете се, че сте свързани към модема.
      o                    Обадете се на вашия интернет доставчик да тества трасето ви (може би ще трябва да рестартират устройствата по трасето си или да имат проблем от тяхна страна.
      o                    Запазете потребителското име и паролата си за достъп до интернет.
      o                    Направете начално установяване (Reset) на модема си (трябва да се запознаете с документацията на модема, за да разберете как)
      o                    o Въведете отново данните си за вписване в интернет (данните по подразбиране за влизане в интерфейса за конфигуриране на модема трябва да са отпечатани в ръководството - това обикновено е:
      username: admin
      password: admin).
      o                    Ако все още не можете да намерите информацията за влизане, опитайте http://www.routerpasswords.com
      o                    След като изпълните всички тези стъпки и интернет все още не работи, модемът може да е повреден и ще трябва да го замените или да се обадите на техник.
      ИЗТЕГЛЯНЕ НА COMPLETE INTERNET REPAIR

Complete Internet Repair се предлага в два режима:
      - Инсталатор за инсталиране на Complete Internet Repair на вашия компютър
      - Портативна версия за директно изпълнение от флашка или преносим твърд диск, коет означава, че можете да носите инструмента със себе си и да сте го готови, когато нещо се обърка. Той няма да запише никакви настройки в системния регистър или да остави следи в компютъра ви. Така че, можете да го използвате и никой да не знае, че сте го направили. Просто изтеглете версията, която предпочитате.

ИЗТЕГЛЯНЕ ComIntRep_3925_Setup.exe ПОРТАТИВЕН ComIntRep_3925.zip     ЛИЦЕНЗ Open Source ИЗИСКВАНИЯ Windows® XP, Vista, 7, 8 / 8.1, 10 (32 and 64 bit)
    • от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от mihaela_
      Здравейте отново, относно тази задача искам да попитам нещо.  Зададох ключови полета за „Данни от фирмата” – Име на фирмата, „Автомобили” – Рег номер, „Услуги” – Цена, „Клиенти” – ЕГН.Сега обаче трябва да създавам връзка едно към едно и едно към много, но така както съм ги направила не виждам шанс за връзка едно към едно и не мога да разбера къде е грешката. Ако някой може да посочи грешката и да ми помогне да продължа напред, ще съм му много благодарна!                                                                                                                  

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.