Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем - не знам как и защо, но един ден след като ми падна батерията и го включих в зарядното моят xiaomi redmi note 3 всякаш забрави пин кода и фингър принта и не ги приемаше. Изписваше че пин кода за отключване е грешен. Тогава го оправих чрез функцията "find device" и направих фабрични настройки през друго устройство. И днес стана същото , обаче не бях включил функцията и сега няма как да направя фабрични настройки през друго устройство. Въпросът ми е може ли ако го свържа с компютър някак чрез bootloader менюто или друг начин да направя фабрични настройки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A Bootloader-a отключен ли е? Я пробвай да влезеш в recovery с натискане и задържане на бутони power + volume up (В recovery менютата, тъча не работи - там се движиш с бутоните за намаляване/усилване на звука, а с power бутона избираш). Избираш език и търсиш Wipe & Reset меню. От там избираш Wipe User Data. Като се изтрие всичко, търсиш reboot to system и рестартираш.

Може и да си с различно recovery, та ето и едно клипче с по-различно меню: 

Spoiler

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bootloader менюто е заключено. А с клавишната комбинация не става. Иска компютър. Сигурно защото е заключен. Дали ще може да се оправи, щом е заключено менюто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Габриел Леков написа:

Bootloader менюто е заключено. А с клавишната комбинация не става. Иска компютър. Сигурно защото е заключен. Дали ще може да се оправи, щом е заключено менюто?

С клавишна комбинация би трябвало да стане! Първо изключи телефона напълно, извади карта памет и сим  карта ако има, след това натискаш Volume Up + Power button задръж докато не  се появи логото.

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
    • от Person
      Здравейте !
        Реших да си купя и аз нов, модерен телефон и се спрях на този модел. Тъй като е китайски и сравнително евтин...
      Моля за Вашето мнение.   Благодаря!

• от Skygear
      Здравейте ! Трябва ми телефон до 300-320 лв и затова се насочих към aliexpress . Там попаднах на Redmi Note 4 ,който ми допада доста , но китайците явно харесват да правят 100 варианта на един телефон , та затова и трябва да питам , MTK Helio x20 или SD625 . 
      Трябва да спомена , че ще се ползва и за игри (предимно по-тежки) . Това е и главния проблем . Не съм сигурен дали Adreno 506 е по-слаба от Mali T-880 MP4 .
      Знам със сигурност , че със SD625  батерията ще държи повече , ще грее по-малко и е по-добре ако искам да си flash-на някой custom ROM . Фактора греене е много важен за мен , при положение , че го поръчвам от китай и вярвам ,че няма гаранция .
      Също така има ли разлика между Redmi Note 4 и 4x (освен повечето RAM и ROM при redmi note 4 )
      Може и да предлагате други телефони в този ценови диапазон . 
    • от Валентин Кънчев
      Здравейте, искам да си актуализирам софтуера от MIUI 7 на MIUI 8, обаче до колкото разбрах трябва да се отключи bootloader менюто. Някой знае ли как става това? Гледах из интернет и има много различни начини и за това реших да попитам тук. И възможно ли в също да се отключи без компютър, тъй като в момента нямам достъп до такъв?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.