Премини към съдържанието
Daylight Dancer

Как да коригирам правописни грешки в Microsoft Word?

Препоръчан отговор

Иде реч за Microsoft Office 2010.

Инсталирах две добавки но те работят само ръчно и трябва да маркирам определена дума и да натисна бутон еди кой си.

Искам да е на Auto и след въвеждане на определена дума само да коригира.

https://ibb.co/hw1wPQ

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Daylight Dancer написа:

Иде реч за Microsoft Office 2010.

Инсталирах две добавки но те работят само ръчно и трябва да маркирам определена дума и да натисна бутон еди кой си.

Искам да е на Auto и след въвеждане на определена дума само да коригира.

https://ibb.co/hw1wPQ

Благодаря !

Такава възможност не съществува - автоматично коригиране. Ще чакаме да се появи някой нов ИИ, който да го прави. Представи си, че си написал "колто". Как дадена програма да знае коя точно дума си искал да напишеш и автоматично да направи коригирането? Ето ти три възможни заместника на  "колто" - който, които, колко?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не само че не може да има такава добавка или каквото и да е друго, ами още от 2008 година пакета, които съдържа дадената програмата, при грешно написана от твоя страна е поддчертава, за да разбереш самия ти, че има нещо нередно в нея. Мисля си, че това е напълно нормално и добре, за да се осъзнаеш, че има грешка в дадената дума. А и не само думи, а и грешни изречения ако не се лъжа ти и подчертава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, KnoX написа:

И не само че не може да има такава добавка или каквото и да е друго, ами още от 2008 година пакета, които съдържа дадената програмата, при грешно написана от твоя страна е поддчертава, за да разбереш самия ти, че има нещо нередно в нея. Мисля си, че това е напълно нормално и добре, за да се осъзнаеш, че има грешка в дадената дума. А и не само думи, а и грешни изречения ако не се лъжа ти и подчертава.

Подчертаването се извършва. Проблем се появява когато си изписал правилно друга дума, а не думата, която наистина си искал да напишеш. Например написал си: "Искам да обида до магазина", но всъщност си искал да напишеш "Искам да отида до магазина.". При изписване на диалектни думи, когато се налага да се използват, които не са включени в речника на коригиращата програма пак ще има подчертаване. Но, според мен основния проблем е мързелът на Daylight Dancer или липсата на време за корекция на грешките. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.