Премини към съдържанието
alexhf

Две ОС на два хард диска

Препоръчан отговор

Здравейте, имам два диска с инсталирани независимо един от друг различни ОС(w7 & w10) на един и същ лаптоп. Сложих ги и двата, но винаги ми зарежда този, който си е на оригиналното място, без диалог кой да избера. Искам да стане така: или да зарежда единия по дефолт, но при стартиране да мога да се намеся и да избера другия, или да ме пита кой да зареди. В биоса не намерих решение, единия си е primary hdd, но другият излиза като fixed bay device и по никакъв начин не успях да бутна от него, без да махна основния. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно можеш да го направиш с помощта на EasyBCD
Ръководство

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако срешнеш затруднения - пиши

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да спамя, затова не писах :) . Благодаря @ExaFlop, стана точно са 30 секунди. Видях, че има опция skip boot menu, но още не съм го пробвал, в смисъл дали има начин само при нужда да го извежда, примерно с някой F, защото от 10 към 7 стига до диалог и като потвърдя 7 се рестартира и зарежда. Май не се изразих много добре, но съм сигурен, че си ме разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си държа всички ОС видими в зареждащото меню. И съм си намалил времето за чакане на 4 секунди; зареждане без метро интерфейс. Така имам достп и до разширеното (F8)меню за съответната ОС. 
Е, аз имам още редове в зареждащото меню. :shy11:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен излиза с метро интерфейс когато го включа, ако е работил последно с w10. Ако е работил с 7 си излиза на редове с опция за F8. Разгледах сега програмата, но не намерих начин всеки път да стартира с F8... Нещо ми убягва или?

Edit: Вече е без метро, нищо не съм променял...feeling confused..

Редактирано от alexhf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирането на разширените опци става в зареждащото меню, при оветъена ред за избор на ОС, се натиска F8 и се появява ввъпросното разширено меню.
А в EasyBCD има опция за маркиране за разрешаване на Metro интерфейса за менюто. приндително включи, запази, изключи и запази. Вече няма да има при никоя ор ОС Метро интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добре те разбирам за кое меню говориш с F8, както и за настройките на програмата. Задал съм му каквото трябва, не знам  защо отначало имаше самоинициативни решения на програмата относно визуализацията :) , сега дали с отметка или без, все си е без метро( сигурно над 10 пъти пробвах). Важното е, че работи и бутва, все пак е windows трябва да се примиря с обстоятелствата. Пак благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като съм започнал с въпросите, как да премахна Windows.old най-лесно? Гледам, че е 50% от цялата работа, надградих с ISO сайта на microsoft от 7ца току що инсталирана за да запазя активацията. Четох, че става по по-истински начин, но това ми беше по-лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cleanmgr /sageset > сложи си отметка на Previous Windows Installation... и потвърди
Стартирай отново cleanmgr

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, оказа се пак, че много хубаво не е на хубаво. Тъкмо се зарадвах снощи, че всичко е ок и се наложи да включа компа защото го бях изгасил - стартира си директно 10 без право на избор. :(  И се почна едно чудене и четене до ранни зори, оказа се, че в power options 10ката има фаст бут и той ме е.....ва.  Даже прочетох някъде из нета, че тази опция яде батерията на лаптопа, докато е изключен. Това нещо на мен хич не ми се вярва, но ако някой има наблюдения нека сподели. Също така ми е интересно в какво точно състояние попада компютъра при това положение, нещо като хибернация или? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.