Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Телефонът ми е sony M4 aqua. Проблемът ми е, че като снимам нещо и като го пратя в messenger или  viber, след това снимката в албума става недостъпна и все едно се е изтрила, на нейното място е черно. На какво се дължи това и как да го оправя? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото приятеля ти е станал много ревнив и снимките са достъпни само за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Mlechko написа:

Защото приятеля ти е станал много ревнив и снимките са достъпни само за него.

Малко по-сериозно от тук нататък!

преди 15 минути, Андреа Найденова написа:

като снимам нещо и като го пратя в messenger или  viber 

А ако не пращате никъде снимката всичко наред ли е с нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, algor написа:

А ако не пращате никъде снимката всичко наред ли е с нея?

Да снимките си седят и няма проблем с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само черен цвят ли изобразяват при изпращане?
В детайли на снимката какво се чете? Има ли детайли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Mlechko написа:

Само черен цвят ли изобразяват при изпращане?
В детайли на снимката какво се чете? Има ли детайли?

Като изпратя снимката си е ок, но след това като влезна обратно в албума на нейното място е черно.В началото всичко си беше нормално, но преди време имах проблем с микрофона и го занесох на поправка, тъй като телефонът беше още в гаранция. След като ми го върнала се появи това със снимките.

21908916_1837718542910139_1026908004_o.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли една поправка може да има връзка с интернет изпращане на снимките. Но иначе за поправка например на един счупен дисплей или батерия, смартфоните се разглабят до основи с всички заводски чаркули. Сглабянето е лесно (буташ и щракаш), но разглабянето е свързано с усукване, чекнене, мандахерцане, подгряване, въобще няма да е същия и в много от случаите след това телефоните получават някакъв вид дефект: Не работи GPS, не работи микрофон, не работи копчето за усилване, не работи въртене на камерата, не разпознава SIM - някои дефекти може да се появят след време. Все едно си хвърлила телефона във водата. Считай, че след това започва да се окислява и в един момент някоя година прекратява работата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mlechko написа:

Едва ли една поправка може да има връзка с интернет изпращане на снимките.

Аз нямам проблем с интернет изпращането, а с това че снимката я няма в самия телефон след това. Но наистина благодаря за информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали не влизате в грешна галерия през някой мениджър за файлове? Когато снимате - от камерата имате достъп. После обаче ги търсите в някаква галерия, където не са налични. При снимане снимките може да бъдат на две места - външна или вътрешна вградена памет на телефона. Изпратеното от вас изображение не ми дава достатъчно информация къде сте и как сте достигнали до този фон. Едно видео на случващото се (от друг телефон например) би било на 100% полезно за решение на проблема, а аз исках да видя  и меню за детайли, но не виждам някакъв опит за подкарване. Затова ни трябва нещо по-динамично, да се огледа преди и след, да знам че се прави опит за интерактивност със снимката чрез докосване. Така иначе си стоим само пред свършен факт.

Може би имате опция на приложението "почисти или изтрий след изпращане"?

Сдвояване? Тази опция ми е най-омразната. Снимките отиват на някакъв сървър в акаунт. Почистване на диска или авто-почистване, бъ ли му ммт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Mlechko написа:

А дали не влизате в грешна галерия през някой мениджър за файлове? Когато снимате - от камерата имате достъп. После обаче ги търсите в някаква галерия, където не са налични. При снимане снимките може да бъдат на две места - външна или вътрешна вградена памет на телефона. Изпратеното от вас изображение не ми дава достатъчно информация къде сте и как сте достигнали до този фон. Едно видео на случващото се (от друг телефон например) би било на 100% полезно за решение на проблема, а аз исках да видя  и меню за детайли, но не виждам някакъв опит за подкарване. Затова ни трябва нещо по-динамично, да се огледа преди и след, да знам че се прави опит за интерактивност със снимката чрез докосване. Така иначе си стоим само пред свършен факт.

Съжалявам но не ви разбрах особено, просто съм малко скарана с тези неща. За галерията аз си влизам от 1 и също място, защото не знам друго. Всички снимки са ми в картата памет, защото в паметта на телефона няма достатъчно място. Единственото което мисля че мога да направя е видео запис на екрана, но не знам дали ще е достатъчно.

video-1506069779.mp4

Но самия процес на изчезване не мога да го заснема.

Редактирано от Андреа Найденова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубав клип, само ако може и "Данни" да чекнете. За да видя име на снимката, размер и други свойства....!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mlechko написа:

Много хубав клип, само ако може и "Данни" да чекнете. За да видя име на снимката, размер и други свойства....!

Само това излиза. То има и други такива снимки , но само на 1 ще ви кача. Не ги трия, защото се надявам по някакъв начин да се оправят

21908358_1837783229570337_997456241_o.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се случва със снимката при прехвърляне на компютър? Видима ли е? Опитайте такова упражнение, ако нямате наличен PC отидете във фотото на "Цветан Спасов", не това на спирка 7 и 33/31. Там мисля имат всякаква връзка с апарати, карти и телефони. Ще ви помоля и да върнете отговор на решението, ако намерите такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Андреа Найденова написа:

Всички снимки са ми в картата памет, защото в паметта на телефона няма достатъчно място. Единственото което мисля че мога да направя е видео запис на екрана, но не знам дали ще е достатъчно.

Сама казахте, че телефона е препълнен, но снимката показва, че има запис или опит за запис именно в препълнения телефон, а не във външната свободна памет. При мен камерата много лесно се контролира къде да запазва материала от настройка на камерата. Вижте да решите този проблем. Снимките може да не са там, където ги търсите. Затова имате черна миниатюра. Това е само предположение разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Mlechko написа:

Вижте да решите този проблем. Снимките може да не са там, където ги търсите. Затова имате черна миниатюра. Това е само предположение разбира се.

По принцип, като ми се препълнеше телефона, прехвърлях всичко на картата. Сега всички програми, музика и т.н. изписва, че са в картата. Като влезна в настройките, за да прехвърля излишното от телефона в картата, изписва че няма какво да се прехвърли. СЕГА като натиснах на самата снимка, за да я преместя, не ми позволява. Не мога и в Дропбокс да я преместя.

Това което ме притеснява, е че преди не беше така. Преди си контролирах всички приложения и снимки, а сега не може. Постоянно нямам място в телефона, трия страшно много неща, за да направя място и като проверя, дори 1 MB не се е освободил. И всичко това след като го занесох на ремонт. Преди време се опитах да преместя всяка снимка поотделно в картата и ми изписваше, че те вече са там. Не разбирам и неща които не са ми ясни не ги пипам, за да не стане по- зле.

Да го занеса ли пак на поправка, ако въобще е за такава? Дали няма да стане по зле? Ровила съм се из настройките и не намирам начин да си върна снимките или да си освободя повече памет.

А защо тогава като нямам памет на телефона, се изтриват само тези които съм изпратила, а останалите си стоят непокътнати? Не трябва ли и с тях да имам някакъв проблем?

Съжалявам че ви натоварих толкова много и ви отнех толкова от времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Паметта на телефона трябва да е свободна за да функционира коректно.
2. Камерата трябва да настроите да записва във външната памет.

След това съм сигурен, че всяка нова снимка и пращане на снимката ще остане читава и на мястото си. Снимките в тъмен фон вероятно са налични, обаче автоматично прехвърлени на външната памет. Има приложения, пак казвам само предположение, които в процеса на прехвърляне към някакво устройство копират изображението в буфер. Ако няма място за буфера "клипборд" намират автоматично следващия наличен носител "външна памет" и използват нея. След като веднъж са насадили място на снимката в да кажем "временна папка", тази която е в излишък става като маска и може би да е изтрита от паметта на телефона и да стои сега на външната памет. Не съм програмист да зная какво се случва, но говоря някак си тъй по интуиция. За тези две точки ако спазвате, съм 100% убеден, че няма да имате по-нататъшни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Хранилище за данни" ми излиза SD карта. Самата памет, нали ви казвам, поне аз не се оправям да я освободя. Трила съм кешове, приложения много  изтрих, музиката е в картата и т.н. По повод предишния ми проблем с микрофона четох че самия модел дава много грешки. Може това със снимките да не е 1 от тях , но все пак. Наясно съм че съм невежа в това отношение, но което разбирам се опитвам да го направя. Може би трябва да приема, че самия телефон нещо не е в ред и че аз не правя нещата като хората. Благодаря ви още веднъж за информацията и за това, че ми помогнахте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.