Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Може ли някой да изкаже мнение за конфигурацията?

CPU: i7-7700k

GPU:Evga Gtx 1080 SC

Motherboard:Asus prime z270-K

Ram:Kingston Hyperx 3000Mhz

Cooler:Noctua nh-u12s

Power supply: Thermaltake european gold 650W

Memory: Seagate 1T

Case : Corsair Graphite Series 230T

Ако може нещо да променя моля кажете ми.Благодаря предварително!

Редактирано от Ivan_grrt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, niki292002 написа:

Предполагам за игри ще се ползва. Кажи и бюджет. 

До 2800 лева и да само за игри ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/phanteks-enthoo-pro-ph-es614pc-bk

http://www.vario.bg/evga-supernova-g3-550-550w-220-g3-0550-y2

http://www.vario.bg/adata-xpg-sx8000-256gb-asx8000np-256gm-c

http://www.vario.bg/seagate-barracuda-compute-1tb-st1000dm010

http://www.vario.bg/asrock-ab350-pro4-90-mxb510-a0uayz

http://www.vario.bg/teamgroup-t-force-night-hawk-dimm-kit-16gb-thrd416g3200hc16cdc01

http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8g-v336-001r

http://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1600-yd1600bbaebox

2 815 лв. с безплатна доставка.

п.с.  Като цяло отключеният I7 ще даде по-добър резултат в игрите но само от него разликата е 270 лв.

Охладителят които си сложил е още 110 лв. и разликата става 380 лв. Разликата в дъното е още 100 лв.

Тоест даваш 480 лв. за тая разлика което лично на мен не ми допада.

Явно заради това няма SSD и предполагам е с 8ГБ рам?

Всъщност въпреки това както и въпреки по-евтината кутия и захранване събра ли се в бюджета си? :) 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ivan_grrt написа:

Здравейте.Може ли някой да изкаже мнение за конфигурацията?

CPU: i7-7700k

GPU:Evga Gtx 1080 SC

Motherboard:Asus prime z270-K

Ram:Kingston Hyperx 3000Mhz

Cooler:Noctua nh-u12s

Power supply: Thermaltake european gold 650W

Memory: Seagate 1T

Case : Corsair Graphite Series 230T

Ако може нещо да променя моля кажете ми.Благодаря предварително!

За мен е отлична при положение, че става въпрос за игри.

Добави си SSD.

Горе долу за същите пари от страна на рейзън би имал малко по-слаби резултати в игрите. От друга страна ще имаш процесор с по-вече ядра, които все още в игрите не работят пълноценно стоейки на 0% товар.

Ето и едно общо сравнение в бенчмарк.

За Интел

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/4156494

И за Ryzen R5 1600x

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/3838765

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikolela написа:

За мен е отлична при положение, че става въпрос за игри.

Добави си SSD.

Горе долу за същите пари от страна на рейзън би имал малко по-слаби резултати в игрите. От друга страна ще имаш процесор с по-вече ядра, които все още в игрите не работят пълноценно стоейки на 0% товар.

Ето и едно общо сравнение в бенчмарк.

За Интел

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/4156494

И за Ryzen R5 1600x

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/3838765

Чакай, чакай, Intel-а може да бие до някаква степен в Singe-core performance-а, но не и в Multi-core performance-а, никакъв шанс..

Ето накратко каква е разликата между двата процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Second to none написа:

Чакай, чакай, Intel-а може да бие до някаква степен в Singe-core performance-а, но не и в Multi-core performance-а, никакъв шанс..

Ето накратко каква е разликата между двата процесора.

Можеш ли да ми пратиш клип за ryzen 7 1700x vs i7 7700k ?Не е би по-добре с 1700x от 1600?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Ivan_grrt написа:

Можеш ли да ми пратиш клип за ryzen 7 1700x vs i7 7700k ?Не е би по-добре с 1700x от 1600?

Различни пари ще се похарчат а резултата ще е същия, защото ограничаващото звено идва от видео картата. На клипа не видях никъде да тестват процесора с намалена графика. На клипа се вижда единствено тест на две карти с два процесора с разлика от около 10-15fps. Тази разлика идва не от процесорите а от видео картите. Ето ти я сбита информация с i7 7700k с двете карти. Разликата не е в процесора а от видео картата и тя е точно 10 - 15 fps.

Освен това, става въпрос за игри а аз не видях никъде в тези игри Ryzen да е на пред. Освен това, ако пренебрегнем тази разлика от 10-15fps, то не пренебрегваме ли и овърклока на системата? Ако пренебрегваме овърклока, който струва доста скъпо дъно и качествен охладител. Задайте си въпроса: Колко струват тези 10-15 fps и можем ли да минем без тях? За тези, които са им важни и си струват парите да си вземат интела, а онези на които не им изнася цената да си вземат рейзъна. После в игрите ще си цъкат с малко по нисък перформънс и по малко fps. В някои игри има разлика в fps до + 30 fps в полза на интела. Ще дойде време, когато остареят тези два процесора и имаме в съвременните игри 40 vs 70 fps в полза на интела,, то тогава може да се каже, че интела ще има по-дълъг живот и вероятно за това е и по скъп процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различни пари ще се похарчат а резултата ще е същия, защото ограничаващото звено идва от видео картата. На клипа не видях никъде да тестват процесора с намалена графика. На клипа се вижда единствено тест на две карти с два процесора с разлика от около 10-15fps. Тази разлика идва не от процесорите а от видео картите. Ето ти я сбита информация с i7 7700k с двете карти. Разликата не е в процесора а от видео картата и тя е точно 10 - 15 fps.

Освен това, става въпрос за игри а аз не видях никъде в тези игри Ryzen да е на пред. Освен това, ако пренебрегнем тази разлика от 10-15fps, то не пренебрегваме ли и овърклока на системата? Ако пренебрегваме овърклока, който струва доста скъпо дъно и качествен охладител. Задайте си въпроса: Колко струват тези 10-15 fps и можем ли да минем без тях? За тези, които са им важни и си струват парите да си вземат интела, а онези на които не им изнася цената да си вземат рейзъна. После в игрите ще си цъкат с малко по нисък перформънс и по малко fps. В някои игри има разлика в fps до + 30 fps в полза на интела. Ще дойде време, когато остареят тези два процесора и имаме в съвременните игри 40 vs 70 fps в полза на интела,, то тогава може да се каже, че интела ще има по-дълъг живот и вероятно за това е и по скъп процесор.

Стана на въпрос за benchmark-овете от "geekbench". Няма как 8 ядрен/16 нишков процесор, да вади по-малък multi-core performance от процесор, който е с 4 ядра/8 нишки. Cinebench и всякакви други програми доказват това.
Последното ти изречение според мен не е вярно. Значи с времето нещата се оптимизират. В момента е така, но след 1 година представи си игрите няма да са правени за 4 ядрени процесори, а може би ще са направени за 8 или 16 ядрени.
Процесорите на Intel винаги са били по-скъпи отколкото тези на AMD. За да можеш да си позволиш клок над Intel процесор ще са ти нужни поне още 300 лв. мин. за дънна платка и охлаждане.

преди 16 минути, Tommygun написа:

Мисълта ми беше, не че човек не може да е фен на каквото си поиска, просто за игри тази серия на Интел не се представя, както може да се очаква от цената и платформата. Поради замяната на рингбуса с този новия меш като начин на комуникация на ядрата, се получава така ,че старото поколение HEDT процесори са по-бързи от новите в игри. Като мисля hardware unboxed имаше клипче как Ryzen 1600, който е поне наполовина по-евтин държи и задминава в игри 6 ядрения HEDT Интел. Ако ще трябва да е Интел от моя гледна точка особенно при висок бюдже,т единствения адекватен процесор е 7700К със съответното дъно и охлаждане и клокнат колкото може. На фона на идващия 6 ядрен 8700К също недалновидна покупка ,но ако трябва задължително тук и сега, това е опцията. Ryzen платформата не може да достигне максималните кадри на 7700К с клок, въпреки че има ситуации с по-ниски ,но по-гладки кадри. За сметка на това е дълговечна платформа с възможност за ъпгрейд с поне още 2 поколения процесори. Затова и аз се спрях на горепосоченото дъно, въпреки че днес е излишно скъпо. Предимствата при мултитаскинг са немалко и също налице. По-хладна и икономична платформа с отключени процесори (всички) и адекватни стокови охладители.

Та темата не е много проста ако излезем от фенщината и най-вече зависи от това ,какво и как иска да играе човек. Също така ще прави ли и други неща докато/освен да играе, като стрийм и обработка на снимки и видео едновременно с играта.

Не съм единствения, който твърди това нещо. Пускам го защото е свързано с темата и може да бъде полезно на автора и.

П.П: За другите неща съм съгласен.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледай между другото клипа хубаво и слушай какво говори човека. Точно за този клип говорех в една друга тема и ако някой му се занимава може да го пусне в темата за графичните карти и да обсъдим какво става. Това е изключително интересно и показателно видео за взаимодействието на различните графични карти с различни процесори. Тоя от твоя клип го остави, той пуска нещо и не обяснява и ти сам се чуди кое какво е.

Просто се спри на всяка една ситуация която е показана и виж как варират резултатите в зависимост от комбинацията от карта и резолюция и процесор. Как на места ту 1080 е напред ту Вега и същото и за процесорите въпреки че изобщо не са от един клас и с 1000 мхц разлика в честотата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nikolela написа:

Благодаря ви за помощта.Случайно някой да знае ако поръчам от vario и ги помоля да сглобят конфигурацията колко пари горе долу ще ми вземат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

40 лв. вземат за сглобяване и инсталиране на ОС.(естествено пробна версия)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

40 лв. вземат за сглобяване и инсталиране на ОС.(естествено пробна версия)

Благодаря!Това значи включва и ОС?Значи мога да си спестя DVD записвачка докато не ми потрябва така ли :Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да :)  ще  трябва само да си активираш уиндоуса ( че май 45 дена му беше пробния период ако не греша).Има ключове в Ибей за по 5-6 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Да :)  ще  трябва само да си активираш уиндоуса ( че май 45 дена му беше пробния период ако не греша).Има ключове в Ибей за по 5-6 лв.

Аха мерси.А за сглобяването трябва да им кажа при потвърждаване на поръчката нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Да

Мерси много за отговорите!Ако може само един последен :D случайно да знаеш дали работят днес от vario?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,имат телефони,звънни и пробвай :) ако ти вдигне една мацка с приятен глас.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Ами,имат телефони,звънни и пробвай :) ако ти вдигне една мацка с приятен глас.......

Аз зареди това питам от главния номер,който са оставили показва че е заето и днес и вчера също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, nikolela написа:

Освен това, става въпрос за игри а аз не видях никъде в тези игри Ryzen да е на пред.

Тоя канал (Testing games) с розовите буквички мониторинга, въобще не гледай, не са верни тестовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.