Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем и от доста време насам се опитвам да го разреша, но без успех.

Лаптопа ми е Dell и батерията не иска да се зарежда изписва "Plugged in not charging". С Windows 7 съм.

Другото, което забелязвам също е че след като вляза в BIOS ми изписва "AC Adapter Unknown" от което може би идва идва целият проблем.

Благодаря Ви!

П.С. Пробвах да дейнсталирам драйверите, да вадя батерията, да я изчкавам да падне( в момента е на 0% и, както казах вече, не се зарежда) и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 26 минути, Rikemaru написа:

Другото, което забелязвам също е че след като вляза в BIOS ми изписва "AC Adapter Unknown"

купи си ново зарядно

пп

провери, дали не ти е счупена буксата на лаптопа

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, дръндю написа:

купи си ново зарядно

пп

провери, дали не ти е счупена буксата на лаптопа

Тоест има вариант в, който лаптопа да се зарежда но не и батерията при включено зарядно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Rikemaru написа:

Тоест има вариант в, който лаптопа да се зарежда но не и батерията при включено зарядно?

Да, има такъв вариант. Пре мен беше така. Първо купих ново зарядно, но се оказа, че батерията държеше едва 15 мин. След това купих и нова батерия и проблема се повтори заради проблемен драйвер. За това започни да търсиш проблема от драйвера. При затворен капак на лаптопа с изгасен windows драйвер не работи. Ако се зареди така батерията е проблем в драйвера. Ако пак си остане на 0% заредена, то тогава ще ти трябва ново зарядно. Моето зарядно след време го възстанових, понеже се оказа прекъснато кабелче в жака който влиза в лаптопа.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nikolela написа:

Да, има такъв вариант. Пре мен беше така. Първо купих ново зарядно, но се оказа, че батерията държеше едва 15 мин. След това купих и нова батерия и проблема се повтори заради проблемен драйвер. За това започни да търсиш проблема от драйвера. При затворен капак на лаптопа с изгасен windows драйвер не работи. Ако се зареди така батерията е проблем в драйвера. Ако пак си остане на 0% заредена, то тогава ще ти трябва ново зарядно. Моето зарядно след време го възстанових, понеже се оказа прекъснато кабелче в жака който влиза в лаптопа.

Благодаря за бързите отговори, ще пробвам първо да видя дали ще се зарежда ако не ще купя ново зарядно.

П.П. Мога ли да пробвам първо с някакво друго зарядно да видя дали ще тръгне да се зарежда преди да си дам парите или не е препорачително?

Редактирано от Rikemaru (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Rikemaru написа:

Мога ли да пробвам първо с някакво друго зарядно да видя дали ще тръгне да се зарежда преди да си дам парите или не е препорачително?

Задължително пробата да е с оригинално, а не "някакво", кажи точният модел Dell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Rikemaru написа:

да, лаптопа работи без зареждане
при мен се случва на два пъти, като първия път, беше счупен водача в буксата на лаптопа(централния извод)
втория път се прекъсна централния извод на буксата...ъ-ъ-ъ...тъй де, прекъсването беше вътре  в зарядното

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Типичен проблем е, с друго зарядно ще се изясни къде е, както казах, да се пробва с оригинално и изправно зарядно. Във всеки по-свестен магазин за употребявани лаптопи имат поне две, които авторът може да тества и в последствие да си закупи, ако парите за ново са му много. След като не е дал точен модел на лаптопа, няма и как да му се даде линк с примерен модел адаптор. Акцентирам на "оригинално" защото заместителите не рядко не сработват като хората, зарди кьопавата електроника в тях.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти батерия, неработеща зарядна схема на дъното или най-в-краен случей : кофти адаптер. Кажи модел на лаптопа. Някои имат ID пин на буксата от адаптера, ако не се подава, по-вероятно е въобще да не ти храни лаптопа. Същото е и за ID I2CC пиновете на батерията - ако няма I2CC сигнализация, симптома е същият - не ще да зарежда батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се че е от зарядното, пробвах с подобно на моето и батерията тръгна да се зарежда без проблем. В този случай при закупуване на ново, всичко с което трябва да разполагам е модела на лаптопа?

Благодаря на всички отзовали се ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнително чест проблем 
Както се е оказало и при вас проблема е в самия адаптор. Пина който е в средата е идентификатор и ако през него лаптопа не разпознае че зарядното е за него лаптопа баботи но батерията не се зарежда (предпазна мярка).

Друг вариант е модула в самия лаптоп. Често срещано е да се закачи старо НР зарядно(буксата е същата), но там през идентификатора върви друго напрежение което убива модула и ефекта е същия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.