Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, значи напоследък купих чисто нова AMD Radeon HD 4870 1 ГБ. Просто не играя нови игри и не ми трябва directx11. Та картата се справя с лекота на максимални настройки на много игри като outlast,  league of legends , csgo , и много други. но напоследък когато играя по-тежичка игра на високи настройки.. а може и на средни и тук там нещо изключено ( не съм пробвал на ниски ) картата спира да дава сигнал към монитора. Монитора ми показва no signal и се изключва все едно компютъра не работи и музиката от играта продължава около 1 секунда след изключването на монитора. Единственото решение след това е да изключа ръчно компютъра чрез старт бутона. Смених и захранването с 700W с 2x 6 пиново. Ето и линк към него:

http://www.comelsoft.com/en/product/48587/keep-out-fx700v2-gaming-power-supply-for-pc-700w-85-efficiency.html#.WclZ47Kg_s0

Не съм го взел точно от този сайт но това е главно. Пробвах да преинсталирам драйвърите и да пробвам с друг кабел. Проблема остава същият. Не съм пробвал с друг монитор, но докато бях с старата карта нямаше този проблем. Ето и една конфигурация на псто ми:
Intel celeron g530 2,4 ghz dual core

1x 2 GB и 1x 4 GB ram

p8h61 - lx2 дъно 

AMD Radeon hd 4780 1 GB 256 bit. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходих до технополис в Пазарджик. И беше заредена скоро защото последният път минах от там преди 2 седмици и не я видях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата от години не е в производство и няма как да си я купил от магазин като Технополис.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че отдавна не е в производство но простоя намерих на рафта при другите и тъй като не ми трябва по силна реших да я купя. Проблема го нямаше от както я купих.. започна 1 седмица след това.. може защото не съм играл друго на нея освен Лига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек няма как да намериш 9 годишна карта на рафт в които и да е магазин.

Не знам ебаваш ли се с тая тема или са те измамили нещо но с две думи имаш касова бележка и гаранция ако си купил нещо от магазин.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не продават компютърни компоненти тогава от къде взех старият ми компютър? И нема се върнем към темата моля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бая залежала стока има в това сметище. Може и да я е намерил нова. Не бих се учудил. 

А по темата. Изглежда ми като проблем със самата карта. За това те и разпитват нова ли е. Че в случая ще трябва да ползваш гаранцията.

Как се температурите под товар? 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hiimgo6u написа:

Като не продават компютърни компоненти тогава от къде взех старият ми компютър?

А ти значението на думата "компонент" знаеш ли го? В технополис продават готови компютърни конфигурации, да(при това върховни боклуци), но не и отделни компоненти(части, да го кажем като за теб).

Да го кажа и аз, 4870 няма как да е чисто нова. Не вярвам 9 години да стои залежала, особено във верига, която не продава компютърни части. Отделно, изборът ти на захранване е меко казано лош. Тази снимка говори достатъчно. Пък и 4 PCI-E конектора да има, няма никакво значение.

Вадиш "новата" карта, вкарваш старото захранване и старата карта.

Ще спра до тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.09.2017 г. в 11:07, hiimgo6u написа:

Idle е 60 а когато я товаря стига до 70

Как ги следиш температурите? 70 макс под товар значи че или охлаждането ти е отлично или в помещението са минусови температури. 

Пусни един стрес тест с FurMark

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да я бенчи, най-много да я довърши /каквото и заслужава тази карта/... Тези печки 90 градуса ги нямат за нищо, та и 100 минават, което пък води до едно - сервиз -> "претопляне" -> нов собственик -> кофа за боклук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, baikolio95 написа:

И да я бенчи, най-много да я довърши /каквото и заслужава тази карта/... Тези печки 90 градуса ги нямат за нищо, та и 100 минават, което пък води до едно - сервиз -> "претопляне" -> нов собственик -> кофа за боклук.

Така е. Ама казва че е нова, демек има гаранция. И ще се отърве от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, eminem_vr написа:

Така е. Ама казва че е нова, демек има гаранция. И ще се отърве от нея.

Абсурдно и абсолютно невъзможно е да я е купил точно от Технополис. Мога да се обзаложа, че видеокарти тази верига НЕ предлага. Някой го е метнал на черешата и ще си сърба надробената попара...

офф... че и собствените постове си лайква...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

Абсурдно и абсолютно невъзможно е да я е купил точно от Технополис.

Точно от там я е купил. И то чисто нова. Ето за сведение - 4870.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, XECUTIONER написа:

Точно от там я е купил. И то чисто нова. Ето за сведение - 4870.

Линка ти не е това дето искаше да покажеш. Ама няма как да им обясниш на тия хорица че на сметището има и от преди 9 години не само видеокарти, а и други ел уреди дето не могат да се продадат из Европа, а тук минават с цени като за актуалните и уж на промоция, дето като сметнеш я няма. И всеки си мисли че в тяхното село в технополиса като няма значи всеки един магазин от веригата предлага същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Линка ти не е това дето искаше да покажеш.

Не схващаш шегата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hudyr написа:

Не схващаш шегата.

Има видеокарти във въпросната верига. Има модели телевизори и какво ли не от преди доста години. Има плазмени телевизори и какви ли не модерни неща. Аз съм виждал модел слушалки на 4 години поне, защото моите са на толкова а там все още ги има нови. Никъде на друго място ги няма. В случая за мен беше добре, защото старите са още здрави след толкова години и за това си купих още един чифт. Не че бяха евтини като са трупали прах толкова време. А интернет справката не показва нищо. Трябва да се завреш на живо из прахоляка да видиш какво излиза в това сметище наистина. Как пък и тази и другите няколко подобни вериги не се възползваха от отстъпките които взимат за количество та да предложат нещо актуално и наистина по-евтино на потребителя, вместо да обират всичко като печалба. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, eminem_vr написа:

Има видеокарти във въпросната верига.

Снимай ги с телефона заедно със служителка в магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, baikolio95 написа:

Снимай ги с телефона заедно със служителка в магазина.

Ако е така ми дължиш 100 канадски долара и 2 студени бири с картофки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, baikolio95 написа:

Не, нищо не ти дължа, защото ти трябва да доказваш твърдението си за видеокартите.

Трябва да доказвам ли? На кой? И защо съм длъжен? Аз пък мисля че ти трябва да доказваш своето че няма такива. Качи снимки от всички артикули на всеки един магазин от веригата. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.