Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Смятам да си сглобявам компютър, който ще се използва за игри, и вероятно за обработка на снимки и видео, като се науча, както и за "тежък мултитаскинг" 

За сега съм се спрял на следната конфигурация.

Ryzen 5 1600 (не знам дали има смисъл от 1600х, след като единствената разлика е че е "кликнат" фабрично. Но не е проблем да дам още 30 евро отгоре, защото тактовата честота ще е гарантирана, ако случа на "кофти" кристал. 

MSI X370 pro carbon, защото ми хареса как изглежда, а и като цяло няма голяма разлика с B380 чипсета, само някой друг USB порт, SATA, и поддръжка на SLI и crossfire, които не ме интересуват особено. Дъното предлага добър набор от I/O портове. 

Ще използвам видео карта MSI GTX780 gaming, която имам в момента

Разполагам с 3 механични диска които ще ползвам за повечето глупости, а за по-тежки те игри, програми ще ползвам Samsung 960 Evo 512GB

Захранването което съм избрал е Corsair 

RM750X, като не съм много сигурен за него.

Също така, ще ми трябва и кутия, но не можах да си намеря хубава. Мисля конфигурацията да бяло/черно, 

За рам паметта ми е другото терзание. Дали да бъде 16 или 32GB, като 32 вероятно ще бъдат "прекалено много", но доста често ми се случва да имам отворени над 50 Таба е хром, а ппц имам отворени около 20. 

В количката за сега съм сложил G skill   Trident Z RGB 16GB 3000MHz CL15

Като мисля, че не е лоша, поради не ниската си тактова честота и по-ниска такса плътност, което спомага за по-малкото време за достъп. 

За охлаждане съм избрал Corsair H115i, защото смятам да клоквам процесора. Вероятно ще бъде повече от достатъчно.

В момента съм в Кипър и тука все още е доста топло, въпреки че ще захладнее малко докато си взема конфигурацията.

За сега съм използвал само GoPro studio, като софтуер за видео и работна. Вероятно ще трябва да си седна на Д то, и да започна да уча как се работи с Фотошоп, за да си обработвам снимките които правя. Вероятно и GoPro studio, не е един от най-добрите софтуери за видео обработка, но със сигурност не е от най-стабилните. Но снимам само с GoPro та затова. 

Какво мислите за цялото това нЯщо. 

Моля ви, предложете ми кутия, по възможност бяла до около 200 евро, с добра вентилация, стъклен панел и по-възможност USB 3.1 gen 2 и един Type C ако е възможно, но не е задължително, защото дъното има

Screenshot_20170926-194928.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е добро не се притеснявай. Въпреки, че е малко overkill, тъй като нямаш нужда от 750W.  Процесорът, който си избрал е 65 W TDP,  т.е няма да имаш, кой знае, колко голяма консумация на енергия.
Няма смисъл от 1600X, разликата е само в тактовата честота, а при положение, че ще overclock-ваш, всичко се обезсмисля.
Другият вариант е да вземеш Ryzen 7 1700, тъй като е с повече ядра.
За дънната платка, строго препоръчвам ти да не вземаш нищо друго освен на Asus или ASrock. Например.
Поддръжката на MSI и Gigabyte при Ryzen не е добра. Спести си ядовете. (цък)
За кутия мога да ти предложа NZXT S340 Elite. Лично аз я използвах и бях много доволен.

П.П: За охлаждането не мога да изкажа мнение.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Roujin Z написа:

Нищо им няма на MSI.

Преди време четох, че имат проблеми при по-високите честоти на RAM паметта. В момента не ги знам как са, но все пак препоръчвам да си вземе Asus дъно.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички имаха проблеми и получиха фиксове горе-долу по-едно и също време.

Колкото до GB там проблемите бяха в друга насока.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Second to none написа:

Захранването е добро не се притеснявай. Въпреки, че е малко overkill, тъй като нямаш нужда от 750W.  Процесорът, който си избрал е 65 W TDP,  т.е няма да имаш, кой знае, колко голяма консумация на енергия.
Няма смисъл от 1600X, разликата е само в тактовата честота, а при положение, че ще overclock-ваш, всичко се обезсмисля.
Другият вариант е да вземеш Ryzen 7 1700, тъй като е с повече ядра.
За дънната платка, строго препоръчвам ти да не вземаш нищо друго освен на Asus или ASrock. Например.
Поддръжката на MSI и Gigabyte при Ryzen не е добра. Спести си ядовете. (цък)
За кутия мога да ти предложа NZXT S340 Elite. Лично аз я използвах и бях много доволен.

П.П: За охлаждането не мога да изкажа мнение.

Не мисля да взимам Ryzen 7, защото реално нямам нужда от толкова ядра.Намерих Тази кутия, която е с доставка до Кипър, но сега като видях че и от горе е лилава, май по-скоро не. 

За дъното явно ще се почудя, защото писаха в един сайт че VRM а не е особено хубав. Доста често си оставям компютъра включен по цели дни включен. 

Колкото до високите честоти, всички процесори/дъна имаха/имат проблем с тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, m0nss7erKill написа:

Не мисля да взимам Ryzen 7, защото реално нямам нужда от толкова ядра.Намерих Тази кутия, която е с доставка до Кипър, но сега като видях че и от горе е лилава, май по-скоро не. 

За дъното явно ще се почудя, защото писаха в един сайт че VRM а не е особено хубав. Доста често си оставям компютъра включен по цели дни включен. 

Колкото до високите честоти, всички процесори/дъна имаха/имат проблем с тях. 

Попринцип говорих за S340 Elite, чиято страничен капак е направен от подсилено стъкло. Тоест има разлика между тази, която ти си показал, но най-вероятно както казваш S340 Elite, не може да бъде доставена до теб. Погледни ето тази. (Corsair 570X RGB).
Ако не ти хареса, просто се порови малко из Youtube, има доста ревюта на кутии и си харесай някоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Second to none написа:

Попринцип говорих за S340 Elite, чиято страничен капак е направен от подсилено стъкло. Тоест има разлика между тази, която ти си показал, но най-вероятно както казваш S340 Elite, не може да бъде доставена до теб. Погледни ето тази. (Corsair 570X RGB).
Ако не ти хареса, просто се порови малко из Youtube, има доста ревюта на кутии и си харесай някоя.

Видях я, но не искам цялата кутия да е от стъкло. Bеquiet пуснаха бяла лимитирана, ама не можах да в намеря, даже линка от ревюто не бачкаше, ама и цената май й е хубава. Когато имам малко повече време, трябва да поразгледам. Проблемът ми е, че съм много "капризен" и се колебая много когато трябва да си купувам нещо. Общо взето, на всичко мога да намеря кусури. 

Харесах си този Phanteks, трябва да видя дали ще събере радиатора. Само не разбрах що го има на жени от 80 си 100 евро 

Редактирано от m0nss7erKill (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus Strix x370-f не е лоша като вариант, НО няма p/s2 (което е предимство, защото използва контролера за прекъсванията), за да мога да правя full face key rollover :D Другият проблем е, че с нея май няма да мога да подкарам Samsung 960 Evo, защото поддържа само м.2 2242-22110 (или това трябва да се разбира като От-До)  което означава че ще стане.    До колкото знам, няма да има проблем с буутването през NVMe SSD. За всеки случай ще си кача драйвърите на флашка, и ще ги инсталирам преди инсталацията на win-a.

Ако взема Phanteks-a ,NZXT AC-HPL03-10, и Strix-a цената си идва има няма 1200. Чудя се за hue + &Aer pack, ама май няма да е сега. Че още 70+ камъка отиват за глупости. А от начало не мислех да давам повече от 600/700. 

Въпреки че е добре налягането да бъде леко негативно. Кутията идва с 2 140мм, и май няма да взимам за сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, m0nss7erKill написа:

Asus Strix x370-f не е лоша като вариант, НО няма p/s2 (което е предимство, защото използва контролера за прекъсванията), за да мога да правя full face key rollover :D Другият проблем е, че с нея май няма да мога да подкарам Samsung 960 Evo, защото поддържа само м.2 2242-22110 (или това трябва да се разбира като От-До)  което означава че ще стане.    До колкото знам, няма да има проблем с буутването през NVMe SSD. За всеки случай ще си кача драйвърите на флашка, и ще ги инсталирам преди инсталацията на win-a.

Ако взема Phanteks-a ,NZXT AC-HPL03-10, и Strix-a цената си идва има няма 1200. Чудя се за hue + &Aer pack, ама май няма да е сега. Че още 70+ камъка отиват за глупости. А от начало не мислех да давам повече от 600/700. 

Въпреки че е добре налягането да бъде леко негативно. Кутията идва с 2 140мм, и май няма да взимам за сега. 

Дънната платка поддържда от 2242 до 22110 дължини, т.е "от-до", както каза ти. Кутията изглежда добре, надявам се да ти върши добра работа, сподели някакво мнение след известно време. Hue-то наистина си е скъпичко, не знам дали при теб има някакви магазини за електроника, но аз направих следното:
Отидох купих си един RGB контролер, най-обикновен за 10 лева, хванах 12 V от захранването ми и си го захраних от него. Купих и 2-3 метра RGB лента (да има в повечко), за около 15 лева. Та всичко ми излезе около 25 лева. Доволен съм си как се получи, а и най-важното беше, че беше евтино.
Та ето ти една снимчица да видиш как се получи.
uuj8GEA.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Second to none написа:

Дънната платка поддържда от 2242 до 22110 дължини, т.е "от-до", както каза ти. Кутията изглежда добре, надявам се да ти върши добра работа, сподели някакво мнение след известно време. Hue-то наистина си е скъпичко, не знам дали при теб има някакви магазини за електроника, но аз направих следното:
Отидох купих си един RGB контролер, най-обикновен за 10 лева, хванах 12 V от захранването ми и си го захраних от него. Купих и 2-3 метра RGB лента (да има в повечко), за около 15 лева. Та всичко ми излезе около 25 лева. Доволен съм си как се получи, а и най-важното беше, че беше евтино.
uuj8GEA.jpg

Супер си е. Тука тия калъфи не познават парите. Иначе не знаех че това са дължими. Мислех че са някакви (мамка му, забравих думата. Като различен вид работа/у-во)

Реално разликата между обикновения RGB контролер и Hue-то, е софтуерна поддръжка и кутийката. 

Може би това ще бъде конфигурацията. След 2 седмици вероятно ще я поръчам, защото не ми стигат към 400 евро май.

Дано да спечеля от силициевата лотария :D

Screenshot_20170927-183423.png

Това ще е кутията със сигурност. Ама сега като видях снимки на черната/сивата, се замептах за черен със зелени светлини Билд, със синьо пак ще върви... (Проблеми от първия свят) колкото повече го мисля, толкова по-зле ще става. Бяло/синьо ми харесва доста като вариант. То като цяло каквото си искам може да бъде. До колкото разбирам, кутията е съвместима с Asus Aura, което също е плюс. 

Цък

Или да взема Тази, която е с капаците отгоре, а не с филтър. Като цяло бих искал да имам и двата варианта. С капаците кутията изглежда по-завършена, но защо тази с филтър и те е по-скъпа, не знам. 

Edit:Тази която е изолираната 400s, разполага и с контролер за 2 вентилатора отпред. По-евтина с има няма 10 евро и реално тя е от "по-скъпия" модел. Логика никва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Second to none написа:

uuj8GEA.jpg

Този 841 ти разваля картинката.:D А и слушалките не са си на мястото. А и тези лепенки по мониторите?:rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, m0nss7erKill написа:

Супер си е. Тука тия калъфи не познават парите. Иначе не знаех че това са дължими. Мислех че са някакви (мамка му, забравих думата. Като различен вид работа/у-во)

Реално разликата между обикновения RGB контролер и Hue-то, е софтуерна поддръжка и кутийката. 

Може би това ще бъде конфигурацията. След 2 седмици вероятно ще я поръчам, защото не ми стигат към 400 евро май.

Дано да спечеля от силициевата лотария :D

Screenshot_20170927-183423.png

Това ще е кутията със сигурност. Ама сега като видях снимки на черната/сивата, се замептах за черен със зелени светлини Билд, със синьо пак ще върви... (Проблеми от първия свят) колкото повече го мисля, толкова по-зле ще става. Бяло/синьо ми харесва доста като вариант. То като цяло каквото си искам може да бъде. До колкото разбирам, кутията е съвместима с Asus Aura, което също е плюс. 

Цък

Или да взема Тази, която е с капаците отгоре, а не с филтър. Като цяло бих искал да имам и двата варианта. С капаците кутията изглежда по-завършена, но защо тази с филтър и те е по-скъпа, не знам. 

Edit:Тази която е изолираната 400s, разполага и с контролер за 2 вентилатора отпред. По-евтина с има няма 10 евро и реално тя е от "по-скъпия" модел. Логика никва. 

Сложил си грешното дъно, трябва ти X370(ама и аз се изказах...) а не 270. Съответно не ти трябва контролер ,защото дъното има вграден за до 2 ленти. Както и не трябва чак такъв охладител. Така или иначе с късмет или без над 4гхц не е реалистично да се надяваш а на 4 и с малко по-нормален волтаж дори и добър въздушен за 40-50 евро ще го държи без проблем. Не те знам откъде ще пазаруваш и какъв е избора ти иначе мога да ти предложа. Но като гледам пише на немски така че може да се огледаш примерно за Alpenföhn Brocken 3. Има и други но като цяло псевдоводното е овъркил на фона на бюджета и избрания процесор. По-добре вложи паричките в нещо друго. Например паметта. Ако не се лъжа  тази с CL15 е с чипове на Hynix а не на Samsung. Докато търсех моята срещнах някъде коментар по темата. Или пък беше ,че е на късмет, можело така и така. Тези над 3200 и с CL14 са гарантирано Samsung. Aз съм примерно с 3466 CL16 и е такава. Същия процесор със стоковия охладител при мен без да пипам волтажа на 3,8 си върви хладно и без проблем. На дъно Crosshair VI Hero, но едва ли има разлика в биосите. Та според мен "водното" го махни и вземи по-хубава памет. Evo-то ще пасне съшо без проблем,но виж да има нещо да му духа или му лепни едно радиаторче. Има ги по 10 евро.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Tommygun написа:

Сложил си грешното дъно, трябва ти X370(ама и аз се изказах...) а не 270.

Тъкмо щях да те клъвна, но бързо се усети.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, XECUTIONER написа:

Тъкмо щях да те клъвна, но бързо се усети.:D

Защото Наруто ме гигалайкна и си прочетох пак поста...Няма проблем да се кълвем с причина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.mindfactory.de/product_info.php/650-Watt-Seasonic-FOCUS-Plus-Modular-80--Gold_1184027.html

750W е 20 евро отгоре което пак е 40 евро по-малко от Корсара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Tommygun написа:

Сложил си грешното дъно, трябва ти X370(ама и аз се изказах...) а не 270. Съответно не ти трябва контролер ,защото дъното има вграден за до 2 ленти. Както и не трябва чак такъв охладител. Така или иначе с късмет или без над 4гхц не е реалистично да се надяваш а на 4 и с малко по-нормален волтаж дори и добър въздушен за 40-50 евро ще го държи без проблем. Не те знам откъде ще пазаруваш и какъв е избора ти иначе мога да ти предложа. Но като гледам пише на немски така че може да се огледаш примерно за Alpenföhn Brocken 3. Има и други но като цяло псевдоводното е овъркил на фона на бюджета и избрания процесор. По-добре вложи паричките в нещо друго. Например паметта. Ако не се лъжа  тази с CL15 е с чипове на Hynix а не на Samsung. Докато търсех моята срещнах някъде коментар по темата. Или пък беше ,че е на късмет, можело така и така. Тези над 3200 и с CL14 са гарантирано Samsung. Aз съм примерно с 3466 CL16 и е такава. Същия процесор със стоковия охладител при мен без да пипам волтажа на 3,8 си върви хладно и без проблем. На дъно Crosshair VI Hero, но едва ли има разлика в биосите. Та според мен "водното" го махни и вземи по-хубава памет. Evo-то ще пасне съшо без проблем,но виж да има нещо да му духа или му лепни едно радиаторче. Има ги по 10 евро.

Дори не знам как съм го добавил това интвшско дъно, а уж 100 пъти го гледах. Явно съм гледал друго и това съм го добавил погрешка. Даже се очидих защо е по-евтино от това което гледах в началото. 

В началото не смятах да давам много пари за охлаждане, ама после почнах да го мисля, да го премислям, и те така. Ryzen не поддържа ли само до 3200MHz памет ? 

С AIO просто изглежда много по добре и изчистено според мен.

Edit: Абе нещо много се самозапалват тия помпи... На 115 и 110 в newegg бяха писали че са се самозапалили... 

Ще се пазарува само от Amazon.de...

Знам че дъното си има вграден контролер за вентилаторите, но е друго да си имаш бутонче, но няма голям смисъл от него като си направиш хубав профил :D да има там :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си паметта. Тази ще я подкараш на 2400Mhz без проблем и с повече клизми на 2800Mhz.  Вземи си G.SKILL FLARE X BLACK DIMM KIT 16GB F4-3200C14D-16GFX. Паметите за Ryzen от G.SKILL по принцип завършват на "X".  RGB има статия, че ще я пуснат и за Ryzen и ще е с име G.SKILL TRIDENT Z RGB DIMM KIT 16GB F4-3200C14D-16GTZRX. Ryzen използва памети с ниска латентност 14CL, и B-Die на Samsung.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, ForBan написа:

Смени си паметта. Тази ще я подкараш на 2400Mhz без проблем и с повече клизми на 2800Mhz.  Вземи си G.SKILL FLARE X BLACK DIMM KIT 16GB F4-3200C14D-16GFX. Паметите за Ryzen от G.SKILL по принцип завършват на "X".  RGB има статия, че ще я пуснат и за Ryzen и ще е с име G.SKILL TRIDENT Z RGB DIMM KIT 16GB F4-3200C14D-16GTZRX. Ryzen използва памети с ниска латентност 14CL, и B-Die на Samsung.

Защо ще я подкарам с повече клзми на 2800, като тя е 3000? Не трябва ли да си върви на 3000 и с клизмите нагоре ? :D .

А това "има статия че ще пуснат", не ме радва много много, щото все бързам кат' теле пред майка си, и не мо'а чакам :D

Чудя се дали да не взема NZXT Kraken x62, или нещо друго .че с тия изгорели помпи на кордата, малко ме притеснява.  Колкото са по-ниски температурите, толкова по-добре. 

Чудя се дали да не взема 1600х, че четох че издържали на по-високи температури, до 95 градуса, вместо 75 или нещо подобно за 1600. 

И другото което е, как стоят нещата с гаранцията като взимаш нещата от Амазон. Дали ще мога да я ползвам от производителя, като си "регистрирам" компонентите в сайта, както при видео картите (май?) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За паметта виж и аз какво съм ти написал. Не е нужно да е непременно с Х, но B-Die  на Самсунг е желателно ако искаш да я подкарваш на повече от стандартното за процесора. Вече и другите тръгват ,но иска малко повече пипане на разни показатели, забити в дъното на биоса.

Ще ти го напиша само още веднъж а ти прави каквото си знаеш - остави псевдоводните,не ти трябват за този процесор. Дори и с клок. А Кракените поне по-старите версии бяха доста шумни.

1600Х има по-високи гарантирани честоти, съответно евентуално ще постигнеш по-висок клок. Примерно 100 мхц...

За гаранциите не мога да ти кажа нищо с Амазон. Ako Mindfactory изпращат до Кипър обаче ще спестиш поне 100 евро и те нямат грешка с гаранциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Tommygun написа:

За паметта виж и аз какво съм ти написал. Не е нужно да е непременно с Х, но B-Die  на Самсунг е желателно ако искаш да я подкарваш на повече от стандартното за процесора. Вече и другите тръгват ,но иска малко повече пипане на разни показатели, забити в дъното на биоса.

Ще ти го напиша само още веднъж а ти прави каквото си знаеш - остави псевдоводните,не ти трябват за този процесор. Дори и с клок. А Кракените поне по-старите версии бяха доста шумни.

1600Х има по-високи гарантирани честоти, съответно евентуално ще постигнеш по-висок клок. Примерно 100 мхц...

За гаранциите не мога да ти кажа нищо с Амазон. Ako Mindfactory изпращат до Кипър обаче ще спестиш поне 100 евро и те нямат грешка с гаранциите.

Ще търся с памети на Самсунг, че нямам нужда от излишни главоболия и тото...

Ще поогледам за някой хубав въздушен охладител. Разлика в температурите между въздух/вода няма да са големи. Но няма да се притеснявам за помпи и ?течове?. 

Ще поогледам във mindfactory и ще попитам дали ще могат да ми ги доставят до тук нещата ако става. 

Имаше таблица някъде кои памети са hynix и кои със Samsung. Намерих една тема в redit, може да е тя.

Каква е разликата между BOX, WOF и Tray. Box. Е с охладител, WOF, процесора и ? А tray само процесор в "тавичка" :D

Screenshot_20170928-205641.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място ако ще давам толкова пари за SSD бих изчакал ADATA да пуснат новото SX9000.

То и старото SX8000 е на цената на 960 Ево но е за предпочитане.

п.с. Като цяло доста пари се хвърлят за светкащи кутии, бели захранвания и "водни". Явно доста държиш да изглеждат частите по-определен начин? :)

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, m0nss7erKill написа:

Каква е разликата между BOX, WOF и Tray. Box. Е с охладител, WOF, процесора и ? А tray само процесор в "тавичка" :D

Screenshot_20170928-205641.png

В този пример процесора е без охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно единствения Х с охладител е 1500. Доколкото знам АМД си продават охладителите отделно (изкл. готовите сглобки).

Box в кутия. Това дали е с охл. или без няма връзка.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.