Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Моята връзка към интернет е кабелна. Има и модем, разбира се.

Модел Cisco. Днес сутринта се получи много странна ситуация.

Връзката зачезна и забелязах, че модема започна сам да се рестартира.

Зарежда си уж нормално, светват всички лампички и след 15 секунди всичко гасне и 

почва да зарежда отначало. Аз го включвах и изключвах от захранване няколко пъти, 

рестартирах и компа, но нищо не се промени. Звънях на съпорта на доставчика и те обещаха да 

пратят екип на място. Изключих всичко да почине и след час пак го включих, но зациклилото

рестартиране си продължаваше. Докато чакам техническите лица реших да видя как ще се държи модема 

с изваден коаксиален кабел. Той изобщо не зареди, което е логично, защото няма подаден сигнал без кабел.

Така поне за себе си прецених, че явно проблема не е модема, а някъде по линията.  И тогава стана най-странното.

Свързах отново кабела и като включих модема той си зареди и спря да се рестартира. А няма как преди да не е правило 

добър контакт, защото буксата се завинтва и всичко си беше стабилно. Като видях, че всичко вече работи се обадих на 

доставчика и отказах идването на технически лица. Те приеха всичко нормално, но аз изпаднах в малко неудобна ситуация.

Заради тази фалшива тревога. Но е факт, че повече от час модема си циклеше и преди да се получи този срив нищо не съм

местил или пипал по кабелите, че да го предизвикам. 

Затова пиша тук. Някой специалист в областта да каже каква е вероятната причина. Някой бъг по мрежата?

Или модемът е забил. Все пак той работи денонощно близо 5 години вече. Благодаря за съдействието.;)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Rewivo написа:

Много обща информация си дал и трябва врачката. Просто трябваше да ги оставиш техниците да дойдат на адреса, нищо че проблема се е самоотстранил и да погледнат. На място най-лесно ще ти кажат къде е проблема. Може и да е по мрежата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тревогата не е била никак фалшива. Имало е проблем и той може да е бил по трасето или със самия модем или с кабелите. Вероятно говориш за БЛИЗУ ( сегашните вече МТЕЛ) . Аз съм със същото устройство. 

Другия път, когато проблема се случи обясни по добре какво имаш в предвид под рестарт.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Rewivo написа:

Mоята връзка към интернет е кабелна. Има и модем, разбира се.

Модел Cisco

Имат и оптичен интернет Мтел ако има изградена мрежа при теб е най добрия вариант. При оптиката модема отпада и имаш само рутер. 

Редактирано от PigManu (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, PigManu написа:

Имат и оптичен интернет Мтел ако има изградена мрежа при теб е най добрия вариант.

Не навсякъде имат оптична. Там, където е било преди Близу в повечето случаи мрежата е DOCSYS. При мен е същата ситуация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Не навсякъде имат оптична. Там, където е било преди Близу в повечето случаи мрежата е DOCSYS. При мен е същата ситуация.

. Мои познати доскоро са били на DOCSYS, и вече са с оптика. Та не е зле да се провери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, PigManu написа:

. Мои познати доскоро са били на DOCSYS, и вече са с оптика. Та не е зле да се провери.

Няма какво да се проверява. Постващия е на DOCSYS технология както съм и аз. Със същия модем е, с който в момента съм и аз. От Близу вече сме прехвърлени на МОБИЛТЕЛ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Тревогата не е била никак фалшива. Имало е проблем и той може да е бил по трасето или със самия модем или с кабелите. Вероятно говориш за БЛИЗУ ( сегашните вече МТЕЛ) . Аз съм със същото устройство. 

Другия път, когато проблема се случи обясни по добре какво имаш в предвид под рестарт.

Да. Близу е. Макар че вече договора ми е с Мтел. Първо на тях се обадих, но те ми казаха, че оборудването още се 

поддържа от Близу и ме прехвърлиха на тях. Ще обясня какво имам предвид под рестарт. Значи модема има 5 лампички, които 

светят при нормална връзка. Четирите постоянно, а петата премигва. При рестарт всички загасват освен една (power) и после 

почват да светват една по една до пълното зареждане. Всичко уж е наред и дори компютъра дава, че вече има мрежа, но точно около 10-15 секунди.

три от лампичките загасват и мрежата се разпада. Така виси 20-30 секунди. После за момент светват всички лампи (някои дори в жълто) за кратко.

Загасват освен power  и почва новото зареждане. И така во  веки веков, както се казва.В краткия период докато има мрежа всички опити да се влезе в интернет 

са неуспешни. Времето не стига. Ако компютъра е изключен и дори кабела от модема към него изваден рестарта си продължава със същия темп.   

Забравих да кажа, че по същия кабел идва и цифровата телевизия (има разклонение за нейния приемник) и тя си бачкаше без проблем, което е леко смущаващо. 

преди 31 минути, Емил Костов написа:

Не мисля, че съм на оптика. Кабелът е коаксиален и никой не го е пипал. Когато ми изтече договора и преподписвах с Мтел попитах 

за интерактивната телевизия, но ме отрязаха. Трябвало да идват техници и да ми сменят приемното устройство на телевизора.

Явно не им се занимаваше.  

Редактирано от Rewivo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Емил Костов написа:

Няма какво да се проверява. Постващия е на DOCSYS технология както съм и аз. Със същия модем е, с който в момента съм и аз. От Близу вече сме прехвърлени на МОБИЛТЕЛ.

Емо на какъв език говорим. Това казвам в трети пост мои познати също са били на DOCSYS в Близу, Мтел наскоро са изградили оптика при тях и те са се преместили. Надявам се да съм ясен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи модема не ти се рестартира, а губи връзка. Тоест има проблем по линията. Проблема в повечето случаи е в някой от усилвателите по трасето. Ако се получи отново не отказвай този път заявка, а остави да се направи проверка.

преди 7 минути, PigManu написа:

Емо на какъв език говорим. Това казвам в трети пост мои познати също са били на DOCSYS в Близу, Мтел наскоро са изградили оптика при тях и те са се преместили. Надявам се да съм ясен

Не споря затова, че МТЕЛ пускат оптика и че си модифицират услугите. Говоря, че в момента постващия е на DOCSYS . Този пренос си е все още стабилен и не навсякъде ISP ще тръгне да го сменява. Едно, че трябва да вложи средства и второ не винаги може да се копае за оптика. 

Ако от МТЕЛ ще слагат оптика, ще му се обадят, за да се уговори достъп до адреса, защото ще трябва да се смени поне интернет оборудването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Ако от МТЕЛ ще слагат оптика, ще му се обадят, за да се уговори достъп до адреса, защото ще трябва да се смени поне интернет оборудването.

Не е задължително да му кажат, просто оптиката си я изграждат и това е. И двете технологии си вървят паралелно както е при моите познати, при тях има DOCSYS има и оптика. Те са разбрали съсвсем случайно че вече има изградена оптика и просто са преминали на нея. А Близу (Мтел) продължават да си предлагат паралелно и двата варианта на нета а именно и DOCSYS и оптиката 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, PigManu написа:

Не е задължително да му кажат, просто оптиката си я изграждат и това е. И двете технологии си вървят паралелно както е при моите познати, при тях има DOCSYS има и оптика. Те са разбрали съсвсем случайно че вече има изградена оптика и просто са преминали на нея. А Близу (Мтел) продължават да си предлагат паралелно и двата варианта на нета а именно и DOCSYS и оптиката 

Не, говори глупости. Не може да разбереш съвсем случайно, че има оптика.

1. Доставчика поставя оптика до дадената шахта ( или използва под наем изградена оптика от друг доставчик).

2. След това оптиката се доставя до дадения блок или кооперация.

3. Доставчика трябва да пусне оптиката до всеки апартамент, който им използва услугата, да иска разрешение да пробива и съответно трябва да смени изцяло оборудването с друг тип. При даденото положение ще се измени и договора(ще се предподпише ), защото клиента вече ще има предоставено друго оборудване, за което е длъжен да отговаря и след края на договора да го върне.

4.Безмислено е  даден доставчик да има 2 типа пренос на един и същи адрес където могат да се доставят еднакви скорости и пакети. Никоя фирма не би си го позволила. МТЕЛ също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Не, говори глупости. Не може да разбереш съвсем случайно, че има оптика.

1. Доставчика поставя оптика до дадената шахта ( или използва под наем изградена оптика от друг доставчик).

2. След това оптиката се доставя до дадения блок или кооперация.

3. Доставчика трябва да пусне оптиката до всеки апартамент, който им използва услугата, да иска разрешение да пробива и съответно трябва да смени изцяло оборудването с друг тип. При даденото положение ще се измени и договора(ще се предподпише ), защото клиента вече ще има предоставено друго оборудване, за което е длъжен да отговаря и след края на договора да го върне.

4.Безмислено е  даден доставчик да има 2 типа пренос на един и същи адрес където могат да се доставят еднакви скорости и пакети. Никоя фирма не би си го позволила. МТЕЛ също.

Ти си "уникат" :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не съм уникат. Просто знам как стоят нещата. Поговори малко с твоите познати и ще си изясниш сам нещата. И не цялата мрежа на БЛИЗУ е DOCSYS. Преносите, които използват са оптика. Предполагам, просто че МТЕЛ постепено ще сложат оптики навсякъде и ще премахнат DOCSYS-а, защото е по- труден и по-скъп за поддръжка, но никъде няма да използват двете технологии едновременно. Това означава на даден, адрес или дадена точка да има 2 вида оборудване, което е повече от безмислено, не само от страна на разходи, но и на менажиране и поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги се следва логиката. Просто при изграждането на новата мрежа не се премахва старата. Няма и смисъл от това. Въпроса защо да работят двете едновременно е странен, но въпреки това се прилага на много места. Или поне докато постепенно се навържат всички абонати. Някои дори не искат и трябва подробно да им се обяснява защо и че ще е по-добре. Българина си е недоверчив и с право в повечето случаи. Много пресен пример е безплатното саниране.  Това ако самото преминаване към новата мрежа е безплатно. Когато има допълнителни такси, без значение за приемник или за свързване, потребителя има право да си решава.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли други доставчици с читава оптика до блока в вашият град , че се занимавате с Ментел , мазохисти ли сте ? не стига , че е скъпо ами качество 0 .При мене 16 лв нет и тв качество 6 ползвам и друг адрес пак с тв и нет и там е 6 обща такса с диемите 40 лв , което напълно ме устройва .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, adersa написа:

Няма ли други доставчици с читава оптика до блока в вашият град , че се занимавате с Ментел , мазохисти ли сте ? не стига , че е скъпо ами качество 0 .При мене 16 лв нет и тв качество 6 ползвам и друг адрес пак с тв и нет и там е 6 обща такса с диемите 40 лв , което напълно ме устройва .

Аз съм на същото мнение. Интернет и/или телевизия от родните ни мобилни оператори ще ползвам само ако нямам друг избор. Цените им винаги ще са по-високи, а качеството по-ниско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа онзи ден с един приятел смятахме ако съм на ментел или булсат колко ще плащам ако се пусна на по бърз нет и с над 100 канала цифрова . Еми то по евтино от 40 лв само за ЕДИН АДРЕС излезе .

Емо знам  , че в плевен имате много качествени доставчици на нет и тв какво ти пречи да пробваш оптиката на булсат какво още се мъчиш с близо уж по другите теми и форууми ревете за бързи скорости а си стоите  на гъза на ментел ...

15 лв само нет на булсат 100 мбпс си е много добра оферта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, adersa написа:

Да ти кажа онзи ден с един приятел смятахме ако съм на ментел или булсат колко ще плащам ако се пусна на по бърз нет и с над 100 канала цифрова . Еми то по евтино от 40 лв само за ЕДИН АДРЕС излезе .

За конкретни цени не е коректно да се говори така общо. Ако сте примерно четиричленно семейство всички с договори за мобилни услуги и мобилен интернет и домашен интернет и телевизия и други таксички, тогава цената само за интернета може да се окаже същата като с друг доставчик, или дори по-евтино. Качеството и обаче си е под съмнение дори все още, след толкова години на този пазар. А решението да се заробиш с толкова услуги е ... странно!? Да не кажа редовно, но често поглеждам офертите от различните оператори, като чета много внимателно условията. Говорим за години назад и не мога да се сетя случай когато дадена оферта да ми се е сторила не изкушителна, а дори приемлива. Телефон с договор 2 години, а се оказва по-скъп от свободен апарат от интернет търговец. Цени на услугите които ако имат аналог той е 30%+ по-евтин. За цените на аксесоари и консумативи в магазините им не искам да отварям дума. Преди няколко месеца ей така да се изгавря като си плащах сметката попитах за microSD 32ГБ карта. Бях закупил такава наскоро за 22лв без да пробирам най-евтината, и когато ми обявиха цена 64,50лв ги попитах коя година сме. Мацката се зачуди какво става :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако градският доставчик фалира за алтернатива избирам нет на булсат и тв с модул на близоо  с 200 канала май е към 20 лв но пак много ще ми излезе само за един адрес да плащам 36 лв не си струва а за Виваком и 1 дума не искам да чувам по цял ден чета оплаквания за тях

тв на булсат не искам защото там ще ми таксуват 3 лв на приемник а аз имам повече от 1 тв в нас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Не винаги се следва логиката. Просто при изграждането на новата мрежа не се премахва старата. Няма и смисъл от това. Въпроса защо да работят двете едновременно е странен, но въпреки това се прилага на много места. Или поне докато постепенно се навържат всички абонати. Някои дори не искат и трябва подробно да им се обяснява защо и че ще е по-добре. Българина си е недоверчив и с право в повечето случаи. Много пресен пример е безплатното саниране.  Това ако самото преминаване към новата мрежа е безплатно. Когато има допълнителни такси, без значение за приемник или за свързване, потребителя има право да си решава.

Точно так е. При изграждането на новата мрежа се използва старата. Но няма как двете да работят едновременно. Да не говорим за обяснението, че УЖ разбрали че има оптика и минали на нея. Не ми се спори по-горе с господина. Той не желае да помисли.

При мен положението е същото. Все още съм на Близу, но и трите доставчици са прекарали оптики до съответните блокове. След това трябва във всеки блок трябва да се монтира допълнително оборудване и чак тогава ще започнат да мигрират абонатите. На абонатите ще бъде обяснено, че за да продължат да използват интернет услугите ще трябва да се замени оборудването. Ще бъдат помолени да отидат в съответния офис на интернет доставчика и да си преподпишат договора ако желаят. А който не желае просто ще му бъде прекъснат договора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм минал по собствено желание към Мтел. Бях към Близо и те се обединиха и ме поставиха пред свършен факт.

Мога да ги сменя, но с кой? Преди бях към една квартална фирма и в началото всичко беше супер. Е лятото при дъжд и гръмотевици 

оставах без нет за ден два, но се ядваше. Обаче някъде преди около 5 години стана някаква по-сериозна авария и десет дни интернета ми беше 

като цветомузика -ту има, ту няма. А вече ми беше важно, защото заработвах от в къщи. Звънях им и те все повтаряха, че всичко при тях е наред.

Тръгваше връзката и след час изчезваше пак. Взе че ми писна и видях реклама на Близо по телевизията и подписах  с тях. По ирония на съдбата 

от стария доставчик се наканиха и пратиха екип, който смени маса кабели и устройства и връзката стана на пушка, но аз вече имах договор с Близу и 

спрях да плащам и така се отписах от тях. Тука до нас има офис на НЕТ1, но съм чел и хубави и лоши неща за тях. А иначе нямам мобилка от Мтел дори.

На теленор съм.Не че ме кефят, но са ме включили в група  и друг ми плаща сметката.  Който иска да ме контролира ще плаща! :D  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Точно так е. При изграждането на новата мрежа се използва старата. Но няма как двете да работят едновременно. Да не говорим за обяснението, че УЖ разбрали че има оптика и минали на нея. Не ми се спори по-горе с господина. Той не желае да помисли.

При мен положението е същото. Все още съм на Близу, но и трите доставчици са прекарали оптики до съответните блокове. След това трябва във всеки блок трябва да се монтира допълнително оборудване и чак тогава ще започнат да мигрират абонатите. На абонатите ще бъде обяснено, че за да продължат да използват интернет услугите ще трябва да се замени оборудването. Ще бъдат помолени да отидат в съответния офис на интернет доставчика и да си преподпишат договора ако желаят. А който не желае просто ще му бъде прекъснат договора. 

Ако говориш за кооперация сигурно е така. Но ако е самостоятелен адрес? Моя интернет доставчик има оптика 2 къщи над моята, а колкото и пъти да съм питал казват че на адреса не доставят тази услуга. После в офиса им казвам няма ли как да стигнете и до моя адрес, като има комшията... проверява жената на лаптопчето... ооо, ама можело да се свържете. Случаи има всякакви. Не си мисли че винаги така гладко протичат нещата и всички са надлежно уведомени. 

преди 12 минути, Rewivo написа:

Ами аз не съм минал по собствено желание към Мтел. Бях към Близо и те се обединиха и ме поставиха пред свършен факт.

Мога да ги сменя, но с кой? Преди бях към една квартална фирма и в началото всичко беше супер. Е лятото при дъжд и гръмотевици 

оставах без нет за ден два, но се ядваше. Обаче някъде преди около 5 години стана някаква по-сериозна авария и десет дни интернета ми беше 

като цветомузика -ту има, ту няма. А вече ми беше важно, защото заработвах от в къщи. Звънях им и те все повтаряха, че всичко при тях е наред.

Тръгваше връзката и след час изчезваше пак. Взе че ми писна и видях реклама на Близо по телевизията и подписах  с тях. По ирония на съдбата 

от стария доставчик се наканиха и пратиха екип, който смени маса кабели и устройства и връзката стана на пушка, но аз вече имах договор с Близу и 

спрях да плащам и така се отписах от тях. Тука до нас има офис на НЕТ1, но съм чел и хубави и лоши неща за тях. А иначе нямам мобилка от Мтел дори.

На теленор съм.Не че ме кефят, но са ме включили в група  и друг ми плаща сметката.  Който иска да ме контролира ще плаща! :D  

Просто си преглеждай внимателно опциите с условията и цените и си прецени за себе си. Ако има проблем с връзката просто трябва да си по-настоятелен. Не мога да си представя как ще чакам екипа няколко часа без да съм звъннал 10 пъти. А 10 дни да ги чакам вече ще съм ходил няколко пъти в офиса да правя скандали :)  Винаги ще има проблеми. Няма го още тоя доставчик дето да няма прекъсвания никога. Ама ако ти дава по-добра скорост за по-малко пари трябва да поставиш нещата на кантар. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така, защото за момента, няма други абонати и е ненужен разход за компанията да ти сменя преноса. Естествено отиди при тях и кажи, че ще си платиш и ще видиш чудеса. Говоря, че на едно и също място няма как да има два преноса и да работят едновременно.

Тук изключвам връзките до фирма, която си плаща за ВИП услуги и иска да има основна и резервна свързаност и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Mastan Myumyunov
      Имам един проблем с компютъра ми ! Като е студено в стаята интернета почти не се заежда като запаля печката почва бързо да зарежда. Как се оправя това?          
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• от WhiteTooth
      Здравейте!
      От два-три дни насам имам доста странен проблем, който е следният.
      Тъй като играя League Of Legends и ниският Ping ми е много важен, лесно мога да забележа като се вдигне и започва да ми лагва самата играя, виждам всичко с 2-3 секунди делей.
      Проверих си бързината от speedtest и там ми показва че имам около 100 ping 30-50 download speed 50-60 upload speed, като Аз съм на 100Mbs интернет и обикновено нещата са 9-12 ping 90-96 download speed 90-98 upload speed.
      Свързах се с доставчика си и Те ми казаха че ще изпратят екип за да проверят какъв е проблема, момчетата дойдоха и ми казаха че проблема ми идва от рутера, като след като си заминаха Аз изключих рутера, взех кабела за интернет и направо го включих в компютъра, обадих се на поддръжката за да ми активира МАК адреса и по този начин си пуснах интернет без да съм с рутера.
      Та въпросът ми е следният, интернета не ми спира, просто имам прекалено много Ping и от там идва голям лаг в каквото и да било, обадих им се отново и ми казаха че ще пратят отново екип за да видят за какво става въпрос, дали не е от тяхна кутия която ми изпраща интернет сигнал.
      Има ли вероятност LAN картата да ми е изгоряла?
    • от Maya Jekova
      Здравйте, от месец сме  абонати на Виваком оптичен интернет и телевизия и всяка вечер от 7 до 9 часа прекъсва интернрта и съответно и телевизията. Вече 3 пъти идваха техници за отстраняване на проблема. Проверяваха връзките и замерваха и казват че всичко е наред (ВРЪЗКАТА БИЛА МНОГО СИЛНА). Последния път смениха и рутера и пак вечерта всичко спира. Пълен КОШМАР.
      Някой има ли подобен проблем?
      Някой знае ли каква може да е причината за прекъсването само вечер?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.