Премини към съдържанието
slavi91

Lenovo Vibe S1 lite приложение за отключване и заключване на екрана

Препоръчан отговор

Здравейте!Ползвам телефона вече от около година. В началото имах някои дразнещи проблеми,които описах в друга тема, но лека полека се решиха. Като цяло съм доволен от телефона и не ми създава някакви грижи-работи си бързо и безпроблемно. От известно време, обаче усещам проблем с power бутона. Понякога се налага да го натискам по 5-6 пъти, докато реагира или да го натискам на определено място или пък по-силно. Трябва ми някакво приложение, което да отключва и заключва тел-а без да се използва копчето. Идеята ми е да го щадя максимално, защото ако не взема мерки, скоро телефонът ще стане неизползваем на практика и ще стигне да сервиз. Има още година оставаща гаранция, но едно, че  не знам, дали ще я признаят при тоя проблем и другото, което е, както казах вече година го ползвам и съм си нагласил всичко, както искам и съм си свикнал и не ми се ще изведнъж всичко да се налага да го правя на друг телефон.

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно, че са страшно много в магазина, за това търся някое проверено, което да ми свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, slavi91 написа:

Точно, че са страшно много в магазина, за това търся някое проверено, което да ми свърши работа.

Аз ползвам това. След инсталирането добавяш иконката като widget на десктопа. Предполагам че знаеш как става. После цъкаш на иконката и заключваш. Работи безотказно. За отключването обаче няма да помогне. Там се слагат допълнителни програми за двойно почукване да се събуди и подобни глупости, но според мен това в твоя случай само ще усложни проблема, понеже ще ти яде допълнително от паметта, дето не стига. 

Другото е че подобно забавяне при отключване и заключване не е задължително хардуерен проблем с бутона. В твоя случай мисля че изобщо няма общо със самия бутон. И повярвай ми няма никакво значение с каква сила го натискаш или къде точно. Конекторчето под бутона е прекалено малко и няма сензор за сила на натиска. Или работи или не. Когато телефона е претоварен с приложения работещи във фонов режим и не му остава памет, се получава такова забавяне. Телефони под 3ГБ рам се задъхват в наши дни със актуалните версии приложения дето се ползват, особено ако са повечко. А при теб и процесора си е слаб.  Ако не ми вярваш върни заводските настройки и сам ще се увериш че телефона ще отключва и заключва без забавяне. Докато го омажеш пак :) Иначе смяната на бутона ще ти излезе сигурно под 10лв като си поръчаш частите по интернет и гледаш клипче как сам да си го оправиш. То да не се налага де, ама не е като да си счупиш дисплея.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението!

Това,което предлагаш не е лош вариант, но не ми е нужно, защото аз бутон за заключване си имам и сега в падащата лента. Да по-удобно е с иконка, но става и с падащото меню. Може би ми трябва точно нещо такова, което казваш да работи с почукване по дисплея. Относно паметта с нея проблем нямам - винаги имам около 600-800мб свободна РАМ.

Ходих до един сервиз и ми казаха,че проблема е чест и си е точно от бутона. Предложиха ми ремонт за 60лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, slavi91 написа:

Благодаря за мнението!

Това,което предлагаш не е лош вариант, но не ми е нужно, защото аз бутон за заключване си имам и сега в падащата лента. Да по-удобно е с иконка, но става и с падащото меню. Може би ми трябва точно нещо такова, което казваш да работи с почукване по дисплея. Относно паметта с нея проблем нямам - винаги имам около 600-800мб свободна РАМ.

Ходих до един сервиз и ми казаха,че проблема е чест и си е точно от бутона. Предложиха ми ремонт за 60лв.

Поне 10 пъти по-удобно е отколкото да дърпаш известията всеки път. Най-малкото може да го правиш с една ръка. И ще го ползваш винаги, докато иначе ще те мързи да ровиш в известията. А че няма да ти помогне - сигурно е така. При теб проблема е по-скоро при отключването и това че телефона му трябва повечко време да се събуди. Сигурно се е счупил половината бутон и само при заключване няма проблем. Понеже някак си очаквах че ще се окажеш разбирач, нищо че пишеш тема с питане - за това ти предложих прост експеримент дето да пробваш и да се замислиш до каква степен ги разбираш нещата. Сега ако се засягаш ако някой ти каже че ултра-бюджетния ти телефон има слаб хардуер... няма какво да се направи. Ако сложиш програма за отключване с почукване ще е още по-дразнещо като не реагира понеже телефона не може да насмогва. Вместо да цъкнеш бутона два пъти, ще чукаш по дисплея 10 пъти и ще се чудиш:  "Дали не чукнах прекалено бавно? Дали не трябваше по-силно или в единия край на дисплея? Дали ще се наложи да сменявам тъча, след като не реагира?" Единствения начин за отключване с програма е този. Или да "ремапнеш" някой от другите хардуерни бутони за целта, след като нямаш скенер за пръстови отпечатъци. Демек с програма да смениш функцията на усилване или намаляне да изпълняват функцията на power бутона. Това може да го направиш и ако бутона се окаже проблемен и не работи. Може и да опиташ за да видиш че проблема не е в бутона. В сервиза ако питаш ще ти кажат че и трите бутона са вързани на същия конектор и пак да им дадеш 60лв. Всъщност и сензорните бутони може да се ремапнат с тая програма за да видиш че не е от бутона.

В сервиза ако ти обяснят това което ти написах няма да ти вземат 60лв. Ако ти сменят бутона, дето няма никакъв проблем с него, тогава може да им оставиш 60лв. То и тия хора трябва някой лев да носят вкъщи. Ето това се сменява. А има клипчета как се разглобява телефона доста. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за мнението! Радвам се, че пишеш толкова изчерпателно и ми обясняваш нещата. В никакъв случай не се обиждам или нещо подобно-ясно е че телефона е бюджетен, но ми върши работа и нито един път до сега не е забил/забавил и т.н Може би, защото нямам куп приложения и защото съм му деактивирал куп фабрични глупости и  често си го разчиствам от ненужни неща, трия кеш памет и тн.

Всъщност си прав, че с тая иконка ще е по-удобно.Проблемът го има и при заключване  натискам по няколко пъти. Според теб проблемът е софтуерен и смяташ, че му трябва повече време да се събуди, но това не е така-щом пипна  volume бутона екрана светва на мига. Затова смятам,че е хардуерен проблем.

Програмата,която предлагаш може би ще се окаже страшно полезна, а щом може да се ремапват и сензорните бутони това е перфектно-ще пробвам да сложа home бутона и  ще пиша пак.

ПП  приложението не работи,когато е изключен екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, slavi91 написа:

Благодаря ти за мнението! Радвам се, че пишеш толкова изчерпателно и ми обясняваш нещата. В никакъв случай не се обиждам или нещо подобно-ясно е че телефона е бюджетен, но ми върши работа и нито един път до сега не е забил/забавил и т.н Може би, защото нямам куп приложения и защото съм му деактивирал куп фабрични глупости и  често си го разчиствам от ненужни неща, трия кеш памет и тн.

Всъщност си прав, че с тая иконка ще е по-удобно.Проблемът го има и при заключване  натискам по няколко пъти. Според теб проблемът е софтуерен и смяташ, че му трябва повече време да се събуди, но това не е така-щом пипна  volume бутона екрана светва на мига. Затова смятам,че е хардуерен проблем.

Програмата,която предлагаш може би ще се окаже страшно полезна, а щом може да се ремапват и сензорните бутони това е перфектно-ще пробвам да сложа home бутона и  ще пиша пак.

И при тая програма я няма функцията за отключване. Но може да заключва и щом казваш че и там има проблем, трябва все пак да помогне за експеримента. Не иска руут, но иска разрешения за да работи. Програма с двойно почукване няма как да даде точни резултати, защото дори да не сработи пак не се знае дали си чукнал както трябва. А на моя телефон функцията си е от самата ОС и процесора е доста по-бърз с повече рам и пак има проблеми с такова почукване. Но имам и сензор за пръстови отпечатъци. Всъщност сам си бях прецакал power бутона и карах доста време без него. При теб проблема ще е с отключването понеже нямаш сензора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да програмата не предлага отключване а мен точно това ми е главният проблем. Мисля, че намерих това,което търся https://play.google.com/store/apps/details?id=vn.tb.th.doubletapstar&hl=bg 

Приложението е много просто и ефективно- двойно почукване заключва тела. За отключване докосваш сензора за близост. Има и pocket mode. За сега работи светкавично без проблеми. Много съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, slavi91 написа:

Да програмата не предлага отключване а мен точно това ми е главният проблем. Мисля, че намерих това,което търся https://play.google.com/store/apps/details?id=vn.tb.th.doubletapstar&hl=bg 

Приложението е много просто и ефективно- двойно почукване заключва тела. За отключване докосваш сензора за близост. Има и pocket mode. За сега работи светкавично без проблеми. Много съм доволен.

Хората почукват за да отключат, а ти за да заключиш... Това за мен лично би било много дразнещо, но сигурно вече съм свикнал и за това. 

Другото обаче е доста странно. Закриваш сензора за близост за да отключиш? Какво става когато го сложиш на масата с дисплея надолу? Или в джоба без pocket mode? Или един милион други ситуации дето ще отключваш без да искаш :) Но щом пък литна изведнъж. Само да кажа че имам опит с телефон с подобен процесор със същия проблем. И не винаги го има проблема, предполагам че знаеш. така че за да изпробваш това и онова, трябва да му дадеш няколко дни ползване. Поне два, преди да си вадиш изводите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми  е удобно да го заключвам така.

Без да е включен pocket mode се отключва в джоба. Но с активиран Pocket mode проблем няма. Въпреки, че никога не си слагам телефона надолу с дисплея,  сега пробвах на масата  и не се светна екрана.Не казвам, че телефона литна изведнъж (той си работи достатъчно бързо) а че започна да се отключва и заключва светкавично. За сега го оставям така пък да видим колко дни ще го изтърпя :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, slavi91 написа:

На мен ми  е удобно да го заключвам така.

Без да е включен pocket mode се отключва в джоба. Но с активиран Pocket mode проблем няма. Въпреки, че никога не си слагам телефона надолу с дисплея,  сега пробвах на масата  и не се светна екрана.Не казвам, че телефона литна изведнъж (той си работи достатъчно бързо) а че започна да се отключва и заключва светкавично. За сега го оставям така пък да видим колко дни ще го изтърпя :D

Още две:

цък

цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че наистина не е хардуерен проблемът.. Тея приложения ги изтърпях едва седмица и ги махнах. След известно време телефонът се оправи чисто сам без да правя нищо, работеше перфектно само като го пипнеш копчето и от снощи пак се върна на същото положение :(

Не знам какво да го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами - Lenovo ... :D   Ще му търпиш номерата, докато съвсем се скапе или ти писне, ще го хвърлиш, и ще си вземеш този път качествен телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Ами - Lenovo ... :D   Ще му търпиш номерата, докато съвсем се скапе или ти писне, ще го хвърлиш, и ще си вземеш този път качествен телефон.

И кой е "качествения" телефон, че нещо не разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.01.2018 г. в 10:04, andreygg написа:

И кой е "качествения" телефон, че нещо не разбрах?

Със сигурност не е Lenovo. Качеството при тях е само в ултра скъпите модели, а там цената е такава че често по-добрия избор е да погледнеш към вече доказалите се с качество марки, дори малко по-скъпи. В бюджетните им модели се правят прекалено много компромиси. Дотолкова че пречат да ползваш телефона. Имат ужасни LCD-та в някои модели, други процесора прекалено слаб, винаги проблеми с паметта, некачествена камера дори в ценовия си клас. Общо взето единствено преимущество че са по-евтини, но прекалено много компромиси трябва да се направят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Със сигурност не е Lenovo. Качеството при тях е само в ултра скъпите модели, а там цената е такава че често по-добрия избор е да погледнеш към вече доказалите се с качество марки, дори малко по-скъпи. В бюджетните им модели се правят прекалено много компромиси. Дотолкова че пречат да ползваш телефона. Имат ужасни LCD-та в някои модели, други процесора прекалено слаб, винаги проблеми с паметта, некачествена камера дори в ценовия си клас. Общо взето единствено преимущество че са по-евтини, но прекалено много компромиси трябва да се направят.

Посочете кои са "качествените", за да знаем и ние "балъците" какво да си купим. Например:

- нисък клас - "марка", "модел";

- среден клас - също;

-висок клас - също.

Всичко друго е чесане на езика и празни приказки, на "капацитетите" във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nokia 3310

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблема е в бутона пробвай Xiaomi Mi Key 3.5mm струва 2-3 долара но не знам дали приложението ще работи с Леново. 

преди 7 часа, andreygg написа:

Посочете кои са "качествените", за да знаем и ние "балъците" какво да си купим. Например:

- нисък клас - "марка", "модел";

Всичко друго е чесане на езика и празни приказки, на "капацитетите" във форума.

Летв, хомтом, ксяоми и т.н за стотина долара имат доста добри модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.