Премини към съдържанието
ma57er2

Съобщение за low memory

Препоръчан отговор

Здравейте, комп-а е следния : RAM 16GB ddr/2133 I5 6500 GTX 1070. Win-a си върви перфектно, зарежда нормално и с браузването няма проблеми. Но в таск-а рам-та винаги е на 25%, ако е пуснат гугъл хром-а. Няколко пъти ми се случва, не всеки път, но ако играя по-тежка игра ми я прави на малък прозорец и изписва "close programs to prevent information loss - your computer is low on memory. Save your files and close these programs: call of duty". На снимката се вижда как е в момента, без да правя нищо, при 13 таба без да е пуснато нищо..

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, eXceLLen7 написа:

Включена ли е виртуалната памет? 

Не разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, да е на 25%. Всеки таб изисква по няколко KB/MB. Ако от скоро е преинсталиран (не от теб) а от "сервиз" е възможно да са ти изключили виртуалната памет, че да отидеш пак при тях да ти го оправят за някой лев.

Отиди на desktop и в/у My PC натисни десен бутон и после Properties  след това Advanced system settings след това на Settings (първия таб където е) ще видиш под него Settings и след това на Advanced ще натиснеш Changed

Редактирано от iAppleBeats (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е нормално ? При отворени 20-тина таба и 16GB физическа памет, да му вади съобщение за липсваща памет ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/29/2017 в 17:13, baikolio95 написа:

Кое е нормално ? При отворени 20-тина таба и 16GB физическа памет, да му вади съобщение за липсваща памет ли ?

"ако играя по-тежка игра " това чете ли го? Автора да си провери дали не са му спрели виртуалната памет, може да си тества и паметта за грешки. Този хром не го ползвам, но така ли дава всеки таб като отделен процес?

Ето, чети това:

http://vmrejata.info/os/windows/399-howto-configure-virtual-memory-amount.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Радослав Матев написа:

"ако играя по-тежка игра " това чете ли го? Автора да си провери дали не са му спрели виртуалната памет, може да си тества и паметта за грешки. Този хром не го ползвам, но така ли дава всеки таб като отделен процес?

Ето, чети това:

http://vmrejata.info/os/windows/399-howto-configure-virtual-memory-amount.html

Аз ли да чета това ?! :lol6:

Радко, ти цъкна ли на линка който съм дал по-горе ? ... Май не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, бай Кольо, пропуснах го честно, ама това, дето го дадох, е на български и има малко разлика :) А линка да чете автора, ти предното :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще даваш съвети, логично е да си поне малко осведомен. Ако се беше поинтересувал, щеше да научиш, че такава е тенденцията при водещите браузери...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз си ползвам Firefox и там няма такова нещо, процеса си е един. Няма как да знам всеки софтуер какво прави, ти знаеш ли? Пък и не виждам смисъл. Просто това ми направи впечатление.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повярвай, нямам други процеси на Firefox, това се опитвам да ти обясня! Това го има само за Chrome, сега погледнах на лаптопа - той си прави много процеси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И лисицата стартира нови процеси, но се управляват интелигентно в зависимост от отворените приложения и заетата памет. Не е задължително за всеки таб да има процес. Естествено, хрома е по-тромав и ползва повече памет в сравнение с лисицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега друго говориш, но както и да е, доста се отнесохме от темата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Радослав Матев Неинформиран както винаги. Даже с единия прост task manager-a не знаеш как да боравиш. Като ги нареждаш по име, първо се нареждат приложенията на преден план по азбучен ред(възх./низх.), после се нареждат тези на заден план, а те са МНОГО, така че е нормално заблуденото ти око да вижда само единия от процесите на лисицата, който на свой ред отговаря САМО ЗА АКТИВНИЯ ТАБ(останалите табове "спят")! Нищо, нали изглеждаме умно...

95c686888eb5a000.png

00c04afd41ef7724.png

0d8e20483136f61e.png

Никой браузър не отваря всеки таб в отделен процес. Създават се отделни процеси за отделните компоненти на браузъра, за да може, когато някоя добавка реши да забие, браузърът да проъдлжи да функционира, а въпросната добавка просто да "умре" и евентуално да се рестартира.

И ако не сте забелязали, авторът в общи линии се е отказал. Едно "не разбирам" и до там.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе, информиран, ти като можеш да боравиш да не мислиш че си единствен? Аз да не съм сляп и да не виждам - като ти казвам, при мен не е така, ето ти и снимка от лаптопа - хайде кажи ми колко Firefox процеса виждаш? Това с многото процеси го видях при хром на другия лаптоп, но на Firefox при мен ГО НЯМА!

fff.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дразнещо отворен си като за кон с капаци. Направи си една виртуалка, сложи един firefox и хвърли пак едно око на task manager-a. Или просто бръкни в инсталатора и извади папката core, пусни firefox.exе и гледай.
https://wiki.mozilla.org/Electrolysis#Overview

71eae30fc5e0883e.png

И не само аз броя, но само аз ти играя напречно и не ти понася, че не си прав. И вземи да се информираш. Едновремешни наизустени факти не са в помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, въобще не ме интересуват такива подробности, ставаше въпрос за съвсем друго нещо. Аз показвам при мен как ми излиза FF в таск мениджърите. С Windows 10 x64 съм и на двете машини, легален, ъпдейтван до последния официален релийз. Направи ми впечатление, че Chrome излиза по друг начин в процесите, как и защо не ме интересуват подробности, не ми и трябва. Въпроса е и че осрахме темата на автора, а той май изобщо не я и чете вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Радослав Матев написа:

въобще не ме интересуват такива подробности

Тук тотално ти свършиха аргументите.

ставаше въпрос за съвсем друго нещо

Ставаше въпрос точно за firefox, работещ с един главен процес и няколко наследника. Това ти го показах на моя лаптоп с Enterprise LTSB(не, не е легален) на година и два месеца, както и на прясна виртуалка. Само дето нямам снимки на старата лисичка(някъде около 49.х), да видиш откъде тръгва мултипроцесния режим на работа(след като обявиха 48 бета с експериментална поддръжка).

Аз показвам при мен как ми излиза FF в таск мениджърите.

За това ти казвам да си махнеш капаците и да си направиш виртуалка, на която не си бутал това-онова!

С Windows 10 x64 съм и на двете машини, легален, ъпдейтван до последния официален релийз.

Повтаряш си липсата на аргументи. Ако ще да си надграждал през всичко от ХР до 10.0.15063, браузъра това не го бърка грам!

преди 25 минути, Радослав Матев написа:

Аз показвам при мен как...

На теб може да ти тече антифриз от спукания разширителен казан. При някой друг ще е заради изгнил маркуч. След като си изявен с остарялата си информация, не давай грешен акъл. Когато не знае, човек си трае.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябват аргументи, както ти казах, нищо не съм бутал. Няма и какво да бутам, ползвам си Firefox от повече от 10 години и никога не ми е било както при теб. Няма смисъл да спорим повече.

https://www.ghacks.net/2016/07/22/multi-process-firefox/

При мен го дава
Multiprocess Windows     0/1 (Disabled by add-ons)

Затова ти казвам, че ми излиза само един процес. За момента ми работи перфектно и не ми се занимава да търся кой addon го прави това и да го спирам. Ако както се чува при някоя от новите версии спрат Legacy addons, както ми дава на повечето, ще видя какво ще правя, за момента не ми се занимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно ли не ти трябват? Тогава с какво доказваш, че лисицата е писана за един процес? Нали това твърдеше, до преди да се изнижеш като пръдня из гащи? Дадох ти четиво, от което ти стигат 2-3 реда да разбереш, че при теб има нещо не съвсем изрядно, ти си надуваш гайдата все едно ти лично си я писал тая лисица. Абе, трол, за n-ти път - свали си капаците и почни да се интересуваш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме занимавай, трол ще викаш на баба си. Айде. Аз ти казвам, че не ме интересува, ти пак продължаваш да се правиш на много умен - пиши си, щом ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.