Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искала да ми препоръчате лаптоп, който би бил подходящ за програми, свързани с програмиране или с две думи да ми върши добра работа :D, понеже уча в РУ и съм специалност компютърни системи и технологии (КСТ) :) Като цена мога да отделя от 550 до 1000 лева. Ще се радвам препоръчаният лаптоп да е в наличност в Емаг :) Благодаря предварително!

Редактирано от Магдалена Гичева (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само втора ръка за тези пари може да се вземе добър лаптоп и за тези пари, втора ръка ще имаш голям избор от качествени машини. Тук има достатъчно теми, в които вече са препоръчвани такива конкретни модели за тези и по-малко пари. Колкото до емаг, впечатленията ми са, че това е магазина с най-високи цени. Не съм пазарувал от тях, никога няма и да го направя и нямам впечатления колко коректни са, но има толкова много онлайн доказали се магазини, не ми е ясно защо да искаш да е точно от тези?... Да не би защото се рекламират по българските телевизии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички сме за втора ръка бизнес клас.

Ако държиш на нов -> https://laptop.bg/laptops-hp-250_G6-hp_250_g6_2EV81ES

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какви точно програми ще работиш и ще ти трябва ли accelerated-GPU ? /Ще им трябва ли "подпомагане" от видеокартата ? Ако ще учиш 3D графика, видеобработка и други такива, търси нещо с Quadro или FirePro. За тия пари говорим за Workstation втора ръка или ново дърво с "гейминг" карта, която ще е малко по-добре, отколкото да рендира само с процесора.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип - ThinkPad от T или W серията. Всичко останало е компромис. За толкова пари - втора ръка. В рамките на посочения бюджет - Lenovo ThinkPad T540p. Ако си в състояние да добавиш още 250 лева - един от най-добрите произвеждани някога лаптопи, с достатъчно възможности, за да изкараш с него следването си и поне година-две след това - Lenovo ThinkPad W530. Последният има възможност за поставяне на втори хард диск в mSATA формат на мястото на 3G модема, за поставяне на трети хард в чекмедже на мястото на DVD-то, може да му се добавят до 32 GB RAM, издържа на заливане с вода по време на работа и е достатъчно здрав, за да стъпиш отгоре му, когато е затворен.

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Людмил Йотов
      Здравейте, добри хора! 
      Като за начало искам да се извиня, ако темата ми е в грешния раздел! 

Казусът е следния ; снощи вечерта, както си играя LoL и лаптопа просто изгасна. Помислих си, че е спрял тока, но всичко друго работеше. Махнах батерията и пробвах да го пусна, но греда. Когато обаче махнах жак-а за зарядното забелязах, че е доста хлабав, а и в ъгъла, където се пъха жака явно са ми се откачили щипките, защото при отваряне и затваряне се чува едно "тракане" 
      Мисълта ми е дали е възможно самия жак отвътре да се е разместил или повредил, или направо дъното се е предало? 
      При опит да го включа няма никакви светлини, дори и мишката не свети /която си свети постоянно, дори и да е затворен лаптопа/ - лаптопа е сръвнително нов, на около 3 години Lenovo G70-70

ПП.
      На ясно съм, че лаптопа на 99% е за сървиз, просто искам да видя вашите мнения, като много по компетентни от мен и да си направя сметка с колко пари ще трябва да се изхвърля... 
      Поздрави! 
    • от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от mitkow173
      Добър вечер, колеги! Трябва ми малко помощ с една задача на C++   
      Програма с функция main() и избор чрез меню на функции за: 
      • Въвеждане от клавиатура на размерност (с проверка за коректност) и елементи на масив от цели числа AM(K) (K <= 30); 
      • Изчисляване на средно-аритметичното от числата в масива, които се делят без остатък на 6; 
      • Изчисляване на сумата на различните от нула числа и броя на нулевите числа в масива; 
      • Намиране на максималното отрицателно число в масива и неговия пореден номер; 
      • Извеждане на екран на резултатите от съответното изчисляване, както и на въведените числа в масива (с подходящи текстове). 

#include <iostream>
      using namespace std;
      const K = 30;
      double F[K];
      int N;
      void input();
      void average();
      void sum0();
      void menu();
          void main();
      {
              menu();
      }
          void input()
          {
              int i;
              do
              {
                  cout << "Vavedete razmernost na masiva ne poveche ot 30" << endl;
                  cin >> N;
              } while (N<1 || N>30);
              for (i = 0; i<N; N++);
              {
                  cout << "Vavedete element na masiv" << i + 1 << endl;
                  cin >> F;
              }
          }

void average()
          {
              double sum;
              double m;
              int    i;
              int br = 0;
              for (int i = 0; i<N; i++)
                  m = F % 6;
              if (m == 0);
              sum += F;
              br++;
              cout << "Sredno aritmetichnoto na chislata v masiva koito se delqt bez ostatuk na 6" << sum / br << endl;
          }
          void sum0()
          {
              int i;
              int sum;
              int br = 0;
              for (i = 0; i<N; i++);
              if (F != 0)
                  sum += F;
              else
                  br++;
              cout << "Sumata na razlichnite chisla ot nula" << sum << endl;
              cout << "Broq na nulevite chisla v masiva e " << br << endl;
          }
          void maxn()
          {
              double min;
              int i;
              int n;
              for (i = 0; i<N; i++);
              if (F<0 && min>F);
              {
                  min = F;
                  n = i;
              }
              cout << "Maximalnoto otricatelno chislo v masiva e" << min << endl;
              cout << "Poredniqt mu nomer e" << n << endl;
          }
          void menu()
          {
              int izbor;
              do{
                  cout << "1.Vavejdane na razmernost na masiva i negovite stoinosti" << endl;
                  cout << "2.Izchislqvane na sredno aritmetichno ot chislata ,koito se delqt bez ostatuk na 5" << endl;
                  cout << "3.Izchislqvane na sumata na razlichnite ot nula chislq i broq na nulevite chisla" << endl;
                  cout << "4.Namirane na maksimalnoto polojitelno chislo i negoviqt poreden nomer" << endl;
                  cout << "5.Krai na programata" << endl;
                  cin >> izbor;
                  while ((izbor<1) || (izbor>5))
                      switch (izbor)
                  {
                      case 1:
                      { cout << "Vavejdane na chisla:" << endl;
                      input();
                      }break;
                      case 2:
                      {cout << "Sredno aritmetichno na chislata koito se delqt bez ostatuk na 5" << endl;
                      average();
                      }break;
                      case 3:
                      {cout << "Sumata na razlichnite ot nula chislq i broq na nulite:" << endl;
                      sum0();
                      }break;
                      case 4:
                      {cout << "Maksimalnoto polojitelno chislo i negoviq nomer" << endl;
                      maxn();
                      }break;
                      case 5:
                      {cout << "Krai na programata" << endl;
                      return;
                      }break;
                  }while (1);
              }
      Докарал съм я до някъде, но ми дава грешка и немога да я намеря 
      Благодаря предварително !!! 

• от Alexandar Jelev
      Здравейте, искам  да попитам някой може ли да ми помогне за курсовата задача, ще му бъда изключително благодарен? :)
      Задачата е следната:
      Съставете програма с функции за:
      а) Въвеждане от клавиатура във файл и в масив ( чрез добавяне) данни за автобусни превози ( до 35 ) - Автогара Варна: маршрут, дата (1 до 31), номер на автобуса, фамилия на водача, брой пътници, цена на съответните билети, обща сума на билетите - през месец юли. Извеждане текущото съдържание на масива (файла) на екран;
      б) Извеждане на екран справка за всички превози през избран ден от месеца ( със запитване за нова справка);
      в) Извеждане на екран номерата на автобусите и общата сума на билетите от превозите, извършени с тях, подредени в низходящ ред по сумата.
                   Главна функция main() -с меню  за избор на функции и проврка за състоянието на данните.  Използване на функции с предаване на параметри.

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.