Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам профил в скайп, обаче четох, че скайпа е хубаво да се свърже с профил в майкрософт... Иначе не бил защитен, това вярно ли е? Ако не ми е свързан скайпа с профил в майкрософт могат ли да ми го хакнат? Защото пишеше, че когато не е свързан с майкрософт е лесен за хакване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, problem33 написа:

Здравейте, имам профил в скайп, обаче четох, че скайпа е хубаво да се свърже с профил в майкрософт... Иначе не бил защитен, това вярно ли е? Ако не ми е свързан скайпа с профил в майкрософт могат ли да ми го хакнат? Защото пишеше, че когато не е свързан с майкрософт е лесен за хакване?

Скайпа е собственост на майкрософт. Демек ако ще те защитават, вече са го направили. Скайп изобщо не е една от най-защитените програми и ако търсиш защита, не знам от какво точно, то трябва да се ориентираш към друг или допълнителен софтуер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чел си рекламата им,с която искат да привличат абонати,с цел да имат достъп до всичките им данни в скайп!Не е тайна че те го купиха,а точно от тогава скайп стана компрометиран,бавен и най-уязвим.  Нали имаш профил,регистриран с някакъв имейл?Не ти е нужно да добавяш друг,щом скайпа си работи.Можеш по желание, да регистрираш нов имейл в windowslive,който е на майкрософт и да го добавиш като допълнителен.Това обаче няма да направи по-защитен акаунта ти в скайп,защото колкото повече вратички им отваряш,по лесно се хаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това има и друг смисъл, който ми се появи без да искам в виндос 10: с новият ъпдейт на скайпа, получавам нотификации за получени съобщения в Скайп, без да е стартиран. Т.е. виндоса сам се свързва със скайпа и ме информира. За някои може и да е удобно, но за на споделен работен компютър не е- и не разбрах как да го развържа? Освен това и май бави доста виндоса, поне по мои наблюдения. Но може и да е по други допълнителни добавени "екстри".

Също може да си обвържеш скайпа с М$ месенджера и да му получаваш и изпращаш съобщения към него. Пробвах го и направо ми заби системата. Може би ако си с последен модел мощен комп- няма да ти прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, bobihot написа:

Това има и друг смисъл, който ми се появи без да искам в виндос 10: с новият ъпдейт на скайпа, получавам нотификации за получени съобщения в Скайп, без да е стартиран. Т.е. виндоса сам се свързва със скайпа и ме информира. За някои може и да е удобно, но за на споделен работен компютър не е- и не разбрах как да го развържа? Освен това и май бави доста виндоса, поне по мои наблюдения. Но може и да е по други допълнителни добавени "екстри".

Също може да си обвържеш скайпа с М$ месенджера и да му получаваш и изпращаш съобщения към него. Пробвах го и направо ми заби системата. Може би ако си с последен модел мощен комп- няма да ти прави проблеми.

Това с известията в ОС не е ново и не е само за скайп. 

Ако не знаеш как да ги махнеш -> Tools > Options > Notifications махаш отметката най-отгоре ->  Enable Skype for Windows desktop notifications. Това от настройките на скайп.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, аз си смених емайла, защото исках да е друг... от сайта на скайп... пробвах с забравена парола и все още е стария емайл.. при свързване пък все още тов ами дава... и незнам какво става всъщност... Защо новия емайл не ми се сменя, а в същото време е сменен в сайта...  а ако някой хакер пробва да ми разбие скайпа със звездички изписва все още стария емайл.. а уж трябваше да е новия... и кога това после ще мога да свържа акаунта с майкрософт... мн объркана работа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, velislavvasilev написа:

Не ти решаваш какво ти бави Уиндоуса. Лично аз пробвах да си го настроя според предпочитанията, но уви - до следващият ъпдейт, когато всичко си се върна по старо му. Щом си с 10-ка не можеш да гледаш на тази ОС като на по-разкрасена и по-лека система в сравнение с предходните. Разликите са фундаментални и най-вече се усещат в агресивността с която ти "определят" какво да "споделяш" и какво да ползваш. Има ред "полезни" процеси, които се грижат да си хепи. Скайп простотиите са сред тях. Ако целта е защита някой познат да не ти гепи паролата или ел. поща, то е добра идея да се следват съветите на Майкрософт. Ама ако целта е защита и неприкосновеност на комуникацията - нито Скайп, нито Windows.

Сега се мъча да си сменя паролата от сайта на скайп, обаче ме праща в сайта на микрософт и ми дава да въведа емайл, обаче ми пише we cant look up this email adress right now, please try again later?... пробвах всякакви емайли и този на профила не може само това съобщение ми изписа, и нито мога да го свържа нито да си сменя паролата... какво да правя незнам, трябва да чакам както пише ли?

Редактирано от problem33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.