Премини към съдържанието
T-50

Проблем с инсталация на нова видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте
Имам следният проблем, който към момента не успявам да разреша. Компютъра е старичък с дъно Асус M4A77TD (AM3). Видео картата (старата) е HD 5570 1Gb,  която ми служи вярно вече толкова и години, и нямам никакви проблеми с нея, даже
и игри играя. Обаче все пак реших да я заменя с нова и си купих токущо излязлата RX 560 Pulse 4GB. Картата влезе без проблем в слота и всичко до тук - добре. Монитоа ми също е сравнително нов Филипс - с два вида входа- VGA (към който до момента работеше старата видеокарта) и HDMI.
Новата видеокарта обаче, няма VGA изход, а има - DVI-D, HDMI и Display port. Проблема е, че след включване на компютъра - операционната система не зарежда, а ако компютъра успее "да захапе" (след няколко рестартирания от копчето на захранването), то екрана е черен. С други думи, нищо не тръгва  - нито се зарежда операционна система, нито монитора вижда HDMI- връзка, нито нищо. Пробвах с адаптер HDMI-VGA - пак същото, с директен кабел HDMI-HDMI - пак същото, компютъра избщо не зарежда, даже не мога да вляза в биос, да не говоря за стартиране на уиндоуса и опит за инсталация на новата виеокарта.
Интересното е, че когато върна старата видаокарта, първоначално се появава същият проблем - операционната система "не захапва", но след изключване на всичко от контакта и рестартиране нещата се оправят, но с новата видоекорта (която е "непозната" за системата) - не знам как да се справя, тъй като машината изобщо не иска "да захапе" уиндоуса когато тя е в слота
Как може да се оправи проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, T-50 написа:

Новата карта иска допълнително захранване. Включил ли си го?

2zeyzc5.jpg

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! От захранването - има 6 пинова букса

Охлаждането на видекортата (вентилатора) се върти ... всички вентилатори се въртят, т.е. машината работи, но - уиндоуса незарежда

Редактирано от T-50 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Радослав Матев написа:

Направи RESET на BIOS и пробвай пак.

Проблема е, че няма изобщо достъп до биоса, просто защото нищо не стартира, нищо не работи като функция ... някак си не се получава първоначалното "буутване", за да се стартира всичко. Когато върна старата видеокарта, след няколко рестарта на машината - нещата се оправят, но с новата - нищо не става. Може ли проблема да е в това, че имам 2 твърди диска, като уиндоуса е на SSD, а всичко останало на HDD, но първоначалното "буутване" става през HDD-то и след това "прехвърля" на SSD-то за да зареди системата. Все ми се струва, че глобалният проблем идва именно от HDD и това първоначално бутване от там...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ресет на BIOS има джъмпер на дъното - виж си в книжката или в сайта на производителя за модела в упътването как се прави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите и аз си взех същата карта и имам абсолютно същия проблем,пробвах с ресет на биоса така ми казаха но не помага.

Дъното ми е Pegatron IPMSB-GS-LGA1155 с intel i5 2300 8gb ddr3.

Интересното е че съм пробвал на друг комп. с сокет LGA 775 и там работеше без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.10.2017 г. в 2:34, Angel Angelov_354199 написа:

Здравеите и аз си взех същата карта и имам абсолютно същия проблем,пробвах с ресет на биоса така ми казаха но не помага.

И как решихте проблема? Да не би да е от това, че картата е прекалено нова за моето дъно и просто дъното "не я иска" ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.10.2017 г. в 11:03, T-50 написа:

И как решихте проблема? Да не би да е от това, че картата е прекалено нова за моето дъно и просто дъното "не я иска" ?! 

Не можах да го реша.

Ще трябва ново дъно рам и процесор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъ проблема е в смотаното дъно. Всъщност и дъно от 500 лв. може да има подобен проблем там обаче имаме поддръжка и съответно проблема се решава с нов биос.

Просто си вземи на старо някво евтино дъно като първо провериш кутията само микро ли събира (старото) или може и пълноразмерно.

https://www.olx.bg/ad/dano-za-kompyutar-garantsiya-6-mesetsa-ID6C045.html#32c8010128 -- Виж Asus P8H77-V без LE в името стига кутията да го събира.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/30/2017 в 16:33, T-50 написа:

Асус M4A77TD (AM3)

С коя версия на BIOS е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.