Премини към съдържанието
Тoни

Сблъсъци в Каталуния: Полицаи щурмуват секции и изнасят урни

Препоръчан отговор

Гласуването на референдума за независимост на Каталуния доведе до сблъсъци, хаос и напрежение.

Граждани на испанската област, желаещи да упражнят правото си на вот, се сбиха с полицаи на някои места в испанския автономен район, предаде AFP, цитирана от "Фокус".

Управляващите в Мадрид обявиха гласуването за незаконно и запечатаха секциите, но хиляди каталунци се наредиха на опашки и вотът все пак започна.

AFP съобщава, че заради това на някои места органите на реда са нахлули със сила, докато на други се е стигнало до ескалация на напрежението между гласуващи и полицаи.

Испанското правителство защити употребата на сила.

"Намесата на полицията бе необходима, за да се спре забраненият референдум", заяви представителят на кабинета в региона Енрик Мильо, цитиран от ДПА и БТА.

"Принудени бяхме да направим нещо, което не искахме да направим", каза още той, коментирайки полицейския щурм в избирателните секции.

"Каталунските полицаи получиха заповед да не допуснат провеждането на незаконния референдум и трябваше да попречат избирателните секции да отворят, но за жалост това не стана", допълни Мильо. Той остро разкритикува "огромната безотговорност" на каталунските лидери.

"Политическата линия взе връх над професионалната, застрашавайки по безотговорен начин авторитета на полицейския състав", каза още Мильо, обяснявайки намесата на полицията и на гражданската гвардия, изпратени като подкрепление в Каталуния.

Мильо подчерта, че сепаратистите са променили правилата на играта в последната минута, приемайки гласуване без прикове, без да гарантират конфиденциалността на вота.

По-рано испански полицаи нахлуха и в секцията, в която се очакваше да гласува каталунският лидер Карлес Пучдемон.

Полицията използва брадви, за да разбие прозорец на спортния център в провинция Жирона, където се помещава изборната секция, и също така разби вратата, съобщи Reuters, цитирана от БТА.

На излъчени по телевизията кадри се вижда как в изборната секция обикалят полицаи с черни барети и щитове за борба с безредици, очевидно търсейки избирателни урни, докато желаещите да гласуват пеят каталунския химн с вдигнати ръце, свити в юмрук.

Пучдемон беше обявил, че ще гласува в секцията, която се намира близо до едноименния център на провинцията град Жирона, но на телевизионните кадри той не беше видян.

По-късно той пусна в социалните мрежи снимка как упражнява правото си на вот.

Ето как се правят референдуми в демократична Европа. Очаквам скоро АТО срещу каталунските терористи.

Редактирано от иноТ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те това върховенство на демокрацията  глас народен :D    европейски измекярчета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парадоксалното е, че точно тези дето най-много скачат да защитават човешки права и демокрация, са основните противници на най-демократичните ценности - правото на самоопределяне и правото на избор!!! На либералната сволоч им треперят мартинките!!!

П.П. Вече открито започна да се говори и за отцепване на Фландрия от Белгия!!! Странна работа!!! Като е толкова хубав този ЕС, защо хората искат независимост и бягат от него!!! Накрая брюкселските зелки ще си останат само с един Брюксел, а баба Меркел ще е с основен принос за разпада на ЕС!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Чл. 2. 
(2) Териториалната цялост на Република България е неприкосновена.

Предполагам, че и Испания има подобна конституция. Ако подкрепяте отделянето на Каталония, защото било човешко право и демократично, бихте ли подкрепили подобен референдум и в Кърджали, например? 

Spoiler
преди 54 минути, Yvan Sergeev написа:

те това върховенство на демокрацията  глас народен :D    европейски измекярчета.

преди 26 минути, Джугашвили написа:

Парадоксалното е, че точно тези дето най-много скачат да защитават човешки права и демокрация, са основните противници на най-демократичните ценности - правото на самоопределяне и правото на избор!!! На либералната сволоч им треперят мартинките!!!

преди 2 часа, иноТ написа:

Ето как се правят референдуми в демократична Европа. Очаквам скоро АТО срещу каталунските терористи.

Редактирано от eXceLLen7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 50 страни ще станат на 100 страни и една безкрайна война. :wink12: Аз лично не подкрепям референдума, защото нищо добро няма да излезе от тази малка държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, иноТ написа:

Очаквам скоро АТО срещу каталунските терористи.

Има кардинални разлики между Каталуния и путлеристката агресия.

Споменавал съм ги много пъти.

Spoiler

На първо място е конституцията на държавата в която си.

Никой няма право ей така решава и се отделя в Кърджалийска, исперихска или друга "независима" република.

Особенно когато няма основание за това !

Виж за сравнение ситуацията с Каталуния и Испания.

Народа над 80 % иска отделяне от Испания, но референдум за това е отменен като противоконституционен.

Освен това, хората се борят по мирен начин за своята независимост. и то не от сега а от много години !

В Крим не е имало никога народни дългогодишни протести или демонстрации за искане на независимост. НИКОГА

Другата разлика - първо Буратино превзе и анексира Крим, след това проведе под дулата на автоматите референдум , непризнат от ниокя нормална държава,

И трета разлика - Крим не иска независимост, а присъединяване към чужда държава.

Като всичките процеси в Крим, протекоха под диктовката на тази чужда държава.

и за капак цитирам  един ваш познат сепаратист -  "натика местния кримски парламент" да гласуват декларация за присъединяване към РФ.

И не само тези паралели съм правил : 1 , 23,

Другия основен мотив при каталунците че смятат че несправедливо "изхранват" останалите по бедни райони на Испания.

Също имат интересна история през вековете.

http://terminal3.bg/katalunija/

Да, много народи ще почнат подобни процеси, но специало за Кърджали, както съм повтарял също 1001 пъти, няма грам основание както за сравнение, така и за реализация.

Спекуланти обаче ще има, съм сигурен. Особенно защитниците на сепаратизма и терора, които тук никой не им пречи на пропагандата и лъжите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, eXceLLen7 написа:

Предполагам, че и Испания има подобна конституция. Ако подкрепяте отделянето на Каталония, защото било човешко право и демократично, бихте ли подкрепили подобен референдум и в Кърджали, например? 

Дали го подкрепяме или не, няма голямо значение! Този референдум е неизбежен! И когато това се случи, хората сами ще си кажат мнението!!! Всички сме наясно какви ще бъдат резултатите!!! Но и това не е най-важното! Най-важното е да се потърси причината поради която се стигна до тези референдуми за отцепване на територии!!! Причината всички я знаем коя е - САЩ и прецедентът Косово!!! Ама тогава всички се надпреварваха да признават тази изкуствено създадена държава, без да се замислят за последствията!!! Интересуваше ги единствено да натрият носовете на "гадните" сърби, да се покажат като морални стожери, защитници на човешките права и верни приятели на САЩ!!! Сега това лакейничество и продажност на либералчетата ще изяде главата на цяла Европа!!! И не злорадствам, това са фактите!!! Хубави или лоши, това ни чака и нас!!! Затова казвам, че либералната сволоч е вредна!!! До каквото са се опряли, всичко съхне!!!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След видяните кадри на Тони, считам че тази провинция повече никога няма да бъде испанска!!!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза мирката, това няма нищо общо с насилствената анексия на Крим, където няма ни един пострадал и хората живеят спокойно.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, иноТ написа:

Както каза мирката, това няма нищо общо с насилствената анексия на Крим, където няма ни един пострадал и хората живеят спокойно.

Даже е приложил неопровержими доказателства и аргументи!!! Трябва да се работи дори и в Неделя!!!

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз погледнах приложените от него доказателства. Прави впечатление, че наистина доста мирно си се борят в Каталуния, няма спор. Не е като путлеровата агресия да гласуваш под дулото на калашника. Тук си пият чай с полицията и играят шах. Идилия.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, да. Забравих че сме безнаказаните защитници на терора и сепаратизма!!!

преди 8 минути, иноТ написа:

И аз погледнах приложените от него доказателства. Прави впечатление, че наистина доста мирно си се борят в Каталуния, няма спор. Не е като путлеровата агресия да гласуваш под дулото на калашника. Тук си пият чай с полицията и играят шах. Идилия.

Освен да очакваме включване и на националния отбор по куидич!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, иноТ написа:

Ако ще правиш паралел с Крим, би трябвало да посочиш кога украинските власти са мачкали руснаците в Крим ? Даже след Майдана щяха да им дават още някакви привилегии и автономии които ТЕ СИ ИМАХА  И ПРЕДИ това. Крим никога не е искал независимост, за разлика от Каталуния.

Една чужда държава  , с изцяло ВОЕННИ средства анексира и превзе полуострова, и проведе  месец по късно за "парлама" референдум, както и натика местния парламент да гласува декларация / казано в прав текст от военния командир тогава , и после военен миистър на ДНР - Игор Стрелков/

Толкова кардинални разлики има че чак ви се чудя още колко лъжи и спекулации ще избълвате  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно каталунският бунт ще покаже колко много лъга тези години за Крим. Никой не може да наложи нещо на сила на хората, когато са обединени и твърди в позицията си. За това сега полицията в Каталуния бие и за това в Крим е спокойно.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултатите кога ще излезнат? Макар и предварителни!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, иноТ написа:

Именно каталунският бунт ще покаже колко много лъга тези години за Крим. Никой не може да наложи нещо на сила на хората, когато са обединени и твърди в позицията си. За това сега полицията в Каталуния бие и за това в Крим е спокойно.

Забрави ли че аз опровергавах лъжите за Крим и Донбас ?

До момента , 3 години след рашистката инвазия, съм както винаги , прав :)

И пак бъркаш - КОЙ бие в Крим , и КОЙ в Каталуния ?

В Крим законната призната власт - Порошенко и сие, никога не е и въобще не са имали намерение да бият когото и било .

АТО е реакция, нали си знаеш домашното ? - Реакция на въоръжена инвазия от ЧУЖДА държава, която и до момента поддържа с военна логистика и жива сила тероризма и сепаратизма с изцяло ВОЕННИ редства.

Което в Каталуния го няма.

Ако ще сравняваш нещо свързано с тези теми, сравни как бият и парират опозицията в РФ .

И как бият и репресират кримските татари и др малцинства в Крим. Нали знаеш че в Крим  всички местни и опозиционни организации и медии  са закрити ?

Доклада на ООН за нарушение правата на човека в Крим също ти е известен ?

Пробвай да се покажеш с нексанциониран плакат на площад или да критикуваш Путлер. Само пробвай.. Каталуния ше ти е курорт. :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той опровергал! :D

Истината е една. Ако нещата бяха такива каквито казваш, щеше да има сблъсъци и бунтове, а не мрънкане по медиите на няколко кримски цигани, което ти наричаш бой и репресии. Дай да видя видео или снимки на репресии.

Медии и организации, които не кореспондират със законите на Руската Федерация логично се забраняват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам нищо лошо в това и Каталуния да влезе в състава на Руската федерация!!! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, miro20 написа:

Забрави ли че аз опровергавах лъжите за Крим и Донбас ?

........

И как бият и репресират кримските татари и др малцинства в Крим. Нали знаеш че в Крим  всички местни и опозиционни организации и медии  са закрити ?

Доклада на ООН за нарушение правата на човека в Крим също ти е известен ?

Пробвай да се покажеш с нексанциониран плакат на площад или да критикуваш Путлер. Само пробвай.. Каталуния ше ти е курорт. :)

http://1tvcrimea.ru/pages/live/crimea24?s=1

http://1tvcrimea.ru/pages/radio/stream

http://1tvcrimea.ru/pages/radio/stream_provod

http://1tvcrimea.ru/pages/live/1tvcrimea?s=1

Ахам, всички местни медии са закрити ... И всички малцинства начело с татарите са бити и репресирани ...

И нямаш казана лъжа ... мдаам.. мазника сороспийски продължава да повтаря и тази лъжа за пореден път , белким стане истина , е да ама не драги ми гьотверенко , пак не минаваш , за Н-ти път доказано :))))))))))))))))))))

П.С А ти знам че плачеш за укропския холдинг АТР , дето му резнаха медийните пълномощия, и те се отказаха да изпълнят изискванията на законите в РФ за да продължат да си излъчват, и сега имат само спътников достъп до поострова :))))

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Sinbad_ написа:

http://1tvcrimea.ru/pages/live/crimea24?s=1

http://1tvcrimea.ru/pages/radio/stream

http://1tvcrimea.ru/pages/radio/stream_provod

http://1tvcrimea.ru/pages/live/1tvcrimea?s=1

Ахам, всички местни медии са закрити ... И всички малцинства начело с татарите са бити и репресирани ...

И нямаш казана лъжа ... мдаам.. мазника сороспийски продължава да повтаря и тази лъжа за пореден път , белким стане истина , е да ама не драги ми гьотверенко , пак не минаваш , за Н-ти път доказано :))))))))))))))))))))

Оппаа... кой пропусна думичката "опозиционни" ? :)

Пак не мина.. за Н-ти път доказано :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oпаа, тези опозиционни трябва също да спазват закона , опаа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

Оппаа... кой пропусна думичката "опозиционни" ? :)

Пак не мина.. за Н-ти път доказано :)

А май някой изпуска думичката "местни " , за Н-ти път доказана сороспийска мазна лъжа .... И естествено под опозиционни се разбира само платените отвънка такива ;) Е няма как, в РФ трябва да си докажеш финансирането, не можеш да сучеш от чужда крава и прокарваш нейната политика във вътрешен план и вреда , подобни на бандеровците укропи дошли на власт с помоща на такива и директно спонсорирани мейдани от по 5 милиарда доларчета кеш :)))))))

Сори сороспио мазно, там такива като теб им се гледа под лупа отде им идат дотацийките и центчетата, и за чии интереси работят без да ги слушат как се бията иначе в гърдите че били патриоте и родолюбци на думи ....

П.С А м/у другото, ако беше погледанл инфото за местните медии, щеше да видиш че някои от тях са там още преди 2014-та , но от такива като теб това естествено не може да се очаква ... все пак не отговаря на мазните лъжи , дето трябва да станат истина ;)

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.