Премини към съдържанието
Hulya_

Проблем с Lenovo A2010a - батерията пада много бързо

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам сериозен проблем с моя телефон. Батерията ми падаше страшно бързо и смених батерията (старата се беше подула), но с новата продължава да пада така. От 60% за 2-3 минути пада до 0%. Не знам вече какво да правя, hard reset-нах 2 пъти и...нищо. Пробвах да зареждам с други зарядни устройства, но продължава пак така. Нямам почти никакви приложения, постоянно чистя всичко. Най-много харчи, когато телефона не се използва. Много ви моля, мили хора, помогнете ми... просто вече тотално съм отчаяна.

Благодаря ви предварително! ab.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезни в настройките на телефона и след това има на "Батерията" и виж, което най - много харчи в проценти батерия на телефона и просто го спри. Друг вариант не виждам, тъй като много е странен проблема, които описваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, KnoX написа:

Влезни в настройките на телефона и след това има на "Батерията" и виж, което най - много харчи в проценти батерия на телефона и просто го спри. Друг вариант не виждам, тъй като много е странен проблема, които описваш.

Телефонът не се използва - 17%

Екран - 8%

В режим на готовност - 1%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом батерията пада бързо, когато телефонът НЕ СЕ използва, значи телефонът не заспива. Трябва да се следи какво държи телефона в будно състояние, а авторката не изглежда до там способна -> търси се помощ от компетентно лице на място, НЕ дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте закачена за Интернет  , изключете го  за известно време  , за да разберете дали няма приложение което постояно не е свързано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава си въпроса с качеството на новата батерия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нито едно свалено приложение от мен, постоянно следвам работещите. Не използвам WiFi, Bluetooth, местоположение и т.н. Забравих да добавя, че когато зареждам на 100%, до 60% издържа горе-долу добре, но след това започва да пада много бързо. А като зареждам до 50% процента - не става така. Просто искам да разбера дали е от софтуера. 

преди 12 минути, Atanas Pachov написа:

А ресетна ли fuel gauge-а на батерията ?

За първи път чувам това. Ако може бихте ли ми обяснили по-точно как става? Ще съм Ви много благодарна. :)

Редактирано от Hulya_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам, за този модел няма да е лесно.

Най-добре му префлашни кернела или изчакай поне 10-15 цикъла заряд/разряд, за да се калибрира чипа. Ако имаш важни неща на телефона, по-добре второто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.