Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 3.10.2017 г. в 1:26, hudyr написа:

Не, има предвид буквално печена във фурна, което е мит за оправяне на умиращи видео карти. Така и не разбрах сменил ли си пастата?

Е не е мит. Оправя се. Оправя се, поне докато я продадеш. Може да издържи и няколко месеца, ако не се клоква. По принцип не знам колко ще издържи без клок, но с клок си държи. Зависи и как е печена и дали тоя де я е пекъл е майстор или просто чел недочел ...

на 3.10.2017 г. в 10:00, Yordan Videnov написа:

Поправка: видеото е било печено... hudyr бе прав

Всъщност, прав бях аз. Но при печене задължително се сваля охлаждането. След това се поставя термопаста. И ако не е поставена или е поставена зле...сам се сещаш какво става. Освен това е важно при видеокартите каква термопаста се поставя и как. Ти си сменял термопаста, ама как и каква? Ето още един въпрос.

И 1.015 волта не е никакъв волтаж. Моята и до днес си работи на 1.10 волта. Това с мод на BIOS, че мисля максимума бе 1.075 волта или 1.05, не мога да се сетя в момента. Аз си я търкалях и на 1.15 волта, но реално печалбата ми бе 20 MHz  на ядрото и се отказах. Затова 1.1 в и 900  MHz  при стандартни 675 MHz. Тая карта беше чук, стига да имаше и процесор за нея. Аз нямах, та и затова толкова години проблеми с вървежа на игрите, насичания, дроп и така нататък. 

преди 5 часа, RagnerBG написа:

Печенето изисква доста подготовка. Задължително се разпояват кондензаторите, евентуално конекторите и всичко, което има запалими, или стопяеми компоненти.

Това не е толкова вярно. Реално се пече при 210 градуса за 10 минути и се оставя да изстине около половин час. Никакви пластмаси не се стапят, най-много да почнат да жълтеят. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Всъщност, прав бях аз.

О... всъщност да. :D 

Пастата е МХ-2 на Арктик. Сложих тъничък Х и го размазах с радиатора. Отстрани сложих мънички точки, защото дотам реазмазването не достигна. Накрая, обрах излишното количество от радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yordan Videnov написа:

О... всъщност да. :D 

Пастата е МХ-2 на Арктик. Сложих тъничък Х и го размазах с радиатора. Отстрани сложих мънички точки, защото дотам реазмазването не достигна. Накрая, обрах излишното количество от радиатора.

Е дай някакви температури при тестове де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yordan Videnov написа:

Не, този е за стандартен fan конектор като на дъното. На видео картите конекторите са по-малки.

преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Е не е мит.

Мит е. Не отстранява никакви проблеми, просто се нагрява графичният чип и на някаква магия живее още известно време, преди да умре напълно.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, hudyr написа:

Не, този е за стандартен fan конектор като на дъното. На видео картите конекторите са по-малки.

Мит е. Не отстранява никакви проблеми, просто се нагрява графичният чип и на някаква магия живее още известно време, преди да умре напълно.

Че то и нова да вземеш, пак умира след известно време. Но поне печенето може да ти даде възможност докато събереш пари, да играеш. Дори пак да се прецака, има и възможност за второ печене. А и като я опечеш, няма да и дадеш зверски волтаж пак, нали? Според мен по-големият проблем на подобни карти е моралната им старост, както и разбитото вече охлаждане. Обикновено доста бучи след толкова години експлоатация. А това не е приятно.  Е те затова от 3-4 години прилагат и пасивното охлаждане масово.  Пазят се лагерите на вентилаторите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Че то и нова да вземеш, пак умира след известно време.

Не разбирам защо сравняваш вероятност за дефект в нов продукт и стар, умиращ графичен чип? Едно е да си купиш видео карта и тя да даде дефект, при което гаранцията те спасява, друго е да получиш n-годишна печена видео карта, чийто графичен чип вече толкова нагряване и охлаждане е видял, че вече е с единия крак в гроба. Фурната НЕ Е метод за отстраняване на проблем, а метод за отлагане на неизбежна смърт(както ти сам си го каза, колкото да се оттървеш). Няма смисъл да се спори колко може да изтрае тази или онази печена карта, винаги е различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, hudyr написа:

Не разбирам защо сравняваш вероятност за дефект в нов продукт и стар, умиращ графичен чип? Едно е да си купиш видео карта и тя да даде дефект, при което гаранцията те спасява, друго е да получиш n-годишна печена видео карта, чийто графичен чип вече толкова нагряване и охлаждане е видял, че вече е с единия крак в гроба. Фурната НЕ Е метод за отстраняване на проблем, а метод за отлагане на неизбежна смърт(както ти сам си го каза, колкото да се оттървеш). Няма смисъл да се спори колко може да изтрае тази или онази печена карта, винаги е различно.

Въпросът в тая тема бе, че температурите са високи, а те не са от самото печене, а от действията, последвали преди или след това. Няма как една такава карта да вдига 100 градуса почти. Това бе хладна карта навремето като се появи. Доста хладна!

И ако ще чипа да не издържи, то температурите няма как да са такива!!! Разбираш ли какво казвам???

Наистина, учудвам се, колко разбирачи има в тоя форум. Ама нищо, че и месец не са имали подобни видеокарти. Аз имам такава карта от 2010 година и още си я слагам понякога за някой тест. Знам какво представлява, какво може след клок, колко шуми, колко се клоква и куп други неща. 

И между другото, мразя да продавам видеокартите си. Затова си ги и колекционирам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде почнахме го на кой какво имал и нямал. НИКЪДЕ НЕ СЪМ КАЗВАЛ, ЧЕ ПЕЧЕНЕТО МУ Е БИЛ ПРОБЛЕМЪТ НА АВТОРА! ТОЛКОВА ЧЕТЕШ. Виж какво е писал назад авторът, вместо да ми разгръщаш какво знаеш за лелята на стринката на вуйчото... Грам не ме интересува дали картата му е била печена или не, точно защото резултатът ПРИ ВСЕКИ Е РАЗЛИЧЕН, без значение дали е 2 дена, 2 месеца или 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата е била в не-работещо състояние и е закрепена след печене, а след това автора си играе игрички - значи не е имало нужда от печене. Дадена карта може да не работи в дадена конфигурация по ред причини. А това че някой си е решил да я пече, не значи че е имало нужда. След като е печена и закрепена, картата пак ще си държи старите температури. Няма да започне да грее повече понеже е печена. Не е забременяла във фурната. Иначе проблема с охлаждането може да е в следствие от това че някой такъв майстор е пипал по охлаждането. За това се опитах да посъветвам и автора да не го прави. Иначе ако е имало студена спойка или подобни може да се оправи с печене и да работи с месеци, дори години ако не се тормози. Отлепен видеочип може само да се закрепи и при първата тежка игрова сесия отива в кофата.

Иначе по моите съвети -

картата едва ли е била печена след като играе игри и я тормози че да се пържи - автора: картата е печена (с това да беше започнал темата)

по-добре недей да пипаш охлаждането - автора: смених пастата и има подобрения. Това било решението. 

подобри въздушния поток в кутията и не се занимавай с глупости - автора: ще си направя саморъчно охлаждане на картата и ще вържа вентилатора към контролера за вентилатора на процесора.

до 80 градуса е нормално за тази карта под очевидно пълен товар при игри (без натоварване 40 градуса) - автора: картата ми казват че е хладна и демек трябва да е 40 градуса под товар, ще вържа със свински опашки алуминиев радиатор и вентилатори по него. 

няма какво да ги гледаш напреженията при положение че не си ги пипал - автора: намалих напрежението и паднаха температурите (няма нищо по-логично от това) 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ знам дали проблема е решен но скоро един познат си реши проблема на неговата 750ка,вентилатора спираше и се форсираше до 100% след малко побългаряване и свински опашки стана с 92милиметров и си реши проблема.
А за печенето аз "готвих" една 9800ка 2 пъти и след последния път изкара доста време но после сглобих нова конфигурация и я пенсионирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом картата е печена е ясно положението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто и свалих волтажите и мегахерците, пипнах скоростта на вентилаторите и така. Колкото да не вдига повече от 80 градуса. 

П.С. Случайно да имате информация кога ще се пуксат нови карти? 

Редактирано от Yordan Videnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...