Премини към съдържанието
kurana

Виваком VDSL 50 мбит през медна свързаност?

Препоръчан отговор

От скоро на сайта на Виваком се предлагат пакети през медния кабел с 30 и 50 мбит доунлоад и 10 мбит ъплоуд. Това може да е само някакъв вид VDSL, защото друг стандарт през медната жица не предлага такива високи скорости. Обаче няма никаква информация къде го предлагат тоя VDSL. В магазините на Виваком цари пълно недоумение какви са тия пакети и къде могат да се инсталират. Та въпросът е кога ще ги има в София, защото единствената информация която намерих за тях в нета е че били някакъв бета тест в няколко малки града, вярно ли е?

Редактирано от kurana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, услугата е VDSL и ще започне да се предлага. Където има възможност клиентите ще бъдат уведомени. Имай малко търпение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ще чакам. Щом съм толкова години клиент на Виваком може да се каже че съм от търпеливите. Но има ли някой малко информация от кухнята?

-кой модел рутер се раздава с VDSL-а им? Предполагам пак някой Huawei?
-IP адресите статични или динамични са?
-и най-важния въпрос, може ли да се докопа човек до PPPoE паролата в рутера както това ставаше при ADSL рутерите? Щото ако не може ще си остана на ADSL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, kurana написа:

Добре, ще чакам. Щом съм толкова години клиент на Виваком може да се каже че съм от търпеливите. Но има ли някой малко информация от кухнята?

-и най-важния въпрос, може ли да се докопа човек до PPPoE паролата в рутера както това ставаше при ADSL рутерите? Щото ако не може ще си остана на ADSL

И какво мислите че ще постигнете ако имате достъп до паролата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си инсталирам собствен рутер с много повече възможности, както съм направил в момента.

EDIT: ОК, Виваком са пуснали списък на сайта си къде имат VDSL. Става дума за 4 села плюс Драгоман и град Искър. :whist: Явно ще трябва да чакаме още няколко години докато еволюцията достигне до широкия кръг от потребители.

Редактирано от kurana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 1.11. пускат VDSL в Кресна, Якоруда и други места, списъкът е обновен. Обаче като цяло доста бавно стартират. И не става ясно кога ще го има в София и дали изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, kurana написа:

И не става ясно кога ще го има в София и дали изобщо?

И какъв е смисъла да го пускат в София, където има много други възможности? Не съм чувал за квартал на София в който да няма поне две възможности за високоскоростен интернет. И това без да се брои 3G/4G мобилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.10.2017 г. в 12:43, kurana написа:

VDSL е просто подобрена версия на ADSL. Нещата ще си бъдат същите, просто скоростите ще са много по-добри ( особено тази на upload). Модема естествено ще бъде такъв, който поддържа VDSL технологията. Дали ще е HUAWEI или друга марка ще се види в последствие. 

И не знам за какво ти е PPPoE паролата.

на 6.10.2017 г. в 12:46, kurana написа:

Ще си инсталирам собствен рутер с много повече възможности, както съм направил в момента.

EDIT: ОК, Виваком са пуснали списък на сайта си къде имат VDSL. Става дума за 4 села плюс Драгоман и град Искър. :whist: Явно ще трябва да чакаме още няколко години докато еволюцията достигне до широкия кръг от потребители.

Ами слагай си рутер след модема и си го настройвай. Какво ти пречи.

преди 14 часа, oavramov написа:

И какъв е смисъла да го пускат в София, където има много други възможности? Не съм чувал за квартал на София в който да няма поне две възможности за високоскоростен интернет. И това без да се брои 3G/4G мобилен.

Ще се пуска там, където медните чифтове са добри. Вече компанията си преценява. А че възможности има това си зависи от потребителите.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

И не знам за какво ти е PPPoE паролата.

Ами слагай си рутер след модема и си го настройвай. Какво ти пречи.

Не е толкова просто. Като оставим настрана че ще имам две кутии които ще ми горят два пъти ток излишно, знаем че Виваком модемите са пълни боклуци и не пускат нормално портове и трафик както ни се иска. Куцото им настройване през contact.bg не помага ако искаш да си настроиш смисленo ASTERISK или да си пуснеш нормален VPN отзад. А рутери от по-висок клас си ги имат тия неща вградени.

По темата: медния ми чифт е идеален, но се опасявам, че тъй като до нашата кооперация пуснаха и GPON VDSL така и няма да пуснат. Може даже и да спрат един ден ADSLа за да изнудват хората за оптиката им. Все пак са монополисти и могат да си правят каквото си поискат. А в Сърбия вече пета година откак масово навлезе VDSLa, да кажеш че там са много напред с технологиите, не са. Ама нещата не се случват толкова мудно като у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, kurana написа:

Не е толкова просто. Като оставим настрана че ще имам две кутии които ще ми горят два пъти ток излишно, знаем че Виваком модемите са пълни боклуци и не пускат нормално портове и трафик както ни се иска. Куцото им настройване през contact.bg не помага ако искаш да си настроиш смисленo ASTERISK или да си пуснеш нормален VPN отзад. А рутери от по-висок клас си ги имат тия неща вградени.

По темата: медния ми чифт е идеален, но се опасявам, че тъй като до нашата кооперация пуснаха и GPON VDSL така и няма да пуснат. Може даже и да спрат един ден ADSLа за да изнудват хората за оптиката им. Все пак са монополисти и могат да си правят каквото си поискат. А в Сърбия вече пета година откак масово навлезе VDSLa, да кажеш че там са много напред с технологиите, не са. Ама нещата не се случват толкова мудно като у нас.

Оптиката е в пъти по-добра от VDSL така че не виждам какъв е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами един проблем е начина по който я инсталират. Всеки гамен който влиза във входа може с една ножица да ми клъцне оптичния кабел. Друг проблем може да е фиксираното IP. Някои хора не искат фикс адрес, все още динамичния има някои предимства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Петко Цанков
      Колеги, как трябва да настроя антената от Виваком на Булсатком? 

Благодаря на всички които се отзоват! 
    • от GhostRider69
      Здравейте! Търся най - доброто, което може да се намери в сайта на Виваком, на изплащане (до 20лв някъде, може и малко отгоре), с план Smart S+. Благодаря предварително!
    • от mihaylovski
      Здравейте от 3 месеца интернетът ми е лош и прекъсва на интервали 5,10,15 мин. гасне DNS и Internet и след 1,2 мин. пак идва в повечето случаи слаб. Звънях на Виваком  2 пъти първия път абсолютно нищо не направиха дойде някакъв интернет за 15 мин. и след това пак същата работа.
      Вторият път ми донесоха 1 модем в интерес на истината аз имам 3 такива...та включихме го,зареди всичко добре,но интернет мн-слаб пробвахме да заредим клип и нищо не стана следователно те ми казаха,че няма как да има повече интернет във съответното ми село.
      Интересното обаче е,че един приятел  1 улица под мен със същият интернет на виваком няма никакви проблеми моят прекъсва неговият не което ме кара да мисля,че има проблем със кабелите при мен.
      НЕЩА КОИТО СЪМ ОПИТВАЛ:
      1-  4 различни модема 3 от 1 вид мисля,че по-стар и 1 по-нов с които ми е най-добре.
      2-  Рестарт на модема.
      3-  Оголване и свързване на кабелите отвън които бяха окислени (интернетът се оправи за 1,2 дни и после пак същото).
      4-  Преинсталация на Windows-а 3 пъти + инсталиране и сканиране с Антивирусна програма.
      5-  Google DNS (8.8.8.8 / 8.8.4.4)
      Speedtest снимка:
      https://s10.postimg.org/qkmhj46nd/Speedtest.jpg

Аз не търся "СУПЕР ИНТЕРНЕТ" просто искам да е такъв какъвто беше преди 2,3 месеца и да спре да прекъсва по 30 пъти на ден.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте! Днес получавам следния СМС от номер 1421: 

КАТЕГОРИЧНО Аз подобна услуга не съм активирал!!! Проверих в сайтът на "Виваком" и там пише следното "Абонирайте се със SMS с текст START  NOVINI  на кратък номер 1421" Както виждате по-горе в хронологията на телефона ми ,подобен СМС за активиране на услугата към 1421 изобщо не е изпращан. 
      Обадих се ,разговарях със служител на "Виваком" ,на който ясно заявих ,че подобна услуга не съм активирам ,а тя започна да ме уверява ,че това не била услуга на "Виваком" и да ме пита ,сигурен ли съм ,че не съм активирал подобна услуга чрез интернет. Аз категорично заявих ,че не съм. От там нататък ми бе препоръчано да изпратя СМС с отказ на същия телефон. Направих го ,но на края на другия месец ,вероятно въпросната "услуга" ще фигурира в сметката ми ,плюс СМС за отказ ,което аз не възнамерявам да платя. 
      Ако има и други потърпевши на подобен вид измами ,с удоволствие може да се разберем да подадем колективен съдебен иск. В крайна смета има деца и възрастни хора ,които дори не биха реагирали в подобна ситуация. Това в крайна сметка е една крупна измама. 

• от Game Mottder PRO
      Здравейте, имам въпрос и се надявам да ми отговорите и помогнете. Не мога да използвам максималната скорост на интернета си. Към Виваком съм и съм с рутер. Преди около 9 месеца подписах нов договор, понеже си купувах нов смартфон. Договора включва интернета, мобилните данни от сим картата и телевизионния пакет. В стария договор скоростта на интернета е била 10 mbps и съм си свалял с 1 мб, което мисля, че е нормално. Според новия договор обаче се увеличава скоростта на интернета на 20 mbps, а телевизионния пакет от най-малък става стандартен + нова сим карта, заради телефона. Така до тук добре, каналите се увеличиха значително, от телевизията нямам оплаквания, скоростта на интернета обаче вместо да се учеличи и да свалям с около 2,5 MB (20 mbps), аз свалям по-бавно от преди (1 mb) , сега свалям със 700 кб , повече от 800 кб не е качвало. Една вечер свалях един торент и скоростта стигна до 2,5 mb  и бях много доволен, обаче беше за малко и после си се върна старата скорост. Когато правя тест за скоростта изчислява 6,13 mbps и наистина с толкова си свалям, обаче трябва да е 20 mbps , имате ли идея от какво може да е и как да се оправи?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.