Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам таблет ползващ андроид,след това си взех клавиатура-калъф с кабелче.От клавиатурата пишех на кирилица.Натиснах някакво копче и на екрана ми се появиха мисля езикови настройки,направих някакви промени от екрана и вече пиша за жалост от клавиатурата само на латиница,а от екрана на двата езика.Като вляза в езиковите настройки от самия таблет,само там ми променя езиците.Някой може ли да ми помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На клавиатурата трябва да има опция за смяна на езика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако беше написала с какъв таблет си и коя версия андроид си? 

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами например не знаех,че модела на таблета е от значение,сега ще го видя.Нз дали е важно,но калъфа е малко голям за него,но може да се ползва.Хуауей 6.0

Със сигурност има клавиш,но щом не помня кой съм натиснала и ако разбирах от техника,нямаше да моля за помощ и щях сама да си го оправя.Опитах всичко в настройките от таблета,но нали ми променя само за него.Мога и да снимам клавиатурата,ако помогне :)

Друго инфо полезно нямам познат,на който професията му е такава ми каза,че клавиатурата е от сложните и главно върши работа за стойка,малко са комбинациите с клавиши и повечето трябва да се разхождам по дисплея,но поне при гледане,четене и писане ще ми е по-удобно стига да си върна българския.Спомена,че предимно борави с уиндоус

Редактирано от Добринка Веселинова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на таблета както и модел на клавиатурата. На нея трябва да има клавишна комбинация за смяна на езика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е модела на таблета го казах,на клавиатурата как да го разбера какъв е,а клавиша беше само един,изкочи ми меню и от там нещо промених....никой не ми е казвал,че имат значение моделите на устройството и на клавиатурата тефтерче.Явно нищо няма да стане,мн сложно се получава.Благодаря за помощта.С клавишни комбинации знам,че се отварят иконите и се сменяват като слайдове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не пробваш с един reset до фабрични настройки, може да излезе (и ще излезе) менюто за клавиатурата.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да ми изчезне всичко от таблета,което съм качвала,ако дам фабрични настройки и ако/като се появи въпросното меню къде и какво трябва да избера,за да сменя само езика на клавиатурата отново на български,без да променям тези на самия таблет и сигурно ли е,че ще се получи,а не само да си щракам като пиянистка.Все пак говорите с напълно бос човек в тази материя.Не искам да го прецакам още повече :),накрая май ще си пиша само от екрана както в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако таблета е купен в България трябва да има бг меню, а за всички данни има облаци, включително Google Disk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момчета за старанието и извинете,че толкова дълго ви занимавах с моя въпрос.Явно е вярна приказка за неволята.Всичко е закупено в България,не ми трябваха нито марки и версии,нито модели или външни клавиши,а инат и налучкване от езиковите настройки,всичко направих на бг,което видях.Даже не помня къде влизах.С налучкване и го развалих.Три дни се мъчих,но успях.Обаче много трудно се пише и всичко е един цвят.Не трябваха и заводски настройки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
    • от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели! Поздрави за годишнината на Калдата!
      Наскоро инсталирах Xenialpup64 7.5. Работи доста добре, но "забравя" настройките за избрана клавиатура, добавен език, неговият вариант и клавишните комбинации за смяна на подредбата. Настройва се добре, работи до края на сесията, но след рестарт иска нова настройка на гореописаните опции.
      Моля, помогнете, но ако може с по-детайлно описание, тъй като не се смятам за IT-специалист.
      Благодаря предварително!
    • от Svetlio88
      Здравейте! Искам само да спомена, че доскоро бях върл привърженик на Windows операционни системи и персоналните компютри и понеже съм малко традиционалист, таблетите и смартфоните ги нямах за нищо. Да обаче, от известно време се запалих по мобилните устройства и Андроид операционните системи и вече обмислям да взема първия си таблет. На първо време ще ми е нужен за сърфиране - искам да заменя постепенно лаптопа с таблет!
      Искам да ме насочите какво да гледам при избора на таблет, кое е важно и кое не. И така... бюджета ми е до 400-450 лв. Основното ми изискване е таблета да е с голям дисплей - 10.1", тъй като смятам, че смартфона е добър заместител на по-малките таблети и е безсмислено да купувам по-малък. 
      Имам страшно много въпроси:
      1. Коя марка мислите е по-надеждна: Acer Iconia One 10, ASUS ZenPad или Lenovo Tab (2, 3 или 4). Това са трите марки и модели, към които съм се насочил, предвид ограничения ми бюджет и изискването за голям дисплей. Tака например гледам, че Acer Iconia са доста по-евтини от ASUS ZenPad със същите параметри?! Освен това бих се кефил на таблет с бял панел, понеже всичката ми техника е черна. А тези модели имат и бели 
      2. Трябва ли таблета да е с Android 7 Nougat? Имам предвид важно ли това да се гледа при избора? От горните модели има такива, които са с тази версия, но има и много модели, които са с Android 6.0 Mashmallow. Принципно аз се целех в Nougat, но моделите с него са ограничени. Ако пък купя таблет с Андроид 6 Mashmallow ще се обнови до Nougat с опцията за актуализация, която е в настройките?
      3. Все пак има ли някакви предимства да купя тяблет с Windows? 
      4. Оправдано ли е да дам по-голяма сума за таблет, които поддържа 4G?
      Ще съм благодарен ако ми препоръчате конкретен модел  
    • от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от Radoslav Stefanov
      Здравейте,
      Намерих обява за един таблет, предлаган от заложна къща. Устройството от към документ изглежда е изрядно -  присъства фактура, гаранция, касова бележка, и серийните номера съвпадат. Цената му не много ниска, за да предизвиква съмнения. След разговор с продавача разбрах, че таблетът е бил закупен на изплащане, и най-вероятно собственикът не го е изплатил. Дори присъства и документ за лизинг към банка. 
      Въпросът ми е, има ли някаква опасност да го взема? Фактът, че може да не е изплатен ме притеснява, дори аз да нямам общо с (евентуално) неизплатените пари.
      Благодаря ви!
      Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.