Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Налага ми се да купувам лаптоп ,който ще се ползва за фотошоп,илюстратор,индизайн,премиер ,афтер еффектс ,сони вегас и подобни.  

Трябва да може да се работи едновременно с последните и бъдещите версии на  премиер и афтер ефектс примерно. Главно за видеообработка и графики ще се ползва.Да не кляка като му отвора прелиер и а.ефектс едновременно ...

Харесал съм lenovo y520 но май надвишава бюджета ми.  Дали може да се намери нещо за 1500-1700 лв.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай да е с i7 последно поколение и много RAM. SSD-то също е плюс. Задължително да има дискретна видео карта, колкото се може по-нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демак всичко да гледам :D . Така казано са ми ясни тези неща. По скоро попитах ако някой знае точен модел за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избираш от опциите да ти показва задължително IPS със SSD и само 4 ядрени I7 и I5. Резултата е това - 

https://laptop.bg/laptops-all?utf8=✓&price_btw_all=all&search[price_gte]=&search[price_lte]=&brand_id_in_all=all&type_laptop_id_in_all=all&used_for_type_id_in_all=all&basic_color_id_in_all=all&search[cpu_type_id_in][]=5&search[cpu_type_id_in][]=18&ram_type_capacity_id_in_all=all&vga_type_id_in_all=all&hdd_type_size_id_in_all=all&ssd_size_id_in_all=all&display_size_type_btw_all=all&display_type_id_in_all=all&resolution_size_id_in_all=all&battery_type_id_in_all=all&weight_type_btw_all=all&os_type_id_in_all=all&warranty_size_btw_all=all&search[ssd_eq]=1&search[ips_display_eq]=1&per_page=25&search=promo_asc

п.с. Актуалните процесори почват с цифрата 8 съответно 7 и надолу са по-стари. И с уточнението че по-старите 4 ядрени I5 са без хипер-трейдинг.

https://ark.intel.com/compare/124967,124969,122589,124968

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега се спрях на тези 3 модела.
 Само НР=то е употребяван ,но е с 4 ядра на  I7 ,доволно количество рам (предполагам  това,че е ддр3 и с по-ниска скорост няма да е голям проблем?),голямо ссд 256гб,обаче не видях да има хард диск и някакво видео (не ги разбирам).Ако няма хард за сторидж ще е малко странно и много неудобно.
Понеже мисля него да взема,имам 3 въпроса за да съм сигурен,че това точно ще ми свърши работа.
1. Процесора Quad Core i7-4800MQ по-малко производителен ли е спямо асуса със Core i7-7500U Kaby Lake Dual-Core?Питам за осезаема /реална разлика,не тази на хартия и на тестове.
2. Ако трябва да сравним трите лаптопа
HP

LENOVO

ASUS
Кой според вас е най производителен за едновременна работа с няколко тежки програми за видео монтаж?
3.Пак от трите кой е с най-силна видео карта,че тях не ги разбирам хич?
Сори че само питам,но не искам да си изпукам парите събирани маса време за нещо което няма да ми върши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса е с 2 ядрен процесор и въобще не го гледай. Горе съм ти дал линк за лаптопи с 4 ядрени процесори със SSD и IPS все основни характеристики за подобна машина.

Вече кой точно ще е зависи от парите. Леновото което гледаш не е лошо а цената му е такава заради липсата на SSD иначе щеше да е 250 лв. отгоре.

п.с. HP-то изглежда добре но не бих дал толкова пари за втора ръка лаптоп никога.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP-то е правен за тая работа. Единствено с него се рисуква, че е втора ръка. Но реално ще е чувствително по-производителен от другите (най-вече Асуса). На HP-то за 100-120лв може да се сложи допълнителен хард диск за сторидж на мястото на оптичното устройство, каквото така или иначе няма.

Ако HP-то е читава бройка, то това е възможно най-добрият избор. В противен случай си пускате филтрите за 4-ядрени i5 и i7 и взимате нещо. SSD и IPS технология за екрана е супер. Колкото повече РАМ, толкова повече РАМ (това е и една от причините HP-то да е адекватен избор).

На въпроса за видеокартите се отговаря по-трудно. HP-то например е с професионална видеокарта, която би трябвало да е оптимизирана точно за такива операции. Други видеокарти обаче може би ще са по-бързи като цяло, защото ще са с по-нови технологии и ще компенсират тази разлика. Със сигурност по-новите ще са по-добри за игри. Дали е добро дадено видео? Колкото са му по-големи цифричните, толкова е по-яко. Пример за Леновото Видеокартата е 1050 като номер. 10 е поколението, а 50 е класа. Т.е. това видео е от последното поколение на Нвидиа (предходните са 9,8,7,6 и т.н.) и е среден клас. При АМД видеокартите нещата са подобни. Съответно трябва да си направите проучване, кое видео ще ви свърши работа за вашите цели.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vankata4
      Здравейте, изтеглих си adobe premiere pro cc 2015 от замундата, инсталирах я, но нещо не ми тръгва - излиза ето това:

Няк'фи идеи? :)

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.