Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

След инсталация на нова операционна система и след инсталиране на всички необходими драйвери (Windows 8.1) блутута на лаптопа ми просто не работи и не ми засича блутут колонката.

Пробвах какво ли не, от инсталиране на поне 10 вида драйвери включително тези препоръчани на сайта на производителя до това да си играя в services.msc, животното просто не иска да работи и си нямам и на идея къде е проблемът. Модела на лаптопа е Lainovo B5400 20278 а колонката която искам да свържа е Bose Soundlink mini 2, но няма как да е от колонката тъй като я свързвам с смартфона без проблем. До сега не ми се е случвало подобно нещо а уж използвам една и съща операционна система, едни и същи драйвери да не говорим че и в една и съща последователност ги инсталирам. Благодаря ви предварително.

PS: На уиндолса всички автоматични ъпдейти са инсталирани, така че няма как да е от това.

Редактирано от De Santa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BT инсталиран ли е правилно и видим ли е в диспечера на устройствата?

Ако пробваш да го свържеш с телефона откриват ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече инсталиран ли е правилно? До колкото съм запознат след чиста инсталация на уиндолс се теглят драйвъри от сайта на производителя за да може да работи блутута. В device manager блутута си работи правилно уж но просто не може да намира устройства както не може и да бъде намиран. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://pcsupport.lenovo.com/bg/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-b-series-laptops/lenovo-b5400-notebook/20278/downloads

Драйвери от тука тегли, надявам се? Други устройства вижда ли компютъра - примерно смартфон, който е направен ВИДИМ за устройството? Също на колонката включваш ли режим да може да се търси от други устройства?

https://stackoverflow.com/questions/11644639/how-to-connect-a-bluetooth-device-in-windows-8

Правиш ли всичко, както е описано тука (най-долу)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Радослав Матев написа:

https://pcsupport.lenovo.com/bg/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-b-series-laptops/lenovo-b5400-notebook/20278/downloads

Драйвери от тука тегли, надявам се? Други устройства вижда ли компютъра - примерно смартфон, който е направен ВИДИМ за устройството? Също на колонката включваш ли режим да може да се търси от други устройства?

https://stackoverflow.com/questions/11644639/how-to-connect-a-bluetooth-device-in-windows-8

Правиш ли всичко, както е описано тука (най-долу)?

Да общо взето това е което направих и това е сайта от който теглих драйверите. Не ми е за първи път да инсталирам уиндолс, и 7 съм инсталирал и XP и линукс и 10 и никога не съм имал такъв проблем. А въпросния лаптоп го имам от 1 година и от тогава поне 3 пъти съм слагал същият уиндолс по същия начин и със същите драйвъри и никога не съм имал проблем, блутута винаги си е работил както си трябва. Отчаян ход но пробвах да инсталирам драйвъри за различна операционна система :D и това не стана...  язък че съм взел колонка за 500лв и не мога да я вържа за гейминг :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна работа, по принцип на лаптопите адаптера за WIFI и Bluetooth е един, освен да пробваш да го смениш, не са скъпи. Но щом работи WiFi, освен нещо да има несъвместимост с драйверите незнам какво друго може да е. Пробвай с Windows 10.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Радослав Матев написа:

Странна работа, по принцип на лаптопите адаптера за WIFI и Bluetooth е един, освен да пробваш да го смениш, не са скъпи. Но щом работи WiFi, освен нещо да има несъвместимост с драйверите незнам какво друго може да е. Пробвай с Windows 10.

Лично мое мнение е че Win10 е пълен боклук... много ми харесва дизаина и перформанс в гейминг и тн. обаче е пълен с бъгове, бавно работи понякога и когато го натовариш малко дава кофти сини екрани, тествал съм го не веднъж оригиналния от сайта на Microsoft. Колкото до блутута сигурен съм че не е хардуерен проблема и съм почти обеден че ако пак му сложа нов уиндолс ще се оправи ама не ми се занимаваше, исках да го оправя без нов уиндолс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами незнам какво си тествал на Windows 10, но аз го ползвам откакто е излязъл (официално, не бета версии), вече на четвърта машина, имам и приятели, които го ползват и нито един не е имал нито син екран нито бъгове. Работи си доволно бързо и без проблеми. Това, че си имал сини екрани - или си ползвал стара/бъгната версия, или си имал проблеми с хардуера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така доколкото виждам уж всичко е наред. Обаче пробва ли с Fn+F5 ( по спомен така беше бутона) за включване и изключване на блутута? И ако искаш прати един скрийн шот на Manage/Device Manager.

kaldata.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да сканираш с Troubleshooter и какво върна?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.10.2017 г. в 18:48, De Santa написа:

До колкото съм запознат след чиста инсталация на уиндолс се теглят драйвъри от сайта на производителя за да може да работи блутута.

Зависи от устройството. За тези, които аз съм ползвал, "Линдолс" сам си инсталираше драйвърите и устройството заработваше.
Пробвай да сложиш устройството в друг USB порт. Някои лаптопи имат точно определен порт за Блутуут и ако го сложиш в различен, не го откриват. Същото е и с флашките при лаптопите. Не знам защо са направени така, това е голяма простотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този блутут въобще работил ли е някога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.