Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля за малко съдействие ,  може ли  по конкретно и ясно да ми обясните  какво точно е  ГПР - Годишен процент разходи , и значението различно ли е за отделните банки или е общо приет термин за всички банки . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, loranst looa написа:

Моля за малко съдействие ,  може ли  по конкретно и ясно да ми обясните  какво точно е  ГПР - Годишен процент разходи , и значението различно ли е за отделните банки или е общо приет термин за всички банки . 

Най-общо казано ГПР включва всички разходи по кредита изразени на годишна база от общия му размер. Основното е ГЛП(годишен лихвен процент) и някои съществени разходи като такса за кандидатстване(одобрение), такса за откриване и поддържане на разплащателна сметка, такса ангажимент(ако не усвоиш кредита навреме). В зависимост от кредита и договорката м/у клиента и дружеството може да има няколко вида застраховки. И още много други неща според зависи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от plmen88
      Здравейте,
      Някой имал ли е вземане даване с Търговска Банка Д? В сайта им имат добро предложение за ипотечен кредит (финансират до 100%), но на скоро чух изобщо за тази банка. Някакви мнения?
    • от WhiteTooth
      Здравейте ,тъй като скоро навършвам пълнолетие съм почти сигурен че ще имам нужда от малко пари за да си заплатя шофьорските курсове ,както и да си взема свой личен автомобил. Въпроса ми е прост и сложен едновременно ,искам да изтегля заем (който няма да е голям) ,може би до 1000лв ,като съм наясно че няма да покрият автомобилчето ,а само книжката. Искам да разбера от къде да взема този кредит без да се набутам яко ,в смисъл ,без да е огромна лихвата и ако закъснея с няколко дни или един месец да не получа "заплашително" съобщение на мобилния "ВНИМАНИЕ 'ШИ ТА ДЪДЕН НА СЪДИЯ ИЗПЪЛНИТЕЛ Ш'ОТО НЕ СИ НИ ДАЛ ПАРИ ЗА ЛЕБЕЦ" ,схванахте какво имам в предвид.
      Всяко мнение ще ми бъде полезно за взимането на подобно решение.
    • от Келеш Ага
      Здравейте моля да ми простите ако въпросите които ще поставя ви изглеждат лаишки и смешни , но просто ми е нужна информация.

Искам да започна свой собствен бизнес , искам да си направя магазин за черна техника предимно за телевизори , компютри , монитори , таблети , може и смартфони . За целта предполагам ще ми бъде необходим кредит за който ще трябва да кандидатствам пред съответната банка  която реша , главният проблем пред който ще се сблъскам е фактът че от 2 г съм безработен и съответно това може би ще спъва доста нещата , защото може да породи недоверие в евентуалния кредитор. Преди време бях чувал за някаква програма на едно от  двете служебни правителства не си спомням кое точно , за отпускане на  Бизнес кредити за безработни с което да се стимулира предприемчивостта на хората които дълго време нямат работа , но имат желание да стартират собствен бизнес. Сега в настоящият момент не съм сигурен как стои въпрос с този тип финансиране , но имам желание ако има някаква такава програма да кандидатствам по нея . Другото което е може би важно да уточня , е фактът че аз нямам никаква собственост на мое име нито движима , нито недвижима и това предполагам също може да бъде пречка , но така или иначе моля да ми дадете правилна  насока  как да започна свой собствен бизнес , защото пазарът на труда е страшно свит и навсякъде се назначават хора предимно с шуробаджанащина . За това искам аз сам управлявам живота си , а не да разчитам на субективни фактори от които да завися.   

• от Alexander..
      Привет След около месец навършвам пълнолетие и искам да си открия банкова сметка и имам няколко въпроса:

Коя банка бихте ми препоръчали ?

С дебитна карта мога ли да пазарувам онлайн, да плащам на пос терминал и да ми превеждат пари на нея ?

Може ли от сметката ми автоматично всеки месец да си плащам телефона например ?

И мога ли да превеждам онлайн пари към други сметки ? Достатъчно надежно ли е ?

Благодаря на отзовалите се
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.