Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги помагайте, топло духа само от двете духалки които са над радиото. Навсякъде другаде духа студено, автомобила е Toyota RAV4 2003г. Някой ако е имал подобен проблем, ще съм му благодарен ако сподели как го е решил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, ДзВяРа! написа:

Колеги помагайте, топло духа само от двете духалки които са над радиото. Навсякъде другаде духа студено, автомобила е Toyota RAV4 2003г. Някой ако е имал подобен проблем, ще съм му благодарен ако сподели как го е решил.

Задръстена система. Караш в сервиз!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах, от двете духалки които са над радиото си духа топло, че дори и пари. Но като прехвърля да духа на стъклото, спира да духа от духалките които са над радиото и духа студено на прозореца. Долу във краката пак духа студено от ляво и от дясно на стъклата пак студено. Има някакъв друг проблем, аз затова и питам, някоя клапа ли не отваря незнам. Във сервиза ми искат 900 лева за ново радиаторче за парното + 100 лева за смяната!:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радиаторчето е на ред щом отдава топлина. Клапите са проблем и ще се разбере какъв точно е след сваляне на таблото. Не ми се рови за да разбера по какъв начин се управляват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес кай-накрая един майстор ми обясни какъв е проблема. Клапите, върху тях имало залепен дунапрен който уплътнява. При мен на някоя клапа този дунапрен се е разпаднал и смуче въздух от там, въздух който не минава през радиатора. Сваляне на таблото и нов дунапрен на всички клапи трябва да реши проблема. Сега нямам време за подобни операции, но след като накарам парното да заработи ще ви споделя как точно е станало. Няма да го правя аз разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дунапрен на топло не държи а по тези въздуховоди се движи 80 градуса топлина. Обикновено е пластмасова клапа с гумено уплътнение. Топлото ти минава през радиаторчето и ти духа само в едно положение, защото не работи клапата за да го насочи на друго място. Прецака ли се клапа е механичен или електрически проблем. Все още не съм ти разглеждал парното дали е с електрическо управление или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/8/2017 в 21:32, nikolela написа:

Дунапрен на топло не държи а по тези въздуховоди се движи 80 градуса топлина.

На VW клапите имат кръгли дупки, които са закрити с дунапрен и едно тънко найлонче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.