Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Купих си Монитор, Asus VC239H-W, 23" WLED IPS 9 https://www.pazaruvaj.com/monitori-c...0313/#opisanie
Проблемът е, че не мога да му изкарам звука и със сигурност е в свързването т.е. някой кабел.
Мониторът пристигна с два кабела - VGA и DVI
Нали си избираш само единия начин - или свързваш с DVI или с VGА или греша защото при рестарт ми изписва No VGA sad.gif
Ползвам вградената видео карта на процесора G4600 и чак сега видях, че на компа нямам HDMI за минитора...свързал съм го само с VGA

Нямам жакче!

Ако купя кабел HDMI - DVI ще тръгнат ли колонките на монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало в комплекта на монитора да имаш подобен кабел, който да включиш на гърба на монитора в съответната букса и в зелената букса на звуковата карта на гърба на компютъра. По видео кабелите, няма да извадиш звук от монитора. Те са само за видео сигнал при мониторите. Също така, няма да си очарован от звука от тези вградени колонки. Дори колонки от 15-20лв. свирят в пъти по-добре от тези вградениете, но ако няма други налични, вършат някаква работа все пак :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето съвременни монитори с вградени колонки, нямат аналогов аудио вход! Не е инеобходим, при наличие на HDMI интерфейса.

Какво е дъното, между другото, сигурен ли си, че няма HDMI изход?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, street racer написа:

Какво е дъното, между другото, сигурен ли си, че няма HDMI изход?

разбира се че няма hdmi

вграденото видео е  vga

Портове
VGA (D-sub)
DVI
HDMI

Звук

Говорители Да
Мощност на говорителите

2 x 1.5 W

магазинчетата са тарикатчета пишат масово  dvi  а то са 2 вида  dvi-d  и  dvi -i

и има разлика от луната до небето 

трябва да му ръгнеш  на монитора  hdmi  букса  до  hdmi    букса на pc-to

ли преходници  с аудио жак

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Yvan Sergeev написа:

разбира се че няма hdmi

вграденото видео е  vga

Портове
VGA (D-sub)
DVI
HDMI

Звук

Говорители Да
Мощност на говорителите

2 x 1.5 W

магазинчетата са тарикатчета пишат масово  dvi  а то са 2 вида  dvi-d  и  dvi -i

и има разлика от луната до небето 

трябва да му ръгнеш  на монитора  hdmi  букса  до  hdmi    букса на pc-to

ли преходници  с аудио жак

Тъй, де :) Монитора е с DVI-D интерфейс - вижда се от ръководството. По принцип може да се "вкара" звук от аналоговия изход на дъното с конвертор, но не мисля, че цената и качествеото на тези вградени колонки си заслужават усилията. Както каза някой по нагоре - едни колонки за 25-30 лв. ще дадат по-добър резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, оправих се с жакче!

Сега проблемът е как да го подкарам да работи на 75 херца, защото ми дава , че работи на 60.

Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът работи на 1920x1080 на 60 Hz. 75 Hz e за по-ниски разделителни способности. Само определени геймърски монитори работят на повече от 60 Hz на резолюцията по подразбиране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха...разбирам. Значи да не го мъча!

А имаш ли представа, как мога да видя версията на драйвера на графичната карта вградена в процесора и да я деинсталирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, Момчета, компа си го поръчах в ЕРА и момчетата там се оказаха много точни! Говорих с тях и се съгласиха да ми  сменят дънната платка с по-скъпата, която има HDMI на задната планка, и така ще мога да свържа компа с монитора в HDMI
Другият вариант е да купя един кабел DVI - HDMI дали ще мога да гледам 4к с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът е FullHD. Ако пуснеш 4К съдържание то ще се смали до 1920 пиксела широчина. Портът има значение само за аудиото и може би за някое защитено съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го с два филма единия беше 7ГБ, а другия 32ГБ и на двата имаше много шум в картината!

Защо се получава така - филм с високо качество, а толкова много шум в картината...чак се гледаха как мърдат пикселчетата и това много дразни!

Да не се набутвам с по-скъпото дъна сега, така ли?

Въобще, какво да направя, за да гледам филма с кристално качество?

С един кабел DVI-HDMI ще се подобрят ли нещата?

Редактирано от IBMD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, IBMD написа:

Въобще, какво да направя, за да гледам филма с кристално качество?

Купуваш си хубав монитор друго няма какво да направиш. Ако вече имаш такъв ползваш някой от цифровите входове а не аналоговия.

Ако и това не помогне викаш да ти направят калибрация на място... http://www.photolan.net/services.php?page=2

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.