Премини към съдържанието
mirosiva

WIN 7- проблем с местене на системни папки

Препоръчан отговор

PC DELL, WIN 7 Professional. Днес инсталнах и последните ъпдейти. Липсват ми бутоните  Save to folder и Move to folder. Това много ме дразни, защото искам да преместя системните папки  за снимки и музика в дял D , но не мога. Четох разни хватки, но пак и пак не успявам. Работил съм на компютър с Windows 7 Enterprise и там ги има тези бутони. Накрая започнах да мисля, че липсата на тези бутони просто ги няма в тази версия на уиндовса. 

Но за да съм сигурен в съмнението си, реших да попитам във форума за да не се заблуждавам. 

Та основния ми въпрос е : как да постъпя? Има ли възможност с тази версия да имам тези бутони или да инсталирам Windows 7 Enterprise.  и по какъв начин?

Благодаря на отзовалите се предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво те бърка това?Създай си подобни папки в D и си слагай там музиката и снимките,а ако имаш такива в C ги премести с copy/paste.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами бърка ме. Създадох си  тези папки. Даже за да ги различавам ги кръстих с БГ имена" Моите снимки" и " Моята музика". Оказа се, че съдържанието и на двете папки, на системната и на  новата ми папка имат еднакво съдържание. Харда ми е само 250 Гб и ми заемат излишно место. Сега пък ме е страх да изтрия съдържанието от едната папка, че веднага и в другата изчезва... хич не ми е смешно. 

Освен това жена ми е свикнала като търси снимки да ги намира в My pictures. A бе работата е навързана отвсякъде. 

Та има ли друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mirosiva написа:

Та основния ми въпрос е : как да постъпя? Има ли възможност с тази версия да имам тези бутони или да инсталирам Windows 7 Enterprise.  и по какъв начин?

Няма ли бутон "Location" в свойствата на папките? По-принцип така се местят. Иначе на XP можеше и просто с cut/paste, но на 7 не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има такъв бутон. Но с cut/paste не можах да преместя системни папки. Просто ги дублира  в дял Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на този бутон/меню имаш друг бутон - "Move", или направо си описваш пътят в полето. Може и първо - Restore Default, ако нещо се е омазало и после да се преместят. Аз съм на 8-ца, на 7-цата може и да е с други имана, но пак ставаше по-подобен начин. Това с cut/paste е действало на XP, за по-нови, едва ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи триеш нещо от снимки в дял C и това нещо изчезва и от еди коя си папка в дял D!Не бях чувал за подобно нещо,бая ти е profesional уйндоуса,страшна работа е!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДОбре де, копираш снимките в нова папка в дял D: ,после триеш тия от C: и казваш на жена ти да си смени навиците. И без това ако преинсталираш C: заминава заради формата, а от там и снимките. Другия вариант е да си ги копираш на външен хард диск, защото не се знае тая 250-ка на какво диридже е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.