Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.

Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?

Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е рутера ? Трябва да си клонираш MAC адреса.

За целта компютърът трябва да е свързан с някой от свободните портове и ако рутера е TP-LINK отиваш на http://192.168.0.1 ИЛИ 192.168.1.1 , след което въвеждаш за име и парола "admin" без кавичките, и отиваш отляво на Network след което на MAC Clone.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ivandersar написа:

Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.

Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?

На първо време, кажи марка/модел на рутера! След това, кажи по какъв начин ти предоставя интернет ISP - то: pppoe, по LAN със статично или динамично IP.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Freem@n написа:

Какъв е рутера ? Трябва да си клонираш MAC адреса.

За целта компютърът трябва да е свързан с някой от свободните портове и ако рутера е TP-LINK отиваш на http://192.168.0.1 ИЛИ 192.168.1.1 , след което въвеждаш за име и парола "admin" без кавичките, и отиваш отляво на Network след което на MAC Clone.

Не е гаранция, че доставчика му го филтрира по MAC адрес.

Най-добре е да се свържеш с доставчика си и да му кажеш какво искаш да направиш, а той да ти каже как ще процедирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivandersar написа:

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Щом ти свети WAN порта на рутера значи отчита, че има свързаност. Котигирай си заглавието на темата моля. Колегите са те питали няколко въпроса, ако може им отговори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточни следните моменти:
1. До сега си ползвал интернет по кабел директно на компютъра, да?
2. Ако на в. 1. отговорът е да - как свързваш компюъра с доставчика - като пуснеш компютъра и имаш нет? Или кликаш някъде да се свързваш?
3. В заглавието казваш, че не се отчита свързването на WAN,  а по-долу пишеш, че индикацията на WAAN порта светии. Кое е вярното?
4. Ако до сега си бил на директно свързване на комютъра с доставчика, мрежовата карта може да има настройки, които трябва да се изчистят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
    • от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.