Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.

Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?

Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е рутера ? Трябва да си клонираш MAC адреса.

За целта компютърът трябва да е свързан с някой от свободните портове и ако рутера е TP-LINK отиваш на http://192.168.0.1 ИЛИ 192.168.1.1 , след което въвеждаш за име и парола "admin" без кавичките, и отиваш отляво на Network след което на MAC Clone.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ivandersar написа:

Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.

Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?

На първо време, кажи марка/модел на рутера! След това, кажи по какъв начин ти предоставя интернет ISP - то: pppoe, по LAN със статично или динамично IP.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Freem@n написа:

Какъв е рутера ? Трябва да си клонираш MAC адреса.

За целта компютърът трябва да е свързан с някой от свободните портове и ако рутера е TP-LINK отиваш на http://192.168.0.1 ИЛИ 192.168.1.1 , след което въвеждаш за име и парола "admin" без кавичките, и отиваш отляво на Network след което на MAC Clone.

Не е гаранция, че доставчика му го филтрира по MAC адрес.

Най-добре е да се свържеш с доставчика си и да му кажеш какво искаш да направиш, а той да ти каже как ще процедирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivandersar написа:

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Щом ти свети WAN порта на рутера значи отчита, че има свързаност. Котигирай си заглавието на темата моля. Колегите са те питали няколко въпроса, ако може им отговори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточни следните моменти:
1. До сега си ползвал интернет по кабел директно на компютъра, да?
2. Ако на в. 1. отговорът е да - как свързваш компюъра с доставчика - като пуснеш компютъра и имаш нет? Или кликаш някъде да се свързваш?
3. В заглавието казваш, че не се отчита свързването на WAN,  а по-долу пишеш, че индикацията на WAAN порта светии. Кое е вярното?
4. Ако до сега си бил на директно свързване на комютъра с доставчика, мрежовата карта може да има настройки, които трябва да се изчистят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.