Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.

Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?

Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е рутера ? Трябва да си клонираш MAC адреса.

За целта компютърът трябва да е свързан с някой от свободните портове и ако рутера е TP-LINK отиваш на http://192.168.0.1 ИЛИ 192.168.1.1 , след което въвеждаш за име и парола "admin" без кавичките, и отиваш отляво на Network след което на MAC Clone.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ivandersar написа:

Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.

Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?

На първо време, кажи марка/модел на рутера! След това, кажи по какъв начин ти предоставя интернет ISP - то: pppoe, по LAN със статично или динамично IP.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Freem@n написа:

Какъв е рутера ? Трябва да си клонираш MAC адреса.

За целта компютърът трябва да е свързан с някой от свободните портове и ако рутера е TP-LINK отиваш на http://192.168.0.1 ИЛИ 192.168.1.1 , след което въвеждаш за име и парола "admin" без кавичките, и отиваш отляво на Network след което на MAC Clone.

Не е гаранция, че доставчика му го филтрира по MAC адрес.

Най-добре е да се свържеш с доставчика си и да му кажеш какво искаш да направиш, а той да ти каже как ще процедирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivandersar написа:

ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ

Щом ти свети WAN порта на рутера значи отчита, че има свързаност. Котигирай си заглавието на темата моля. Колегите са те питали няколко въпроса, ако може им отговори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточни следните моменти:
1. До сега си ползвал интернет по кабел директно на компютъра, да?
2. Ако на в. 1. отговорът е да - как свързваш компюъра с доставчика - като пуснеш компютъра и имаш нет? Или кликаш някъде да се свързваш?
3. В заглавието казваш, че не се отчита свързването на WAN,  а по-долу пишеш, че индикацията на WAAN порта светии. Кое е вярното?
4. Ако до сега си бил на директно свързване на комютъра с доставчика, мрежовата карта може да има настройки, които трябва да се изчистят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Fiori
      Добър ден! Отново се обръщам към вас с молба за помощ. Не е кой знае какво за някои от вас, но мен ме затруднява махането на фон от гиф. Нямам си ни най-малка представа как се случва. На изображение знам, но гифчетата явно си имат някакъв чалъм, който ако някой знае - да ми сподели. Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът не е към тази графа във форума. 
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.