Премини към съдържанието
Borislav Bozhkov

Преинсталиране на фабричен Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте! Извинявам се ако има такава тема, но аз не намерих. Проблемът е следният; на нов лаптоп фабрично е инсалирана Windows 10. На мен обаче не ми допада и бих желал да  инсталирам Windows 7. В UEFI не намерих опция за промяна на буутващо устройство. Машината е HP 250 G5. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях чел някъде че производителите на   устройства с windows 10 имат договор с Microsoft и не можеш да инсталираш нищо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има проблем. Машината ти има и драйвери за 7. Просто в bios трябва да избереш опцията Legacy mode on и Secure boot off, за да може да инсталираш седмицата. Колкото до лайното 10 нормално да не ти допада.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Borislav Bozhkov написа:

На мен обаче не ми допада и бих желал да  инсталирам Windows 7.

Няма лошо. Това им беше най-хубавата глезотия за потребителя. Но:

Основната поддръжка приключи на 13 януари 2015 г.
Разширената поддръжка завършва на 14 януари 2020 г.

След 2 годинки и два месеца ще си кажем довиждане система, добре дошъл Windows 10 :) 
Win7 ще бъдe твоя кошмар и ще го захвърлиш на боклоука понеже няма да работи също като XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, включвам се не точно по темата, а във връзка с различните мнения относно УИНДОУС....И така, експлоатирам няколко десктопа и лаптоп, всичките бяха със СЕДМИЦА. Постепенно започнах да преинсталирвам ДЕСЯТКА и имам чувството, че тя работи по-бързо, по-точно, бих казал" по-мазно", благодаря за Вашите коментари по това лично мое субективно мнение!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mlechko написа:

Няма лошо. Това им беше най-хубавата глезотия за потребителя. Но:

Основната поддръжка приключи на 13 януари 2015 г.
Разширената поддръжка завършва на 14 януари 2020 г.

След 2 годинки и два месеца ще си кажем довиждане система, добре дошъл Windows 10 :) 
Win7 ще бъдe твоя кошмар и ще го захвърлиш на боклоука понеже няма да работи също като XP.

Тези поддръжки са просто едно нищо. Все още си използвам машина с XP, заради по -стари програми и ми върши перфектна работа. Нямам нищо против Windows 10, но наистина да стане Windows 10, а не да е този боклук, който е в момента.

Ако МС наистина искат потребителите им да заобичат 10, просто трябва да спрат с постоянните и ненужни updates, да оптимизират и изчистят от бъгове 10 и да го направят да работи с по-стари програми и софтуер. Не е невъзжмоно да се направи.

преди 9 минути, nickolaycho написа:

Извинете, включвам се не точно по темата, а във връзка с различните мнения относно УИНДОУС....И така, експлоатирам няколко десктопа и лаптоп, всичките бяха със СЕДМИЦА. Постепенно започнах да преинсталирвам ДЕСЯТКА и имам чувството, че тя работи по-бързо, по-точно, бих казал" по-мазно", благодаря за Вашите коментари по това лично мое субективно мнение!

За, зареждане зарежда по-бързо от седем. Windows 8.1 също. Проблемите с 10 са от съвсем друго естество. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, nickolaycho написа:

10 е по-лека ОС от 7, затова работи по-добре. Има някои неща, които трябва да се махнат и става още по-лека ОС. Винаги ми е било интересно да разбера какви проблеми имат хората с 10, които ги нямат със 7.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, badsector написа:

10 е по-лека ОС от 7, затова работи по-добре. Има някои неща, които трябва да се махнат и става още по-лека ОС. Винаги ми е било интересно да разбера какви проблеми имат хората с 10, които ги нямат със 7.

Направи си сам експеримент. Отиди или намери някой, който разботи с XP или седем и му сложи 10. Ще разбереш сам!

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, badsector написа:

Винаги ми е било интересно да разбера какви проблеми имат хората с 10, които ги нямат със 7.

Еми например програмите които съм ги търсил за ХП под дърво и камък за без пари, не тръгват на 10-ката, а една важна даже и на 7-цата не тръгва.

Тамън понаучиш как се работи с някоя програма и хоп, микромеките сменят номера на бозата и не можеш да я подкараш.

Като я даваха без пари 10 я сложих на лаптопчето, щото беше 8.1 там, ама като я пробвах на десктопа и я разкарах точно след два дена и си ползвам 7. Иначе няма да има Фотошоп с плагините които съм му сложил на 10. А да тръгна да търся нов и да лепна някой вирус или да е бъгав и това да тръгва онова де не тръгва, да ти напомня че трябва да го платиш и т.н., еми не ми се разправя братче.

Поради тази причина на 10 годишния ми син му сложих един Линукс Минт и Гимп на него, та да не изпада в зависимост от Фотошопа като мене, че като свикнеш на нещо и после може да ти се наложи да се изръсиш 500 евро да го купиш, ако не го намериш за без пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Емил Костов написа:

Направи си сам експеримент. Отиди или намери някой, който разботи с XP или седем и му сложи 10. Ще разбереш сам!

Правя си редовно. От година и малко насам подменяме старите кочини с ХР-та с нови с 10-ки. В началото всеки се дърпа, но после като посвикне на по-хубавото и не иска да се връща към старото.

преди 22 минути, Белгиеца написа:

Еми например програмите които съм ги търсил за ХП под дърво и камък за без пари, не тръгват на 10-ката, а една важна даже и на 7-цата не тръгва...

Единственият смислен довод. Въпреки, че почти всички програми, които тръгват на 7, тръгват и на 10, все пак има някакви частни случаи, когато не тръгват. Лично все още не съм попадал на такава, а имаме системи, които са спрени от поддръжка '97-ма и работят с 10-ки. Колкото до Фотошопа, очевидно има начин да се ползват нелегално новите версии и с 10-ка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто им го налагаш. А се дърпа защото е претрупано и не се разбира.  И не, не могат да свикнат да не говорим, че ако си със софтуер, който не работи на 10 ще видиш голям зор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Всеки слиза до равнището, в което се движи, и което съответства на неговото ниво на компетентност и интелектуален статут...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, B3M2W0 написа:

Всеки слиза до равнището, в което се движи, и което съответства на неговото ниво на компетентност и интелектуален статут...

Не намесвай компетенция и интелект с това, че windows 10 си е просто боза. Абсолютно претрупан продукт с ненужни updates от по няколко гигабайта, постоянно правещ бъгове и грешки. Съвсем естествено е на хората да не им харесва. 

Да не говорим, че всичко избяга от така прехваления windows mobile.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Емил Костов написа:

ненужни updates от по няколко гигабайта, постоянно правещ бъгове и грешки. Съвсем естествено е на хората да не им харесва. 

След актуализацията си има инструмент за изтриване( почистване ) на пакетните файлове и не остава нищо в повече. У дома има три добри компютъра и един лаптоп , всичките са с Уиндоус 10 , работят перфектно, няма никакви бъгове, и не мога да си представя да клекна пак на седмица или още по-тъпо-на екс-пи. Да се чуди човек къде ги инсталирате тези десятки-на микровълновата фурна или на прахосмукачката, та се оплаквате непрекъснато... Богатите възможности на Уиндоус 10 водят и до  известно усложняване, но  (прочети пак какво съм написал в предишния пост).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Емил Костов написа:

Абсолютно претрупан продукт с ненужни updates от по няколко гигабайта, постоянно правещ бъгове и грешки.

Стара ти е информацията. С 10-ка съм вече повече от година, няма бъгове.

А за ъпдейтите - могат да се спират, не знаеш ли? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, RudeBoy написа:

А за ъпдейтите - могат да се спират, не знаеш ли? :)

Информацията ми никак не е стара. Това, че си си взел конфгурация за 10 и си цъкаш не значи, че 10 е перфектна. Има толкоз бъгове, да не говорим, че за корпоративна работа, приложения и мрежи просто вони.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/10/2017 в 11:22, RudeBoy написа:

Най-големият бъг на 10 е че иска 130 евро за да я ползваш, ако не е инсталирана заводски в компютъра. А и когато е инсталирана, то пък нямаш оригинален диск за чисто нова инсталация. Аз имам едни рикавъри дискове за 7, ама не искат нищо да инсталират на друг двърд диск на същото дъно.
А като сваляш от замунда кракнати версии и си се потил всичко да си наредиш както ти трябва и след време се окаже че нещо не бачка както трябва с кракнатата версия. Писнало ми е от микромеките още от времето на ХП, като почнат с проверките дали ти е платено копието. Но, все пак трябва да има човек и поне един компютър с инсталирана бозицата на него, щото за пингвините няма всичко което го има за джамовете.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, badsector написа:

10 се сваля свободно от сайта на майкрософт.

и като я свалиш без да имаш инсталирана предишна версия, кво правиш с нея ?

на нов сглобен компютър мога ли да я инсталирам и да не ми иска пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/14/2017 в 12:23, Белгиеца написа:

и като я свалиш без да имаш инсталирана предишна версия, кво правиш с нея ?

на нов сглобен компютър мога ли да я инсталирам и да не ми иска пари ?

Аз лично правя модификации и ъпдейтвам .iso-тата за по-лесен и бърз ъпгрейд на фирмените компютри към новите версии. Пари ще иска, разбира се, но се оплакваше, че нямаш оригинален диск за нова инсталация и ти казвам как да си го намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми дай линк за Windows 7 на френски от сайта на микромеките плюс един работещ ключ ( не крак ) за активацията му.
Преди имаше лепенки на кутиите с ключа, сега на щайгата в която има заводски инсталиран Windows 7 няма залепен ключ.
Или ако знаеш програма която да ми извади ключа от компютъра, може да пробвам с него на друг двърд диск, на същото дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое издание? Каква разрядност?

От MSFT трудно. Чрез svf пачове става лесно и получаваш образ 1:1 с оригинала. Обновяваш го със Simplix UpdatePack и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заводски инсталираните обикновено пазят ключа в БИОС/УЕФИ и след нова инсталация автоматично се активират. Виж с тази програма дали ще намериш продуктовия ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.