Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, по история ми дадоха домашно да изглеждам филма Хан Аспарух. Аз го изгледах, (тъй като не гледам исторически филми) не можах да запомна нищо. Много Ви моля да ми помогнете ще ви дам точки, по които да се опитате да напишете нещо, много Ви Благодаря!

1. Резюме
2. Историческа епоха
3. Историческо събитие
4. Герои - кои са реални кои са художествена измислица
5. Разграничаване на групите хора - облекло, начин на живот, отношения между групите хора (и каквото още се сетите да опишете за тях)
6. Любима сцена/Най-впечатляваща сцена и защо
7. Какво научих от филма (историческо)

Редактирано от kriss1956 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледай го пак. И пак си прочети уроците. Аман от мързели. Хлапетата,  и основни неща за историята на България ли не искате да научите? Бахти и наглостта - и домашните да му пишем. Пък ти да си цъкаш игрички че по-затъпяващо. :emoji_smiley-35::emoji_smiley-16:

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И много ме кефи “спешно” в заглавието на темата. Сега спешно ще седна да изгледам филма и после спешно ще ти преразкажа за Ханку Брат.И даскалката ще ти пиши 6-ца. А ти през това време си цъкай CS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига ве, хора. Той е 56-ти набор, трябва да си го запише на тефтерче, че го забравя и няма да може да се похвали на внука си колко ги разбира.
Препоръчвам и гинко билоба..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филма, не е исторически, а на историческа тематика.  Ако нищо не си разбрал, значи нищо не знаеш и по предмета История. А и чичко гугъл не хапе.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време даваха книги да се четат за домашно а сега...По-добре да бяха дали филма "Време разделно" за домашно.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исторически книги се четат трудно и обикновено нищо не се запомня. С филм е по-лесно, защото после имаш разсъждения върху него, т.е. трябва да се размърда мозъка да направи някакви елементарни логически връзки, което е предпоставка за запомняне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, simtech написа:

Той е 56-ти набор

Дядо му е от априлския пленум (1956). Само сегашните пубери може да са толкова нагли (да им пишем домашните).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Azhen написа:

Едно време даваха книги да се четат за домашно а сега...По-добре да бяха дали филма "Време разделно" за домашно.

Ще го дадат и положението ще е пак същото. Днешните хлапета няма да разберат филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи филма е бил тъп, щом нищо не си запомнил от него. И аз като ученик останах на поправителен по история, беше ми тотално скучна и с яко зубрене си изпросих 3-ката.

От историята трябва да се вземе поука, а то нашата само фактология и документация и затова българите не заслужаваме да знаем историята си, защото много малко е истината, българите никога не са вдигали революция и въстания, всичко е било под чуждо командване и се повтаря и до ден днешен до кървавите протести, организирани и платени пак от някои Велики сили. И затова непрекъснато ще се бият някакви леваци, а други ще гледат отстрани и ще крещят. Още когато в учебниците четох за някакви Велики сили, загубих интерес към историята, аз мислех че моята държава е най-велика. Още не знаем от къде са дошли българите, сякаш са някакви хуни, изгонени от някъде. Аз политическа история не ща да уча, там е ясно - турците колят и бесят и сме били 500г. под робство, а днес не сме ли под робство, само че модерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.