Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Нямам си идея какво стана вчера. Изключих компютъра, тъй като правех разместване и след като го пуснах после се появи следния надпис.

Non-System disk or disk error

non-system disk or disk error replace and strike any key when ready

Пробвах да го преинсталирам, но като сложа диска и нищо не  става. 

Компютъра е HP. https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/hp-compaq-8100-elite-small-form-factor-pc/4098436/model/4098511?sku=WJ992ET

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранционен ли е?

Ако не отваряш го и виждаш дали захранващия кабел е добре включен в диска, след това проверяваш и интерфейсния кабел от към диска и от към дъното.

При местенето удрял ли си го, изпускал ли си го?

Също така провери в биос-а дали помни точни дата и час - да не се окаже слаба батерия на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е в гаранция. Отварах го и уж всички кабели са си по местата, както трябва. Вчера докато го вдигах съвсем леко го ударих, но то едвам се усети. От 1см разстояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или имаш повреден boot sector - поправяш го или го преинсталираш или дискът е повреден, или има проблем с кабелите или дънната платка.
Виж дали открива диска - ако да и го намира в реалния му капацитет, значи е boot sector-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард дискът се завърта. В биоса като отида на boot order там ми излизат само две неща. 

1. USB Device

2. IBA GE Slot 00C8 v1340

Дискът за преинсталиране си е наред. Тръгва на друг компютър без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sharingz0ne написа:

Не е в гаранция. Отварах го и уж всички кабели са си по местата, както трябва. Вчера докато го вдигах съвсем леко го ударих, но то едвам се усети. От 1см разстояние.

Не ми казвай, че си го ударил при работещ компютър??? Хард диска просто си е заминал, щом биос не го вижда.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sharingz0ne написа:

Пробвах да го преинсталирам, но като сложа диска и нищо не  става.

преди 2 часа, sharingz0ne написа:

Хард дискът се завърта. В биоса като отида на boot order там ми излизат само две неща. 

1. USB Device

2. IBA GE Slot 00C8 v1340

Дискът за преинсталиране си е наред. Тръгва на друг компютър без проблем.

Това показва или проблем с окабеляването или проблем с твърдия диск. Настрой се психически за нов диск. Добра идея е да се пробва на друг компютър, но съм 99% сигурен, че резултатът ще е същият - отрицателен.
Абсолютно се присъединявам към мнението на @simtech

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами стана следното. Пробвах хард диска на друг настолен компютър и тръгна без проблем и сега даже в момента съм с него. 

Хард диска, който е на тестващия компютър в случая го пробвах на другата машина, но там пак си стои същия проблем. non-system бла бла..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени интерфейсния кабел на HP-то, на него оптика имаш ли, че нещо я няма в опциите за зареждане.

Датата в биос-а верен ли е?

Разгледай си подробно биос-а. Ако трябва снимай различните екрани - да не е забранено нещо като SATA контролера ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още на 1. снимка си пише - нов диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9207551d.jpg

А тогава това какво е? Щом казваш, че дискът е ОК, значи е контролер или кабел

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си кабелите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и от тях да е не знам. Сложих и друг хард на този компютър и пак ми показва същото. Мисля да взема кабелите утре и да хода към магазина за нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD няма ли? Вземи неговия кабел за данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има но харда и двд-то са на 1 кабел.

Нямам много време тия дни. Все пак пробвах днес да размена кабелите, но без ефект. Пуснах за преинсталация чрез флашка, но като се стигне до разделянето на дяловете там е празно, както и очаквах. Ще видя утре да купя нов кабел и да видя какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.