Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички,

Поразрових се из гугъл за предимствата и недостатаците на двата вида райдове,но искам да се допитам и до вас да изкажете мнение по въпроса кое е по добо.

Благодаря предварително.

Редактирано от viktor_194 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърат взе да здава багажа вече и сикам да го сменя с нов.Спрял съм се на DELL,но като им чета характеристиките има едни с софтуерен RAID други с хардуерен и незнам кое е по добро за това. Машината ще се използва за File Server s Windows Server 2012 R2,дисковете ще са по 3 ТБ. Не гоня бързина само сигурност.

Редактирано от viktor_194 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуерен RAID е по-добре.
По-висока производителност и т.н..
Обаче ако стане нещо, софтуерно е по-трудно възстановяването. Ако опатка контролера, например..

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. 

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от PiroEfekta
      Здравейте, вчера си взех един сървър (HP ProLiant DL160 G6 да сме точни) с целта да се уча на него. Понеже съм лапешник и имам basic познания по Linux, най-вероятно ще ми се наложи да питам доста пъти в тези форуми.
      Та, въпросът ми е: сложих един хард и превключих на AHCI режим, понеже не ми се дават пари за още един хард, за да направя RAID. Буутнах от флашка с CentOS и продължих към инсталацията. Когато дойде време за избор на инсталационно устройство, нито една от опциите не работеше, освен Custom Layout. Като го избрах, видях, че единственото устройство, което засича, е флашката. Четох в други форуми, че трябвало да се направи logical drive, но си нямам идея как и дали наистина това е вярно. Надявах се някой от тука да удари едно рамо.
    • от dzhananov
      Здравейте, искам да попитам следното нещо. Търся захранване (ако може да има малко мощност в повече) за около 100BGN (+/-20BGN) на следната компютърна конфигурация:

MB: Asus P5QC  (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
      CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E8400
      (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
      VC: XFX nVidia Geforce GTX280 1GB GDDR3 PCIe DVI Video Graphics Card GX-280N-ZDF9 (You will need to have a 550w power supply or bigger and an 8-pin + a 6-pin PCIe power connector)
      RAM: 2 x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
      HDD1: Hitachi HDS721010CLA330 ATA Device  (931 GB, IDE)
      HDD2: Seagate ST3320620AS ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
      CD-MEDIA: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Като допълнителни устройства (чаркове) PC-то има два 120мм вентилатора Cooler Master модел: R4-L2R-20AC-GP

Смятам да сложа на картата следния охладител: Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II , защото грее доволно.

Благодаря предварително на всички който се ангажират с темата.
    • от sgcasper
      Скоро открих че настолния ми компютър не включва, помислих че е захранването но не съм проверявал, той беше с два харда по 160gb вързани на raid0. Взех решение да си купя някоя друга щайга с с амлко по добри показатели. стария intel core2 duo 2.0Ghz, новия е intel core 2 quad 2.6Ghz s 3 харда по 500Gb 2 от тях вързани на raid0 с операционна система на тях и третия за бакъп и сторидж. Разбира се искам си файловете от старите хардове. какви са ми опциите да ги вържа към новата кутия и да си сваля файловете на новите хардове. разбира се пробвах с изключване на CD rom-а и третия хард и на словоте да вържа тея хардове но странно се опитва д абута от тях и тръгва, почнах ровене в биоса и да пробвам вскяви вариянти защото незнайно защо не искаше по едно време да тръгва без и третия диск да е пуснат, помислих че е раид между трите но не е. дойде и момента в който не иска да бутва вече ит от хардовете, с тъпа виста е която ще разкарам но преди това искам да си зная опции. сега компътъра го подкарвам със уиндоус в сидирома. мислих ако инсталирам една 7ца на третия хард и изключа райдовете и на тяхно място включа старите райдове. Дали ще си буутне от новия уоиндоус и да си копирам файловете от там. казаха ми че може да не тръгва компа заради изгоряла видео карта, възможно ли е. Но Компа въобще не прави нищо, никакъв признак на живот.
    • от ovdesko
      Здравейте, искам да разбера как да си конфигурирам raid 1 преди да съм инсталирал операционна система.
      Дъното ми е intel DH77EB и в настройките на биос-а не открих опция за създаване на raid.

Ако има някакъв софтуер който да буутна от USB или CD, който да прави конфигурирането по опростено ще се радвам да предложите, понеже не съм правил такива неща до сега.
    • от acevd
      Здравейте, Имам 2 х 2ТВ и 2 х 3ТВ в компютъра ми, които не са в RAID, плюс отделен диск само за ОС. Сумарно са запълнени на около 60%. Въпросът ми е, дали мога да конфигурирам в RAID, без да се налага да източвам от съдържание (форматирам), четирите големи диска. Кой RAID препоръчвате 5 или 10 (или нещо друго). На дъното има два SATAIII (единият е зает с диска за ОС)и три SATAII конектора плюс PCIE карта с още две SATAIII гнезда . 3ТВ дискове са SATAIII, 2ТВ-овите са SATAII. Предварително ви благодаря
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.