Премини към съдържанието
simtech

Каква е ролята на България в ЕС?

Препоръчан отговор

Каква е ролята на България в ЕС според вас?
Плащаме скъпите акцизи...
Пробутват ни чуждите стоки..
Налагат ни квоти на родните продукти..
Подбиват ни стоки с по-големи субсидии..
Безгласна буква сме - голямата петорка определя всичко в Европейския парламент, останалите не могат да се противопоставят на тях...
Ако си турист на запад си добре дошъл, а ако отиваш да работиш какво?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A коя е голямата петорка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Silvering написа:

A коя е голямата петорка?

Франция, Испания, Германия, Италия и Великобритания, съответно с  72+50+99+72+72 места.
Това са 365 места от 732. Де факто политиките, които прокарваха тези 5 държави направо си бяха факт, защото това са почти 50%.
Достатъчно е да привлекат някоя дребна държавица и имат 50%+1 мнозинство.
България е неравностойна...Има едва 17 места.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май не ти е ясно как работи европейския съюз..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Silvering написа:

Нещо май не ти е ясно как работи европейския съюз..

Май ми е много ясно когато имаш мнозинство в представителството какво се случва с източно европейските членки.

Цитат

Absolute majority (in the European Parliament)
An absolute majority is the majority of all members of the European Parliament (including those absent or not voting). In its present configuration with 751 MEPs, the threshold for an absolute majority is 376 votes.

Малко числата се менят, но съотношението се запазва. Извинявам се за малко остарялата информация по-горе.
Казано за България - някой ни диктува какво да правим, нач*ква ни го, а ние слушаме, защото сме безгласни.
Ако не слушаме, има санкции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един чех навремето много точно ни определи като клозета на Европа

orig.jpg?_=1446827759

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иво кат доде ше ти разкаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Silvering написа:

Иво кат доде ше ти разкаже.

Няма какво да ми разказва. Кой взима решенията - парламента. Кой доминира в Парламента? Не са източно европейските членки.
Или ти стана ШведЪ и много почна да ги разбираш европейските въпроси и гейската им толерантност?  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато "Мафията" ми управлява ще сме на това дередже. Нямаме стабилен работещ Парламент, всички Народни Представители се мразят и ненавиждат. Нямаме Икономика, всеки 4-ти Българин заминава за Чужбина. Общо взето всичко е със главата на долу. Почти никаква ползва няма от това че сме в ЕС. Тези дни дочух че до 1-2 год ще сме влизали в Шенген... Остава да преминем в Евро и тогава настъпва големия "Хаос"

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Безгласна буква сме - голямата петорка определя всичко в Европейския парламент, останалите не могат да се противопоставят на тях...

Ролята на България е да осигури пазар, мозъци и евтина работна ръка на западните корпорации, които чрез своите лобита контролират европейският парламент и европейските комисии!!! В общи линии, имаме само задължения и никакви права!!! А с една дума - донорчета!!! 

преди 1 час, RED ZONE 64 написа:

Докато "Мафията" ми управлява ще сме на това дередже. Нямаме стабилен работещ Парламент, всички Народни Представители се мразят и ненавиждат. Нямаме Икономика, всеки 4-ти Българин заминава за Чужбина. Общо взето всичко е със главата на долу. Почти никаква ползва няма от това че сме в ЕС. Тези дни дочух че до 1-2 год ще сме влизали в Шенген... Остава да преминем в Евро и тогава настъпва големия "Хаос"

Напълно съм съгласен, само дето трябва да допълним, че тази мафия която ни управлява е подразделение на европейската мафия, наречена ЕС!!! Главата на октопода е там, нашите мафиоти са на много ниско ниво!!! Не случайно Боко не един път е казвал "господарите в Брюксел да се разберат"!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това ще забранят всички P2P сайтове (и торенти) както е в уж обединена Европа...

П.П.- В България има сайтове за безплатно гледане на нови филми от 2017 година и тях ще забранят, и къде ни е файдата. Това само в Русия го има...и тук.

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на всички които пишат в темите за политика и следят новините няма как да не са забелязали че за България няма абсолютно никакви новини,никаква информация,все едно не съществуваме!единствено се споменаваме в трафик и производство на амфетамини и оръжие към Украйна и Близкия изток,специално за бойците на ISIL!понеже това става под контрола на сащ и нато,мръсните им поръчки,само се споменава името ни и нищо повече!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, simtech написа:

Ами да добавя, че ролята ни е да произвеждаме на възможно най-ниски цени, като вредните производства на Запад, забранени със 100 закона, се изнасят тук. Не случайно искат Европа на 2 скорости. Като цяло в Европа има хубави екозакони, но незнайно защо, само екозаконите не важат в България. 

преди 8 часа, Person написа:

За това ще забранят всички P2P сайтове (и торенти) както е в уж обединена Европа...

П.П.- В България има сайтове за безплатно гледане на нови филми от 2017 година и тях ще забранят, и къде ни е файдата. Това само в Русия го има...и тук.

Дано да забранят и вредните производства. То филмите са ни най-малкия проблем. Аз съм голям фен примерно на "Междузвездни войни" и съм гледал по времето на комунизма поне по 10 пъти трилогията, но сега се отказах да гледам продълженията. Не че не искам, а просто не ходя на кино и няма как да ме накарат да ходя на кино, дори да си правят филмите само в 3D  формат.  Абсолютно нищо не могат да спечелят от мен, че са ми спрели Замундата. Да не говорим, че ако аз живея в що годе сносен град с кина, то има хора, дето никога няма да се докоснат до кино в малките си градове и селца. P2P  отдавна не е онова, което беше. Днес почти нищо не може да се намери там, дори да си в руски сайтове. Реално в България никаква музика не може да се намери нито по физическите магазини, нито по трекерите, нито в онлайн магазините. Ако има ново парче, дето ти харесва, щеш не щеш ще трябва да се примириш с You Tube или в много редки случаи с ужасно рипнато парче. Реално няма от къде да се купи нова вървежна  музика, няма как да се купи и филм. 

А тия сайтове за безплатно гледане на филми...ми те ги забраниха още 2004-2005-та някъде. Явор Колев все забранява и все не успява. За над 10 години нищо не забраниха, освен в Калдата да се споменава Замунда...няма що, голям успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

А тия сайтове за безплатно гледане на филми...ми те ги забраниха още 2004-2005-та някъде. Явор Колев все забранява и все не успява. За над 10 години нищо не забраниха, освен в Калдата да се споменава Замунда...няма що, голям успех.

Аз съм в Германия и трябва да ти кажа, че си гледаме като пичове!!! Той Явор много неща е забранил, ама това не попречи на едни хора да му откраднат всичките профили, със всичките данни!!! Пък те  колкото си искат, толкова да го отричат и крият!!! Това си е факт!!! Не знам да са хванали някого за това престъпление!!! Та толкова за Явор Колев!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.