Премини към съдържанието
Eternal Life

Как ще коментирате това,което ще се случи скоро?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди няколко дни попаднах на ето това видео , но днес имах възможността да го споделя с вас :

Искам просто да чуя , какво мислите , какво е вашето мнение и разбиране относно тази видео новина?!

Благодаря на всички включили се в темата! :handshake:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като че ли сега не се контролират.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, ExaFlop написа:

Като че ли сега не се контролират.

Да , но сега вече влиза в сила официално!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпуснаха контролът и монопола над информацията и сега ще поправят тази грешка!!! Скоро ще ни забранят и да мислим!!! Оруел го е предвидил и написал преди точно 70 години!!!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Eternal Life написа:

Да , но сега вече влиза в сила официално!

Ти откри нов "континент"

:)

Акцента на това видео е че.. имиграционните власти че си съставят мнение и преценка за кандидата поглеждайки какви са му акаунтите в социалните мрежи.

И на тази база да си преценят дали да ти удовлетворят молбата. И това било "наушение на правата" ??? :)

А какво ще кажеш за държави където за пост или репост  във социалните мрежи , не само НЕ ТЕ ПИТАТ, а те осъждат на ефективен срок ?

в РФ са стотици вече.

Някъде пък  въобще нвмат достъп до такива "екстри" , и дори нямат достъп до интернет.

Какъв ти е коментара относно "спазване на правата им" ?

:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правата са относително понятие и зависи в кой край на света се тълкуват и прилагат.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Според медиите в Китай Интернет се е превърнал в "главното бойно поле на идеологиите". А поддържането на надмощие в идеологическа война винаги е било приоритет за управляващия режим в Китай. Ето защо той взема систематични мерки за контрол над информацията и общественото мнение в Интернет.

"Човек няма шанс да види истината за нещата чрез Интернет в Китай", пише Хонг Юнин, анализатор в коментаторска рубрика в независимата телевизия NTDTV, която излъчва предимно китайскоезични програми, предоставяща нецензурирана информация за Китай.

Неговият анализ описва "петте тъмни трика", които партията използва, за да управлява Интернет.

Изтриване на информация

Първият подход е да се поддържа контрол над Интернет отделите на онлайн компании и организации. Те са задължени да следят денонощно секциите с коментари, новини, мнения и блогове, за да се предотврати изтичането на "вредна информация".

Мнения считани за "опасни" (т.е. неблагоприятни за властите) бързо са цензурирани.

За да засилят този процес, миналата година китайските власти утвърдиха нов закон, уреждащ Интернет съдържанието. По силата на този закон, всеки който публикува "слухове" изпратени над 500 пъти или гледани над 5000 пъти в Интернет, може да бъде признат за виновен в "клевета" и е заплашен от затвор.

Чрез подобни наредби режимът преследва коментиращите в Интернет, като най-добре познатият случай е с Чин Хуохуо. Чин е изпратен в затвора за три години заради мнения в социалните медии относно корупцията във властта.

Коментаторите „50 цента"

Докато китайската цензурата изтрива коментари, съществуват и банди коментатори, наречени "50 цента" или "уумао". Тяхната работа е да публикуват в Интернет положителни мнения за правителството.

Терминът идва от китайската дума за 50 цента, тъй като се смята, че някои от тях получават 50 китайски цента за всеки коментар или публикация. (Истинското им заплащане не е известно със сигурност и вероятно варира).

Работата на тези платени коментатори често може да се види под спорни новини или статии. Те се опитват да наводнят раздела за коментари и така да спечелят читателите, склонни да следват мисленето на мнозинството, както и да направят по-трудни за откриване критичните мнения.

Китайските власти официално наричат тази позиция "мениджър на общественото мнение в Интернет". Съществуват модерни подготвителни курсове и програми за физически лица, които преподават техники за манипулиране на общественото мнение и създаване на благоприятно разположение към комунистическата партия.

Китайските медии съобщават, че над два милиона такива "мениджъри на общественото мнение" са били сертифицирани през миналата година.

Контролиране на горещи теми

Новини, които могат потенциално да предизвикат огромен интерес са основен фокус за пропагандната машина на комунистическата партия. Статии, които показват режима в твърде негативна светлина са спирани, а най-добрите места на големите сайтове (като Baidu и Sina) често са запазени за пропагандата на партията.

Идеята е да се поддържа цялостна среда в Интернет, която подкрепя управлението на комунистическата партия и създава впечатление у интернет потребителите, че режимът се радва на широка подкрепа. Хон изрази съмнение в ефикасността на този подход. "Така партията заблуждава само себе си и никой не го е грижа."

Изграждане на партийни клетки

Китайската комунистическа партия е ленинска организация. Според собствената си теория за управлението, за да утвърди своя контрол, тя се стреми да проникне във всеки аспект на обществото. Чрез своя партиен апарат ККП си осигурява контрол над Интернет компаниите.

Най-малко девет големи интернет компании са създали партийни комитети, които оказват пряк политически и идеологически контрол върху фирмите. Комитетите представят последните теоретични послания на партията, влияят или вземат персонални решения и надзирават служителите, за да е сигурно, че те не таят негативни мисли срещу режима.

Според китайските медии сред уебкомпаниите с установени партийни клетки са Baidu, Sina, и Kaixin.

Често лидерите на партийните комитети са ръководители на високо ниво, които взимат бизнес решения. Това е един от основните начини, по които комунистическата партия установява контрола си върху технологични компании, които официално не са свързани с държавата.

Блокиране на чужди сайтове

Неизвестен брой чуждестранни сайтове - хиляди или дори повече - са блокирани от китайската интернет цензура. Сред сайтовете забранени за китайците са Facebook, Twitter и YouTube, сайтове, свързани с правата на човека в Китай, тибетски активизъм, преследването на духовната практика Фалун Гонг, както и десетки новинарски организации.

Уебсайтът на медията The Epoch Times, разбира се, също е блокиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ExaFlop написа:

Правата са относително понятие и зависи в кой край на света се тълкуват и прилагат.

Някои са доста фрапиращи....Като разлика на прилагане и тълкуване  де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по- на юг, толкова по-зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Колкото по- на юг, толкова по-зле.

Е тук малк о не съм съгласен. Има север и север... скандинавските срани и руския Сибир не мисля че са равностойни откъм стандарт и "прилагане на правата на човека" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложете в браузер арабско ип/прокси и наберете туба, фейсбук или подобни и ще ви изпише "сайта нарушава корана"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, miro20 написа:

в РФ са стотици вече.

Хаха, ако сравниш руски форум с Калдата ще видиш, че тук режат глави  10 пъти повече, ако не и 100.  Точно пък в руските форуми и сайтове всеки си пише каквото му на душа, плюе по модератори и подобни и не му пука. 

Тия де ги наказват са си го заслужили, защото са платени тролчета като теб и да, там руснаците са доста напред от нас. 

преди 15 минути, miro20 написа:

Е тук малк о не съм съгласен. Има север и север... скандинавските срани и руския Сибир не мисля че са равностойни откъм стандарт и "прилагане на правата на човека" :)

Що, там сигурно една водка може да изпиеш ( скандинавските...)? Но донякъде си прав. Ако си овца, навсякъде ще си добре. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Хаха, ако сравниш руски форум с Калдата ще видиш, че тук режат глави  10 пъти повече, ако не и 100.  Точно пък в руските форуми и сайтове всеки си пише каквото му на душа, плюе по модератори и подобни и не му пука. 

Тия де ги наказват са си го заслужили, защото са платени тролчета като теб и да, там руснаците са доста напред от нас. 

хаха :) ама не

Имамвпредвид това

Или това https://www.gazeta.ru/politics/2016/05/04_a_8211929.shtml

Или това : http://www.rosbalt.ru/russia/2016/05/06/1512531.html

И това

Spoiler

По подсчетам юристов «Агоры», число случаев привлечения пользователей Рунета к уголовной ответственности резко — почти втрое — выросло в 2012 году — до 103, в 2013-м было уже 226, в 2014-м — 132, в 2015-м — 203.

Из официальной статистики МВД следует, что в 2015 году было зарегистрировано 1308 преступлений экстремистской направленности — на 27,7% больше, чем в 2014-м. Раскрыто было 1125 таких преступлений. Показатели за первые три месяца 2016-го — 390 и 230. В статистике МВД не уточняется, сколько из этих преступлений было совершено через интернет.

По данным аналитического центра «Сова», число обвинительных приговоров, вынесенных в 2015 году за высказывания экстремистского характера разного рода, составило не менее 233, примерно 90% приходится на интернет.

Больше половины приговоров за экстремизм — это дела, связанные с публикациями в интернете и конкретно в соцсетях, согласен директор Центра экономических и политических реформ (ЦЭПР) Николай Миронов.

Подробнее на РБК:
http://www.rbc.ru/newspaper/2016/05/10/572ca7d09a794742dedc645c

Представи си да кажеш лоша дума против ББ или Стани Шеф /зависи кой е на власт/  и да ти лепнат примерно 3 години ефективно за екстремизъм или  "призиви за сваляне на властта" ?

Найс а  ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

Имамвпредвид това

И това

Затвори скритото съдържание

По подсчетам юристов «Агоры», число случаев привлечения пользователей Рунета к уголовной ответственности резко — почти втрое — выросло в 2012 году — до 103, в 2013-м было уже 226, в 2014-м — 132, в 2015-м — 203.

Из официальной статистики МВД следует, что в 2015 году было зарегистрировано 1308 преступлений экстремистской направленности — на 27,7% больше, чем в 2014-м. Раскрыто было 1125 таких преступлений. Показатели за первые три месяца 2016-го — 390 и 230. В статистике МВД не уточняется, сколько из этих преступлений было совершено через интернет.

По данным аналитического центра «Сова», число обвинительных приговоров, вынесенных в 2015 году за высказывания экстремистского характера разного рода, составило не менее 233, примерно 90% приходится на интернет.

Больше половины приговоров за экстремизм — это дела, связанные с публикациями в интернете и конкретно в соцсетях, согласен директор Центра экономических и политических реформ (ЦЭПР) Николай Миронов.

Подробнее на РБК:

преди 22 минути, Без умствен капацитет написа:

сложете в браузер арабско ип/прокси и наберете туба, фейсбук или подобни и ще ви изпише "сайта нарушава корана"

а руски не е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

автора на темата има друго впредвид-

Откровение 13:15. И позволи му се да даде дишане на зверовия образ, така щото зверовия образ да продума; също и да направи да бъдат избити ония, които не се покланят на зверовия образ.
16. И принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;
 17. за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра, или числото на неговото име.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Без умствен капацитет написа:

а руски не е така

в РФ е забранено вече позлването на анонимайзери и ВПН проксита :)  Указ на ВВП

Не  че не може ако искаш.. ама... е нелегално при тях реално погледнато .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

в РФ е забранено вече позлването на анонимайзери и ВПН проксита :)  Указ на ВВП

Не  че не може ако искаш.. ама... е нелегално при тях реално погледнато .

http://freeproxylists.net/?c=RU&pt=&pr=&a[]=0&a[]=1&a[]=2&u=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Без умствен капацитет написа:

Не ми казвай че не  разбираш че ако си руски гражданин или си в РФ ще трябва да използваш не-руско прокси като  начин на заобкаляне ?

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miro20 написа:

Не ми казвай че не  разбираш че ако си руски гражданин или си в РФ ще трябва да използваш не-руско прокси като  начин на заобкаляне ?

:lol6:

http://freeproxylists.net/?c=UA&pt=&pr=&a[]=0&a[]=1&a[]=2&u=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

руския Сибир

'щот' е много стегнато в Сибир, затова ли там се крият?

Иди в ЮАР да видиш отношение към бели...трее са по-тихи от водата в езерото и по-ниски от тревата в двора.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех мъко, мъко!!! Наш Мирчо сега започна да защитава цензурата, нахлуването в личното пространство и следенето на хора от цял свят!!! Иначе в другата тема се явява яростен защитник на третия пол, педофилите, педалите, демокрацията, европейските ценности и свободата на словото!!! Приказка!!! 

преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

Не съм пробвал!!! Кажи сериозно така ли е??? Саудитска Арабия нали са председател на комисията по правата на човека към ООН!!! Че на всичкото отгоре, тази година кандидатстваха и за председателство и на комисията по правата на жените!!! Там вече не знам какво стана!!! Някой ако има инфо дали са им го дали, да сподели!!! Щото оправиха правата на човека, сега ще сложат в ред и правата на жените!!! Най-вече в тяхната държава!!! Евем ти и повсеместните цинизъм и лицемерие!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, miro20 написа:

А какво ще кажеш за държави където за пост или репост  във социалните мрежи , не само НЕ ТЕ ПИТАТ, а те осъждат на ефективен срок

Kaто Швейцария нали? Или паметта ти изневерява, когато е нужно само. Голяма ковра е тая... памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Не съм пробвал!!! Кажи сериозно така ли е??? Саудитска Арабия

UAE ме пренасочва, гледам че фейса и туба са паднали от блок листата, но незнам дали в цяла африка са паднали

http://lighthouse.du.ae/?dpid=1&dpruleid=3&cat=32&dplanguage=-&url=http%3a%2f%2ffreeproxylists.net%2f%3fc%3dZA%26pt%3d%26pr%3d%26a%5B%5D%3d0%26a%5B%5D%3d1%26a%5B%5D%3d2%26u%3d0

IP Address Port Protocol Anonymity Country Region City Uptime Response Transfer
91.73.131.254 8080 HTTPS None ae.gif UAE Dubai Dubai 82.0%

забравих да напиша че забраната е за този сайт

http://freeproxylists.net

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не Обединените Арабски Емирства, интересува ме за Саудитска Арабия!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

Имамвпредвид това

И това

Покажи скритото съдържание

Подробнее на РБК:

Представи си да кажеш лоша дума против ББ или Стани Шеф /зависи кой е на власт/  и да ти лепнат примерно 3 години ефективно за екстремизъм или  "призиви за сваляне на властта" ?

Найс а  ? :)

Нещо обърна нещата. Аз казах къде е проблема - платените тролове в затвора. И това е проблем за теб. Де и тук да вкарваха всички, дето получават парички от някъде в затвора...

Едно е да имаш мнение, друго е да налагаш мнение, подплатено с мангизи. А точно това става в Русия. В България също се налагат мнения, подплатени с пари, но нямаме тая власт да избегнем това. Иначе просто нямаше никога да пишеш в тоя форум или поне след сефтето, щеше да си в кошарата. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.