Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми препоръчали някоя програмка за запазване на зрението (за Windows). Напоследък използвам прекалено много и компютъра и телефона, и то не само за игри. Пада много четене и... Попринцип имам Eye Saver Mode на монитора, а и дръпнах f.lux. Давайте съвети кое е по-добре (ESM или някоя програма), а също така и мнения за f.lux-a. :) 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма намаляване натоварването на очите, ми ай стрейн, а? Какво очакваш от програми бе. Ти да не би да те е страх очите ти да не хванат някой компютърен вирус? Прави редовни почивки, спазвай разстояние от монитора и стойка и спи спокоен.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми нещо, с което да си пазя очите. Дали ще е програма, специални очила или нещо друго все тая. Казвате, че програмите са измислица, значи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, R4bb1t написа:

Казвате, че програмите са измислица, значи?

Ти си обаче като оня, който пита може ли да хване вирос от компУтера.. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Геритамин. Не е лекарство - 'ранителна добавка е (рибешко масло е). Аз използвам този биоуеър продукт. :)

product_14364.jpg

Но преди това съветът на ExaFlop - редовни почивки, правилна стойка и отстояваща позиция от монитора.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И както казах - има комплекс гимнаситики за очите. Пърхане с клепачи за овлажняван на роговицата(ако има проблем с овлажняването - изкуствени сълзи от аптеката). Въртене на погледа по часовник; срещу часовник. Преместване на фокусна точка близо -много далече (желателно извън размерите на помещението), на 30 минути взиране в монитора, пет минути почивка на очите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вируси не говорим тук. Става въпрос за нещо важно, а имено очите. Както вече казах, използвам компютър и телефон прекалено много, а ми бяха дадени съвети да купувам очила, да тегля програми и т.н. Както знаете, по интернет може да се начетеш на много митове и легенди, затова споделих въпорса тук... Какъв е проблема? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за очен лекар чувал ли си? Хората са трили банки и пейки 5-6 години. Все ще да са научили нещо, не мислиш ли?
Много лош доктор е интернет!!!
И си промени заглавието на български, англичанино!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може пък да е програмист-очен лекар - създателя на програмата. Е, сериозно, наистина ли мислите, че софтуер е отговора на проблема ви?

на 17.10.2017 г. в 11:53, R4bb1t написа:

Става въпрос за нещо важно, а имено очите.

Точно заради това! Освен това, проблемите с очите могат да доведат и до главоболие и други грижи.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Е, сериозно, наистина ли мислите, че софтуер е отговора на проблема ви?

А защо не - на определен интервал изгрява програмата и започва да пуска упражненията. Не толкова трудна задача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, принципно авторът си знае най-добре, но ако е особено млад човек, би било добре да ползва по-..."традиционни" методи, особено, ако почва да чувства, че е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може да се каже, че авторът е млад... Пиша, чета и чертая много, а освен това ми се налага да използвам и често компютъра за презентации и обработка, а също прекарвам доста време във фотошоп. Почивката ми от компа не е много, въпреки че напоследък се опитвам да не ставам с него и да не си лягам с него. Игрите през събота и неделя също останаха на заден план, че... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.