Премини към съдържанието
YoggA

Проблем със системна актуализация

Препоръчан отговор

Смартфонът е P70-A от м-Тел и идва с андроид 4.4.4, а преди време ми предложи да го ъпгрейдна до 5.0.2

И с някои недомислици на LoliPop -a си работеше добре повече от година.

Преди 2 месеца телефона угасна и беше на гаранционен ремонт. Смениха му платка и дойде с нови IMEI. И с Кит-кат 4.4.4., с руска локащия (???)

Очаквах да се появи системен ъпдейт към Loli-Pop, но това не се случва. Почти всеки ден проверявам за нови акуализаций, но винаги казва, че съм с най-новата версия.

Сменях локацийте за България, Пакистан (препоръчно от xda ..., но без успех.

Мога да изтегля нов ROM с Android 5 LoliPоp или Android 6 Marshmallow, но докато е в гаранция мисля да изчакам да изтече. Тогава може и да руутвам ...

Въпроса е дали имате идея защо липсват актуализацийте от Kit-Kat към Loli-pop. Знам, че сподед някой Кит-кат  4.4.4. е по добър от 5.0.х.

Приложенията се ъпдетват нормално. Ако има значение - към м-Тел съм. Buid number: P70-A_S142_16230_16G_ROW.

Редактирано от YoggA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може просто за региона да няма пуснат OTA. Изтегли си фабричния 5.0.2 и го инсталирай ръчно, ако толкова ти е важен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телефона ти работи и нямаш оплаквания не го пипай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За България има ОТА.

И ако системния ъпдет не работи, мога ли дасъм сигурен, че и нещо друго не работи? Преди ремонта си се ъпдейтна нормално и работеше нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те интересува българския интерфейс, езика си го има във фърмуера. P70-A е европейският модел.

https://firmwarefile.com/lenovo-p70-a

И надали ще намериш нещо в xda(сносно). Във 4pda има един куп чисти андроиди.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не държа на бг интерфейс.

Като не може да се ъпдетва през ОТА, това вероятно е някакъв бъг. И ако е бъгав фърмуера, какви други бъгове може да има.

Лесно може да сложа нов фърмуер, но не ми се иска да го правя докато не изтече гаранцията.

И какво са натворили в сервиза на м-Тел. В гаранционната карта пише, че е сменен IMEI, поради което предполагам, че е сменена и системната платка,

Какво може да е причината за невъзможност за  нормален ъпдейт през ОТА. Ясно, че най-вероятно е от фърмуера, но невъзможно  ли да е по хардуерни причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, YoggA написа:

И ако е бъгав фърмуера, какви други бъгове може да има.

Няма жив човек на Земята, който да ти отговори.

преди 10 минути, YoggA написа:

но не ми се иска да го правя докато не изтече гаранцията.

Не знам лайново да имат показатели като самсунгския knox, по които да се разбере дали телефонът е бутан. По-скоро ще преценят дали си бутал или не по това дали андроидът е фабричният или не, дали е root-нат или не и т.н.

преди 12 минути, YoggA написа:

Какво може да е причината за невъзможност за  нормален ъпдейт през ОТА.

Най-добре хвани питай хората, които са ти базарали телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва актуализация. Основно правило, което казвам на моите клиенти с андроид телевизори и телефони е да не актуализират нищо.
Ако нещо се случи по време на обновяването, то често гаранцията отпада и те обвиняват, че си бил виновен ти за повредата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, simtech написа:

Не ти трябва актуализация. Основно правило, което казвам на моите клиенти с андроид телевизори и телефони е да не актуализират нищо.
Ако нещо се случи по време на обновяването, то често гаранцията отпада и те обвиняват, че си бил виновен ти за повредата.

Не съм много съгласен с това, че актуализациите са безсмислени или вредни.

Имам проблеем с Wi-fi сега със Кит-кат 4.4.4, които преди ремонта в м-тел ги нямах, И бях ъпдейтвал с Лолипоп 5.0.2  през ОТА и малко над година време нямах проблеми ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.