Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам 1 стара машинка която искам да и вдъхна живот но има 1  проблем когато го включа черен екран без биип сигнал абсолютно нищо само черен екран всичко си варти вентилаторите смених слота за рам профилкактика извадих видеото почистих всичко но пак черен екран 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как направи почистването? Ако машината е стара със сигурност има окислени крачета по слотовете или подути кондензатори.

Вземаш почистващ спрей и спрей със сгъстен въздух и правиш тотално почистване и продухване. След това кажи какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма бийп сигнал по две причини , ако няма такава опция на дъното и биос, или проблем  в биос .

Ако дъното подържа сигнализацията за биос проверка ( бийп сигнал/и ) , то първото нещо след вече споменатите процедури извършени до тук , е да се ресетне самия биос . Изключване на захранващия кабел , сваляне на батерията на биос и ресет чрез джъмпера . Замерването на остатъчния капацитет на батерията също е препоръчителен .

Поздрави !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще почистя слота за рам по старателно и другите компоненти и слотовете и ще видим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква машина? За рязане на салам, хлебопекарна, хладилник ли какво? Работила ли е преди това? Как и "вдъхваш живот" - нещо ъпгрейд ли какво?

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.10.2017 г. в 10:50, Радослав Матев написа:

Каква машина? За рязане на салам, хлебопекарна, хладилник ли какво? Работила ли е преди това? Как и "вдъхваш живот" - нещо ъпгрейд ли какво?

компютъра е стара машинка става дума за едноядрен но във него имам важни снимки и до последно си е работил бях го включил тръгна разгледах снимките във него и реших да си ги прекача изключих машинката отидох до магазина купих флашка и като реших да го пусна няма нищо само черен екран и това е всичко варти както трябва профилактика направих със згъстен въздух всичко както трябва но уви пак така нито бййп сигнал има нито нищо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай  ако има отделна видеокарта да я махнеш и да пуснеш вградена ако има и такава. Също остави само 1 плочка рам памет ако са повечко и виж дали ще запали, пробвай различни комбинации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.