Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здр,
Искам да се извиня предварително ако постът не е за тук.

Моля за съвет какво да направя в моя случай. Нека да обясня.
Телевизрорът ми toshiba TV 40l3433DG спря да работи от към телевизия след като се опитах да гледам филм през компютъра.
Компа не беше изобщо включен към ел мрежата. Изгасен сложих само кабела от пц то до телевизора.
След това сложих захранващия кабел на пц то след което се чу лек гърмеж от телевизора.
Сега телевизора свети гледам филми през флашка но не хваща никакви канали.Сканирането показвна 0 сигнал.
Какво може да му е изгоряло ? И имали начин да се гледа телевизия ако наприемр купя тунер или каквото и да е.

П.п. носих го на сервиз - отказаха ми да признят гаранция нито да го оправят.

Редактирано от Gushy Gushka (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изравнява се потенциала на устройствата по ширмовката на кабела.
Ако в този момент е имало включена кабелна, става още по-ясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Gushy Gushka написа:

Да кабелната беше вкючена. Гледах новините. Какво да направя ? Има ли решение някакво ?

Кабелната е била включена, а тя има по-висок потенциал от компютъра, съответно целият телевизор има такъв. Телевизорът най-вероятно не е с ШУКО или контактът не е бил заземен/занулен. Включваш кабела и няма проблем. След това включваш компютъра в контакта и от там потенциалът на телевизора по кабела започва да се изравнява към компютъра. И всичко по пътя обикновено изгаря.
Правилното решение е било да се сложи галваничен разделител на кабелната телевизия.
Вече е късно.
Друга контролна платка за телевизора е необходима.
Виждал съм такива страхотни поражения, че чак имаше изгорели пътеки по платката.
Късмет имаш, че въобще работи.
п.п Кабелната е без отделен тунер, а директно кабел в телевизора, нали?

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, simtech написа:

Кабелната е била включена, а тя има по-висок потенциал от компютъра, съответно целият телевизор има такъв. Телевизорът най-вероятно не е с ШУКО или контактът не е бил заземен/занулен. Включваш кабела и няма проблем. След това включваш компютъра в контакта и от там потенциалът на телевизора по кабела започва да се изравнява към компютъра. И всичко по пътя обикновено изгаря.
Правилното решение е било да се сложи галваничен разделител на кабелната телевизия.
Вече е късно.

Има ли от каде да се купи тази контролна платка ?

Интересното е че УСБ то е на същата платка и си работи. Само канали неможе да намира то май това го прави телевизор....

Извинявам се за нахалството. Просто се опитвам да разбера какво да купя и от каде.

Знам че ще ми свалят кожата в някой сервиз за това искам да попитам предварително.

Благодаря ви за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка платка или някой сервиз. В момента гадая относно причината и случилото се. Трябва да се отвори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, simtech написа:

Вече е късно.
Виждал съм такива страхотни поражения, че чак имаше изгорели пътеки по платката.

Да, директно е.

Ако купя тунер и го закача през УСБ то или друг порт (има няколко там) няма ли да се оправи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се оправи, нов Main Board както вече са ти казали. Никак не е евтино - дори и втора ръка е над 100 лв.  Да не се натресеш в преебалника - там разни неясну предимно мургави субекти продават такива изгорели платки за здрави.

Сменяш сервиза и дано да изпадне от донор. Тип и надписи по платката, както и от хартиените стикери - евентуално да се потърси.

Много е възможно да е Vestel 17MB95S-1 Ползва се на много места и има много разновидности и е въпрос и до съвпадение. Населено място?

И от 12 години пиша за галваничен разделител, ама всеки си мисли че него няма да го засегне. Докато не изтрещи. https://www.kaldata.com/forums/topic/3484-включване-на-компютър-и-периферия/

Колко HDMI входа има и колко от тях работят?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, simtech написа:

Колко HDMI входа има и колко от тях работят?

Здр,

и благодаря за отговорите.

HDMI входове има 2.  HDMI 1 и HDMI 2. но незная как да проверя дали работят.

През пц то ли да пробвам ? Няма вече кабелна на телевизора.

Благодаря отново за отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, simtech написа:

Вече е късно.

Да, директно е.

Ако купя тунер и го закача през УСБ то или друг порт (има няколко там) няма ли да се оправи ?

Здр,

ако HDMI 1 и HDMI 2 работят мога ли да използвам Близу да се гледа телевизия ?

Прегледах на сайта им но не намерих дали може да работи през този вход.

Поздрави и успешен ден на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно контакта на компютъра ти е бил офазен, но няма логика да изгори тунера, щом си го свързал при изключено положение, тъй като тунера е свързан към шасито на телевизора, също и средната клема на тунера е шунтирана с малка бобинка към корпуса. Провери сплитерите на кабелната да не са изгоряли ако оплетката на коаксиалния кабел е прекъснала, това може да се случи или пробвай с друг телевизор дали имаш сигнал.

Аз по тази причина съм изкоренил зануляването на компютър, когато искам да го свържа с телевизора и съм сложил галваничен изолатор на кабелната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр,

на другия телевизор си работи.

С какво да проверя дали HDMI работи ?

Ако HDMI работи е по-лесно с тунер или незнам и аз вече какво да направя.

Сещам се и за преходник или конвертор от нормален кабел към HDMI ? Ако изобщо има такова животно :)

Благодаря за отговора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, така като чета ти е изгорял тонера на телевизора. Ако HDMI портове на телевизора работят може да поискаш от кабелният оператор да ти дадат външно устройство (приемник) и да го включиш към телевизора през  HDMI и така телевизора ще ти е само като монитор, а каналите ще сменяш от дистанционното на приемника ( това при условие,че работят HDMI портовете на телевизора), успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с тунер е по лесно, но аналогов тунер (STB) с HDMI изход......дори и да се намери нещо или ще е китайски нонейм и не се знае как и колко ще работи, или ще струва колкото нов телевизор! Занеси го този телевизор в някой свестен сервиз - ремонта няма да е повече от 200 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уплашихте ме с тази тема! В моя случай разполагам с PC, Samsung 48-inch J6300, Edifer аудио система и приемник булсатком. PC е свързан към ТВ със HDMI кабел около 5 метра, аудио системата е свързана с оптичен кабел към телевизор и приемник свързан със жакове към ТВ. Има ли повод за притеснение ? Трябва ли да се вземе галваничен разделител за приемника ?

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, simtech написа:

Изравнява се потенциала на устройствата по ширмовката на кабела.
Ако в този момент е имало включена кабелна, става още по-ясно...

Кабела на кабелната каква роля играе тук не ми стана ясно . И аз по някога пускам лаптопа на двата ми тв и си бачка след това тв . Тука говорим за изгорял  цифров порт . Да го занесе на сервиз и там ще кажат какво е но съм убеден , че порта за кабелната си е заминал . Тошиба са калпава марка и не се изненадвам избягвам техни продукти .

Ако си е заминал порта цената на ремонта с нов може да е солена .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Gushy Gushka написа:

Да, директно е.

Здр,

ако HDMI 1 и HDMI 2 работят мога ли да използвам Близу да се гледа телевизия ?

Прегледах на сайта им но не намерих дали може да работи през този вход.

Поздрави и успешен ден на всички.

Ако HDMI входа ти работи, Близу (вече Мтел) имат май HD приемник с HDMI  изход, но най- добре им се обади и ги питай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, lupis написа:

Ако HDMI входа ти работи, Близу (вече Мтел) имат май HD приемник с HDMI  изход, но най- добре им се обади и ги питай.

Не разбирам защо подтиквате автора да се обвързва с тези мошенници (мобилните оператори), особено ментел? По-добре 150-200 лева за ремонт или платка от ТВ донор, отколкото двугодишен договор с мобилен оператор и всеки месец да киха такса и накрая за две години като сметне колко пари е дал/а ще излезе повече от ремонта в сервиз.

При свързване на ТВ с компютър/лаптоп ВИНАГИ се изключва кабела на кабелната. 90% от изгорелите платки и видеокарти са от включен антенен кабел в телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете кой друг сервиз ремонтира Toshiba телевизори и опитайте при тях без да казвате причината за проблема/ просто спря/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах от кое село си, за да те насоча към съответни колеги.

Колко и кои HDMI работят може и да са тествали в сервиза. Или да свържеш външно устройство. Става дори и ефирен декодер. Също така проверяваш дали работи и SCART.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ice_lion__01 написа:

Не разбирам защо подтиквате автора да се обвързва с тези мошенници (мобилните оператори), особено ментел? По-добре 150-200 лева за ремонт или платка от ТВ донор, отколкото двугодишен договор с мобилен оператор и всеки месец да киха такса и накрая за две години като сметне колко пари е дал/а ще излезе повече от ремонта в сервиз.

При свързване на ТВ с компютър/лаптоп ВИНАГИ се изключва кабела на кабелната. 90% от изгорелите платки и видеокарти са от включен антенен кабел в телевизора.

До колкото разбрах от писането на автора, той е абонат на Близу, така че никого не подтиквам към обвързване с който и да е. А  и той си има глава на раменете и може сам да прецени какво и как ще прави  в крайна сметка.

Преди включване на външно устройство, трябва да изключи и телевизора, а авторът май не го е направил.

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А автора отстранил ли е причината за токовия удар, та го карате и другите портове да пробва с офазеният си компютър, белким и тях изгори, а това че може яко да го тресне тока май не му пука? Когато се установи причината, много по-лесно ще се локализира повредата, може да е прегоряла само писта за масата между двата порта и всичко по платката да е здраво.

преди 3 часа, ice_lion__01 написа:

При изправни уреди няма опасност да стане поражение, дори е добре кабелната да е включена за да заземи телевизора.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, peppone1 написа:

А автора отстранил ли е причината за токовия удар, та го карате и другите портове да пробва с офазеният си компютър, белким и тях изгори, а това че може яко да го тресне тока май не му пука? Когато се установи причината, много по-лесно ще се локализира повредата, може да е прегоряла само писта за масата между двата порта и всичко по платката да е здраво.

Някой някъде да е споменал да пробва портовете си с "офазеният си компютър"  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр,

ами няма шанс да вкюча пц към телевизор :)  Незнач по какв начин да тествам тези портове дали работят.

От тоци не разбирам. Знам че има нещо нередно по тока тук. Така си от както се нанесохме.

Тряска си ток дори и от зарядно за телефон.

Този ми е 4 ти телевизор изрорял но си е моя вината.

Не съм клиентка на Близу просто попитах дали мога да използвам портовете.

От друга страна пък познат ми каза че има шанс да не е изгоряла цялата платка след като всичко останало си работи.

УСБ порта е на същото място а с него си гледам филми.

Ако е офазен компа как се оправя това нещо ?

Някой каза ЮПС да се купува.

..........................

А автора отстранил ли е причината за токовия удар, та го карате и другите портове да пробва с офазеният си компютър, белким и тях изгори, а това че може яко да го тресне тока май не му пука? Когато се установи причината, много по-лесно ще се локализира повредата, може да е прегоряла само писта за масата между двата порта и всичко по платката да е здраво

.................

След като вкючих захранващия кабел в захранването на ПЦ-то (само кабела вкючих без да пускам пц то) се чу гармеж от телевизора но тои продалжи да си работи. Картината замръзна но не изгасна.

Все си мисля че след този трясък нещо по-сериозно е изгоряло.

Мога например да помоля да отворят ТВ то и да снимам платката и да я покажа тук. Може да стане по-ясна картинката.

Благодаря на всички отговорили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.