Премини към съдържанието
Димитър Иванов

Как да махна администраторска парола на Windows 8.1

Препоръчан отговор

Здравейте, някой може ли да ми помогне по един въпрос ?

Как мога да махна администраторска парола на Windows 8.1, пробвах с Hiren Ghost, но не става с нея може да се премахват пароли до Windows 7. Ако някой знае как и може да ми помогне ще съм благодарен. Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С Hiren Ghost (който се ползва за създаване на имидж на ОС-а или клониране) няма как да махнеш каквото и да е, предполагам визираш Hiren's Boot CD и някой инструмент от пакета.

А кой ти е администратор на ОС-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да Hiren's Boot CD от пакета да, лаптопа не е мой едно момче ми го донесе да му го оправя, купил го е от Англия втора ръка и не я знае паролата 

не е към Microsoft обаче профила 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

NT Password and Offline... А иначе - просто го преинсталирай. Щом не можеш да я махнеш, значи е към Microsoft профил.
    Иначе - PCUnlocker WinPE Enterpise Edition - теглиш ISO-то, буутваш и работиш. В нета има информация.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има елементарен начин с десетина команди в cmd. Трябва да имаш по ръка инсталационна медия със 8.1.

Но щом е купуван (или не :) ) втора ръка - по-добре една чиста инсталация на ОС. А дали 8.1 или друга версия - ти си прецени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, street racer написа:

Има елементарен начин с десетина команди в cmd.

Не, няма. Да заместваш файлове и да правиш байпас няма да стане, когато профилът не е local, а е Microsoft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има - просто се "замести" utilman.exe с cmd.exe и с net user да се зададе нова парола. Всъщност, това правят и многото платени инструменти

Същото важи и за седмицата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, street racer написа:

Има - просто се "замести" utilman.exe с cmd.exe и с net user да се зададе нова парола. Всъщност, това правят и многото платени инструменти..Същото важи и за седмицата

Това може да работи, ако профилът е локален. Не и при Microsoft профил.
    Това, което правят инструментите е да се закачат към регистрито.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Димитър Иванов написа:

Здравейте, някой може ли да ми помогне по един въпрос ?

Как мога да махна администраторска парола на Windows 8.1

net user [UserName] {NewPassword}
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, rado84 написа:

net user [UserName] {NewPassword}

Това е предпоследната стипка! Боотваш от инсталационната медиа и след първия етап Shift+F10

В конзолата, преименуваш (ren) utilman.exe (намира се в windows/system32) в utilman.old

След това: copy cmd.exe utilman.exe

Рестарт и в Accessibility Options ще се зареди конзолата - тук ползваш net user

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, street racer написа:

Това е предпоследната стипка! Боотваш от инсталационната медиа и след първия етап Shift+F10

В конзолата, преименуваш (ren) utilman.exe (намира се в windows/system32) в utilman.old

След това: copy cmd.exe utilman.exe

Рестарт и в Accessibility Options ще се зареди конзолата - тук ползваш net user

Досега никога не ми се е налагало да буутвам инсталационния диск/флашка, за да изпълня тази команда. Изпълнявах тази команда на няколко лаптопа и винаги става само с отваряне на конзолата в логин екрана и писане на командата. И на 7-ца, и на 8-ца, и на XP става. Само на 10-ка още не съм пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ImagineMe
        Здравейте! 
        Днес закупих горе изписания телефон от предишния му собственик. Исках да му направя хард ресет, направих го, обаче ми иска от онези FRP защити - имейл и парола. Върнах се при него, обаче стана така, че човекът не помни имейла и паролата. Не мога да му го върна, защото ми беше казал, да не го ресетвам, а просто да изтрия нещата и не го послушах. Та, има ли решение? Преинсталация ще помогне ли? съответния телефон
      • от lassitter
        Здравейте.Имам странен проблем.На лаптопа ми нямаше и никога досега не е имало парола на биоса.
        Но от скоро биоса ми има парола и е заключен.Исках да махна Уин 10 и да сложа Уин 7 но немога да инсталирам от флашка заради биоса.
        Модела на лаптопа е Fujitsu U554.13.3 инча, без записвачка е.Видях в интернет че когато се вкарат последователно тези 3 пароли  3hqgo3   jqw534   0qww294e 
        дава hash код с който (тук незнам как става) може да се изкара паролата чрез програма или по друг начин.
        След въвеждането на тези пароли в биоса ми изписа това

System Disabled 

0f17-0749-8034-8852-2401-2002

Ако някой разбира и знае как може да се махне тази парола от биоса нека сподели.Благодаря предварително.

пс: Иначе при опит за промяна на буутващо устройство или опит за вход в биос 

ПС: Емил Костов виждал съм и преди но на лаптоп Тошиба.Мой приятел има такъв и един ден щом се прибира от работа не е могъл да включи лаптопа понеже му искало парола на биоса.Даде ми го да се мъча да махна парола.След четене на форуми и какво ли още не ..се обадих в техния (на Тошиба) сервиза мисля че беше само един на балканите и ми казаха че ще махнат паролата от биоса но трябва да се плати 100 евро..
        Това е от преди 3-4 години тази случка.В края на краищата отворих лаптопа и след инструция от един руски форум с една пинсета направих мост между някакви пластинки и биоса се нулира.Н в случая сега няма батерия за биоса както някогашните стари модели.И парола аз не съм слагал.А и няма кой друг да сложи.
      • от Y. Kirev
        Здравейте.
        Притежавам обикновен TP-Link router WR740N, ако не се лъжа, но това не е толкова важното.
        Проблема ми идва от доставчика, който го е заключил и незнайно защо е сложиш OpenWRT  Luci и ми е заключил рутера.
        Сега, когато се опитам да отворя някой порт за някой сървър или каквото и да е не мога, защото са ми заключили рутера.
        Ако някой е от Хасково и околността и ги използва услугите на Escom, ако може да сподели що за пароли слагат.
        Обадих им се да попитам поддръжката те вдигнаха ръцете, отделно да не говорим, че ми обясняваха за паролата на рутера за достъп до нета, едвам се разбрахме след 10 минути обяснение и прехвърлиха топката към незнаен колега, който е оправял нета(рутера)
        Съши, ако някой знае защо слагат OpenWRT  Luci нека пише, ще съм благодарен на всякаква информация.
      • от profch0
        Здравейте! Имам следния проблем. Имам си една регистрационна форма,която що годе ми харесва и работи отлично,НО.. тука идва и едното НО.. проблема ми е,че не иска да ми кодира паролата,ако може да ми кажете защо(или пък да ми дадете някой нов код за тези полета които сега ще изредя.. ) ще ви бъда много благодарен!
        Ето го php кодчето ми: 

<?php
        if (isset($_POST['signup']))
        {
        $username = addslashes($_POST['username]);
        $password = md5(addslashes($_POST['password']));
        $password2 = md5(addslashes($_POST['password2]));
        $email = addslashes($_POST['email']);
        $email2 = addslashes($_POST['email2]);
        $name = addslashes($_POST['name']);
        $date = date("d.m.Y H:I");
        $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR];
        $sql = mysql_query("SELECT * FROM `users` WHERE `username` = '$username'") or die (mysql_error());
        if (mysql_num_rows($sql) != NULL)
        {
        echo "<h3><i><u>Потребителското име вече е заето!</u></i></h3>";
        }
        else {
        if ($username == NULL)
        {
        echo "<h3><i>Не сте попълнили потребителско име!</u></i></h3>";
        }
        elseif ($password == NULL)
        {
        echo "<h3><i><u>Попълнете парола!</u></i></h3>";
        }
        elseif ($password != $password2)
        {
        echo "<h3><i><u>Парола #1 и Парола #2 не съвпадат!</u></i></h3>";
        }
        elseif ($password2 != $password)
        {
        echo "<h3><i><u>Паролите не съвпадат!</u></i></h3>";
        }
        elseif ($email != $email2)
        {
        echo "<h3><i><u>И-мейл #1 и и-мейл #2 не съвпадат!</u></i></h3>";
        }
        elseif (!eregi("^[_a-z0-9-]+(\.[_a-z0-9-]+)*@[a-z0-9-]+(\.[a-z0-9-]+)*(\.[a-z]{2,3})$", $email))
        {
        echo "<h3><i><u>Невалиден и-мейл!</u></i></h3>";
        }
        elseif ($name == NULL)
        {
        echo "<h3><i><u>Не сте попълнили истинското си име!</u></i></h3>";
        }
        else {
        $up = mysql_query("INSERT INTO `users` (username, password, email, name, date, ip) VALUES ('$username', '$password', '$email', '$name', '$date', '$ip')") or die (mysql_error());
        echo "<h3><i><u>Създадохте акаунта си успешно!</u></i></h3>";
        }
        }
        }
        ?>

А ето я и самата форма(за всеки случай,ако нещо съм сбъркал там)

<form method="post" style="color: lime;">
        <body bgcolor="#0">
        <div>Потребителско име</div>
        <input type="text" name="username" /><br />
        <div>Парола</div>
        <input type="text" name="password" /><br />
        <div>Отново парола</div>
        <input type="text" name="password2" /><br />
        <div>И-мейл</div>
        <input type="text" name="email" /><br />
        <div>Отново и-мейл</div>
        <input type="text" name="email2" /><br />
        <div>Истинско име</div>
        <input type="text" name="name" /><br />
        <input type="submit" name="signup" style="color:blue;font-weight:bold;border:0px;padding:3px 10px;cursor:pointer;background:#b1e6f0;" value="Регистрирай ме" /><br />

П.С. Ето снимка как ми показва паролата:
        http://prikachi.com/images/655/7637655G.png

П.С.2 Работя с xampp,тъй като съм още нов в езиците за програмиране(казвам го за да не ме питате на каква система работя и т.н.)

Благодаря на всеки отзовал се!
      • от VolvoPower
        Здравейте! Имам проблем с HDD! Когато го включвам ми изписва "Please type your password" в синьо, и сега искам да си преинсталирам win-a, защото (C:)-то ми е пълно, но не мога, защото когато се опитвам да вляза в BIOS-a, нали за да вляза в него трябва да натисна "F2" (компа ми е Acer Aspire 5742), ми иска друга парола. Паролата на HDD ми е 18 29 18 29, но  когато натискам F2 ми изисква парола. Аз пиша тази 18 29 18 29, но не става :/ Каква друга парола иска, хич си представа нямам..
        Моля, ако някой знае как се unlock-ва HDD, да драсне едно мнение. 

ПАРАМЕТРИ: RAM: 4 GB; HDD:500 GB; Processor Intel® Pentium® CPU P6200 @ 2.13 GHz; Видео карта; Intel® HD Graphics 1755 MB. Аз използвам тази програма http://hdd-unlock-wizard.software.informer.com/download/ , но когато я включвам, лаптопа забива. Моля, помооощ ! 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.