Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам има ли някакъв начин да отворя 4К видео с някой плеър, при положение че монитора ми не поддържа 4К. С вградена видео съм и процесор Intel Celeron. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да "отварянето" не е никакъв проблем и няма значение с какво. Естествено няма да гледаш 4К а колкото е нативната резолюция на монитора.

Със Селерон обаче ще насича така че няма да стане освен ако няма и съвременна видеокарта за хардуерно ускорение.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Да "отварянето" не е никакъв проблем и няма значение с какво. Естествено няма да гледаш 4К.

Със Селерон обаче ще насича така че няма да стане освен ако няма и съвременна видеокарта за хардуерно ускорение.

Ох, да. Не съм написал правилно, имах предвид отностно възпоризвеждането да не насича, а да си върви гладко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма да стане щом говорим за Селерон с вградена графика.

Принципно и интерфейсите не винаги поддържат 4К особено ако говорим за по-стара машина

тоест дори да имаше монитор 4К вероятно нямаше да върви и на нативната си резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Roujin Z написа:

Не няма да стане щом говорим за Селерон с вградена графика.

Принципно и интерфейсите не винаги поддържат 4К особено ако говорим за по-стара машина

тоест дори да имаше монитор 4К вероятно нямаше да върви и на нативната си резолюция.

Ясно, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

Да "отварянето" не е никакъв проблем и няма значение с какво. Естествено няма да гледаш 4К а колкото е нативната резолюция на монитора.

Ще гледа скалирана картина, дефакто 4к, но на резолюция 1920х1080, ако е такъв монитора му, разбира се. И наистина си иска сериозен проц. минимум i5, за да върви гладко.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли не го виждам къде е написано кой точно Intel Celeron (аз като се каже Celeron си мисля за първия ми на 333Mhz, но към днешна дата има и 4 ядрени Celeron) е и с какво видео.

А каква е идеята на гледане на 4К видео на екран с по-малка резолюция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Ще гледа скалирана картина, дефакто 4к, но на резолюция 1920х1080, ако е такъв монитора му, разбира се. И наистина си иска сериозен проц. минимум i5, за да върви гладко.

Е как минимум i5? От къде ги изкарвате тия факти? Айде малко по-сериозно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой точно Celeron? Това е голяма серия, има много поколения! Ако е от последните поколения би трябвало без проблем да възпроизведе 4К! Примерно някой от тези:

https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-briefs/pentium-celeron-n-series-brief.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.