Премини към съдържанието
kyoshinn

OBS Studio играта върви добре, но клипа лагва

Препоръчан отговор

Така, исках да запиша лек геймплей на ЦС:ГО като показвам даден смоук на Mirage, свалих OBS Studio, оправих настройките и реших да запиша клипа. Да, ама при мен нищо, никога не върви както трябва. Та записвам си аз, приключих и викам, чакай сега да видя клипа и го отварям и то като сече на клипа, майко.. минус 20 ФПС сигурно, а играта ми върви добре (най-малко до 50 ФПС дропна) и се чудя сега настройките да видя, опитах всички настройки, знайни и незнайни - няма ефект все си сече... Пак казвам играта си е добре докато играя, но клипа :X 

i5-4200M, 4GB RAM, Intel HD Graphics 4600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вграденото видео ще е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така е с подобни програми, когато не ползваш подходящите кодеци.  За мен единствено Shadowplay  прави всичко както трябва ако си с NVIDIA. В твоя случай вероятно трябва да ползваш кодеци на Intel. При положение обаче, че процесорът ти е мижав и вероятно спъва като цяло нещата, не виждам как ще стане с тоя лаптоп. Това при коя игра и пробва ли при други игри как ще е? То хубаво върви играта, но това може да означава, че тя е на преден план, а на заден каквото стане. Освен това лаптопите са с бавни хард дискове и записът е зле. Примерно аз съм правил записи навремето с FRAPS  на старички дискове, играта върви, но после сече. Просто хард диска няма капацитетета да запише клипа.  дори след това проблемът може да е и при самото възпроизвеждане на видеоклипа от бавния хард диск. Говоря за моите SATA  II дискове в RAID 1 Seagate 250 GB, където при възпроизвеждане на по-качествен клип ми сече. Прехвърля клипа на бърз диск и не сече. Това при запис с FRAPS,  който е доста качествен. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, някакви идеи каква програма да ползвам или как да се справя с OBS-а ? (Ако е възможно)

Реално пробвах Fraps, но програмата не иска да започне да снима след натискането на дадения бутон (В моя случай пробвах с F4, K, Mouse5).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих фрапса, клипа си е идеален, тоя ОБС нещо е бъгнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.