Премини към съдържанието
otark

Малко мазни картинки от видео интел хд 4000

Препоръчан отговор

Тия дни докопах един стар Дел optiplex 7010. Страхотна машинка, но с един недостатък - мазни изображения.

Първо с инсталацията с драйвърите по подразбиране, после сложих последните драйвъри на интел, после за тоя модел специално, после за тая карта, която машината отхвърли интел -- хд 4000. По принцип повечето програми дават мътна картина, с настройките с дпи (уиндоус 8.1 64 бута) се оправя, но не всичко. Например като гледам изображения от камери, стоят като с ниска разделителна способност. На същия монитор (вързани са два компота) другият компот вади отлична картина. С друг компютър също. Иконите на програмите също са не много приятни, просто си личи при превключването на другия компот, че не е съвсем както би трябвало. Компотът е бил с уин7, но проверих и изрично е посочено, че може да се ъпгрейдне до осмица. Същото видео интел хд 4000 го има и на лаптопа фуджицу и е суперкачествено, със същия уиндоус. Текстът е добре иначе, но не навсякъде, напр. на програмата за видеонаблюдението е леш, особено на някои места.

Чудя се какво да правя, по-висока разделителна способност мониторът не може, блокира нещо, но качеството е същото. Съмнявам се, че на седмицата ще е по-добре. Може би някаква външна карта - става ли такова нещо или въобще някой да има наблюдения за подобни злополуки?

Редактирано от otark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо на какъв монитор и с каква резолюция го прави това. През какъв видео вход и дали същия вход и кабел ползваш и за другите компютри?

Пробвал ли си проблемния компютър на друг монитор?

Проблемно изглеждащите програми пробвал ли си ги на друг машина при същата резолюция дали се виждат добре или пак е "като с ниска разделителна способност"?

Иначе би трябвало да можеш да му сложиш външно видео, най-много да трябва да е ниско профилно и с малка консумация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не сподели с коя ОС е в момента. ClearType  пуснат и натроен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз съм го описал, два компота са включени чрез нещо като разклонител атенс, преди това само другият беше, но съм връзвал и лаптоп, не е от монитора. Програмите са еднакви, има едно бутонче, с което се превключват компютрите и се вижда много ясно разликата. Програмите са пробвани на още 3 компота, проблемът е в тоя компютър само.

Уиндоусът е 8.1, вкъщи на други два абсолютно същият, на другия компот е уиндоус 10, преди това беше на ХП. Клиъ тайпа е настроен, всичко е като на другите ми компютри (без десятката). Сега например този текст е отличен, но някои неща дразнят, обаче явно трябва да ги снимам...

Почти на всички програми трябва да настройвам Compatibility: Disable display scaling on high DPI settings. Обаче някои програми, вградени в уиндоус, като административните например, не мога да ги обработя така. В растерна програма нещата са добре, още не съм пробвал в шопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С последния препоръчан от ДЕЛЛ за това видео. Пробвах и по-нов за същата 4000, но не става.
Тук има още един монитор, при възможност ще пробвам с него все пак... може би днес или в понеделник и пак ще пиша.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв проблем можe да се появи при точно определена комбинация от монитор и видеоконтролер. Видеото и мониторът как са вързани. Ако е с VGA кабел, тоест 15-пинов конектор, пробвай с цифров конектор. Този Dell би трябвало да има DisplayPort дори 2. Ако мониторът има DVI или HDMI или дори DisplayPort лесно може да се вземе адаптер или кабел, който да се свърже към някой DisplayPort. При VGA кабели често се появяват смущения. Ако се ползва VGA кабел също трябва да се използва автоматична настойка на монитора. Често има бутон Auto или опция в менюто на монитора.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно такъв ще да е случаят, защото докопах за малко един хюлет пакард и картината беше 6. Размених и връзките на тоя "разклонител" и пак същата работа. Мониторът има ДВИ, но на компютъра ДЕЛЛ няма втори порт, има други нещица. Има и дисплей порт, досега не бях обръщал внимание. Обаче "разклонителят" Aten KVM switch има два изхода за VGA, a входът към него е също такъв... не знам с адаптор какво ще стане, от монитора не мога да го вкарам в суича, няма къде, а от негов вга кабел към компютъра не знам... Не съм очаквал подобен проблем.

Ще потърся автонастройка на монитора, но не знам какво ще стане като превключа на другия...
Хм, ресетнах монитора и стана чувствително по-добре?! На другия компот се развали, и там го ресетнах и се оправи. Сега единствено в програмата за видеонаблюдение има проблеми, но ще  проуча още. Засега и това е супер, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не на този монитор, но щом на другия проработи без КВМ-то, значи комбинацията нещо куца малко. Сега бих казал, че е отлично. Видеонаблюдението се отваря в браузър, който както и да го настройвам, точно нейните текстове и видео леко ги омазва, но мисля, че е по-добре. Не се сетих да  пробвам в друг браузър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.