Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Странен шум при чисто нов лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! Купих си  нов лаптоп Acer Aspire E5-575G NX.GDVEX.007.  Още при първото му ползване дочух странен шум. нещо като леко бръмчене. Ако е по-тихо в стаята се  долавя ясно и е дразнещо, не  знам дали това е нормално. Ще прикача звуков запис. Много ще съм ви благодарен ако ми кажете от къде идва бръмченето и дали е нормално .

sound1.m4a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 57
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 10 минути, MrSexobeat94 написа:

Здравейте! Купих си  нов лаптоп Acer Aspire E5-575G NX.GDVEX.007.  Още при първото му ползване дочух странен шум. нещо като леко бръмчене. Ако е по-тихо в стаята се  долавя ясно и е дразнещо, не  знам дали това е нормално. Ще прикача звуков запис. Много ще съм ви благодарен ако ми кажете от къде идва бръмченето и дали е нормално .

sound1.m4a

Чак запис си направил.... От вентилатора на охлаждането идва шума. Като го натовариш и почне да грее качва оборотите и се чува. Нормално е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С каква ОС?

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това виене  има ли го при отваряне само на браузъра и примерно да си влезнал само в Калдата без друго да си отворил. 

Редактирано от PigManu (преглед на промените)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, PigManu написа:

Това виене  има ли го при отваряне само на браузъра и примерно да си влезнал само в Калдата без друго да си отворил. 

Когато лаптопа е в покой този шум го няма., т.е когато не съм отворил нищо. Сега например съм отворил този сайт, и в торента се тегли игра,  шума  си го има. А когато правя още повече дейности (инсталиране на нещо или два отворени браузъра)  бръмченето (или както казва баща ми "скърцането") се увеличава и е по-продължително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, MrSexobeat94 написа:

Когато лаптопа е в покой този шум го няма., т.е когато не съм отворил нищо. Сега например съм отворил този сайт, и в торента се тегли игра,  шума  си го има. А когато правя още повече дейности (инсталиране на нещо или два отворени браузъра)  бръмченето (или както казва баща ми "скърцането") се увеличава и е по-продължително.

За мен единият вариант е както казва и dynamo някакви гадини си лепнал и да не е зле да посетиш антивирусния раздел, другия вариант нещо си омазал по ОС,  в краен случай преинсталираш или ако не разбираш го даваш на друг, и тогава ако няма промяна го дай на сервиз. Аз така бих направил. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм почитател на Линукса , пускам една "жива"флашка с него отивам на сензорния вуаьор/ Sensor Viewer/,гледам какво става с температурите  като цъкам напред назад , нагоре и на долу из Нета и всичко останало.Особено ако го има звука в което малко се съмнявам!

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели,  възможно ли е да е от хард диска? Поразпитах и ми казаха, че при натоварване така става. Между другото той е - Toshiba MQ01ABD100

Иначе потчти веднага след инсталацията му сложих антивирусна Касперски, преди това само изтеглих един браузър. Не съм сърфирал много без антивирусна.

Редактирано от MrSexobeat94 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, MrSexobeat94 написа:

Приятели,  възможно ли е да е от хард диска? Поразпитах и ми казаха, че при натоварване така става. Между другото той е - Toshiba MQ01ABD100

Иначе потчти веднага след инсталацията му сложих антивирусна Касперски, преди това само изтеглих един браузър. Не съм сърфирал много без антивирусна.

Нищо не пречи да го преинсталираш и ако няма ефект лаптопа ти е гаранционен даваш го на сервиз. Иначе си губиш времето в излишни разсъждения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, PigManu написа:

и в торента се тегли игра,

Да беше казал още в първия пост  че теглиш игри и играеш. Надявай се и се радвай ако се разминеш само с преинсталация, защото е напълно възможно да си го опекъл и да не ти признаят гаранцията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, PigManu написа:

Да беше казал още в първия пост  че теглиш игри и играеш. Надявай се и се радвай ако се разминеш само с преинсталация, защото е напълно възможно да си го опекъл и да не ти признаят гаранцията. 

Стига сте плашили човека! Какво като сваля торенти? Вярно някои торентклиенти/ а може би всички/ пишат деректно на диска  и това натоварва диска . Аз в момента съм да диск на възраст около 10 години ,торенти са се теглили денонощно на него  предимно с мю торент  и какво-жив и здрав  си е диска.Пък в крайна сметка за какво му е компютър , да седи и да си го гледа някъде на етажерката!

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bigiadri написа:

.Пък в крайна сметка за какво му е компютър , да седи и да си го гледа някъде на етажерката

Според теб имат ли смисъл и двата ти поста в тази тема ? Това е лаптоп за 1200лв. мислиш че всеки който играе игри и не разбира какво да си вземе трябва да си опича това което има. Защото според твоя съвет това е нормално. Аз съм опекъл два лаптопа, точно от такива "съвети" и мойто незнание в комбинация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Живеем в свободна страна и всеки има право на мнение! Не считам че това ,което съм написал е грешно според мен.Човекът може сам да прецени според своите възможности какво да прави! Никъде не е написано , че като си купуваш лаптоп не трябва да сваляш торенти или да играеш игри, та сигурно за това е взет! Ако трябва нещо да става с него то по-добре да става докато е в гаранция. В гаранцията не е казано че се забранява да играе игри и да сваля торенти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, bigiadri написа:

Ако трябва нещо да става с него то по-добре да става докато е в гаранция. В гаранцията не е казано че се забранява да играе игри и да сваля торенти!

Затова ти казах и по горе безмислени постове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви вируси, какво печене?! Прослушахте ли записа? Нормален шум от охлаждането! Нищо му няма на лаптопа. Иначе е не само полезно, а задължително да се следят температурите за да не прегрява системно. Но пък ако не грее да си сваля и да си играе каквото иска. Не му пречи. Той се притеснява от глупост за глупости, пък отделно му вкарваме филми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.10.2017 г. в 20:15, MrSexobeat94 написа:

Когато лаптопа е в покой този шум го няма., т.е когато не съм отворил нищо. Сега например съм отворил този сайт, и в торента се тегли игра,  шума  си го има

преди 1 час, eminem_vr написа:

Какви вируси, какво печене?! Прослушахте ли записа? Нормален шум от охлаждането! Нищо му няма на лаптопа

От един торент и един сайт така да вие лаптоп  за 1200лв. Надявам се автора да пише и да каже какво е станало. Мои лаптопи започнат ли да вият от подобни натоварвания означава че нещо не е наред, дали е софтуерно или хардуерно това е друг въпрос. А щом сваля игри тва да се омаже ОС с вируси или нещо друго е нормално. Аз ако съм на мястото на автора и ми дадеш такъв окончателен съвет, ти тегла една майна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От един торент и един сайт така да вие лаптоп  за 1200лв. Надявам се автора да пише и да каже какво е станало. Мои лаптопи започнат ли да вият от подобни натоварвания означава че нещо не е наред, дали е софтуерно или хардуерно това е друг въпрос. А щом сваля игри тва да се омаже ОС с вируси или нещо друго е нормално. Аз ако съм на мястото на автора и ми дадеш такъв окончателен съвет, ти тегла една майна.

То като е в покой може да спаднат оборотите че чак да се изключва това вентилаторче. А предвид с какъв диаметър е и какви обороти развива, няма как да е безшумно в такъв все пак бюджетен лаптоп. И ако се съмняваш за температурите първо питай да ти каже какви са, преди да плещиш глупости. Пак казвам, няма от какво да се притеснява в момента. Може да го продуха от прахоляка за всеки случай и да внимава като го ползва да не запушва по някакъв начин отворите на охлаждането. И толкова. А температурите да си ги следи така или иначе. Аз и на настолната машина ги следя, какво остава за лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, eminem_vr написа:

То като е в покой може да спаднат оборотите че чак да се изключва това вентилаторче. А предвид с какъв диаметър е и какви обороти развива, няма как да е безшумно в такъв все пак бюджетен лаптоп. И ако се съмняваш за температурите първо питай да ти каже какви са, преди да плещиш глупости. Пак казвам, няма от какво да се притеснява в момента. Може да го продуха от прахоляка за всеки случай и да внимава като го ползва да не запушва по някакъв начин отворите на охлаждането. И толкова. А температурите да си ги следи така или иначе. Аз и на настолната машина ги следя, какво остава за лаптоп.

Ма ти си знаеш твойто не ти увира дебелата глава. Пак започна да извърташ, вентилатора вие ли вие това не е нормално за този лаптоп, мой лаптоп за 900лв. Бюджетен на 2 и кусур години  не се задъхва от подобно натоварване. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета! Първо искам да ви благодаря, че ми помагате и се опитваме заедно да видим от къде идва проблема. Компютъра иначе работи нормално, не ми забива.. Както каза PigManu , странно е компютър с таква цена да издава такъв шум. Но може  да си е от самата част (вентилатор или хард диск). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ма ти си знаеш твойто не ти увира дебелата глава. Пак започна да извърташ, вентилатора вие ли вие това не е нормално за този лаптоп, мой лаптоп за 900лв. Бюджетен на 2 и кусур години  не се задъхва от подобно натоварване. 

Кое извъртам? Казвам кратко точно и ясно - шума идва от вентилаторчето на охлаждането което е малко и вдига големи обороти и се чува. Български разбираш ли? Това пък е нормално защото това му е работата. Какви вируси са те подгонили. Вие ти на теб дебелата празна глава, че става течение :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, eminem_vr написа:

Кое извъртам? Казвам кратко точно и ясно - шума идва от вентилаторчето на охлаждането което е малко и вдига големи обороти и се чува. Български разбираш ли? Това пък е нормално защото това му е работата. Какви вируси са те подгонили. Вие ти на теб дебелата празна глава, че става течение :) 

А защо вдига големи обороти, има нещо което е омазано, производствен дефект ако е така аз бих си сменил лаптопа защото наистина с такъв вентилатор е непоносимо. Ма верно се въртиш с тая дебела глава.

преди 2 часа, PigManu написа:

Мои лаптопи започнат ли да вият от подобни натоварвания означава че нещо не е наред, дали е софтуерно или хардуерно това е друг въпрос

преди 19 минути, MrSexobeat94 написа:

Здравейте момчета! Първо искам да ви благодаря, че ми помагате и се опитваме заедно да видим от къде идва проблема. Компютъра иначе работи нормално, не ми забива.. Както каза PigManu , странно е компютър с таква цена да издава такъв шум. Но може  да си е от самата част (вентилатор или хард диск). 

Да странно ми е защото при мен преди когато свалях игри на лаптоп и вентилатора след това започваше да се включва от такива  натоварвания като твойте сваляне на торент и отваряне на саит ми светваше че отново ОС се е омазала. Правех преинсталация и всичко се оправяше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, PigManu написа:

А защо вдига големи обороти

Защото е малко вентилаторче. Ако е 120мм ще върти на по-малки обороти и ще охлажда повече и ще е тих. Капиш? 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, eminem_vr написа:

Защото е малко вентилаторче. Ако е 120мм ще върти на по малки обороти и ще охлажда повече и ще е тих. Капиш? 

Довре при мен защо не е така. Казах ти лаптоп за 900лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване